خدمات زیبایی لادن

shape
بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟ کدام برای ما مناسبه؟ مرکز زیبایی لادن

انتخاب بهترین دستگاه لیزر مو های زائد می تواند نقش مهمی در حذف موهای زائد بدون عوارض جانبی داشته باشد. لیزر موهای زائد بدن با دستگاه های لیزر یکی از روش ایمن و مناسب برای حذف موهای زائد است. دستگاه های لیزر فرایندی در حذف موهای زائد است که از آخرین دستاوردهای فنی و تکنولوژیکی بشر بهره می برد و در صورت بکار گیری درست می تواند برای یک مدت طولانی افراد مختلف را از شر موهای زائد خلاص کند.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد روشی جدید برای حذف موهای زائد بدن است تفاوت این روش با روش های قدیمی در آن است که لیزر موهای زائد باعث از بین رفتن ریشه و نابودی تقریبا دائمی آن ها می شود.

معمولا با دستگاه های لیزر نوری به شکل متمرکز بر روی فولیکول های مو تابانده می شود این نور جذب رنگدانه های مو شده و بعد از یک دوره مشخص باعث نابودی ریشه مو می شود.‌ به هر نوع موی ضخیم و تیره ای در خطوط میانی بدن مثل سینه، صورت، چانه، گلو، زیر بغل ها، بین پاها، ناحیه شرم گاهی رشد می کند موی زائد گفته می شود.

معمولا موی های زائد در اثر ترشحات هورمونی ایجاد می شوند یا ترشحات هورمونی باعث تشدید آن ها می گردد. در زمان لیزر موهای زائد باید به این نکته توجه کرد که اگر موهای زائد در اثر اختلالات هورمونی به وجود آمده باشند ابتداء باید نسبت به درمان اختلالات اقدام شود سپس برای از بین بردن موهای زائد از لیزر استفاده گردد.

حذف موهای زائد به وسیله لیزر ممکن است در یک مرحله نتایج قطعی به دنبال نداشته باشد و لیزر آن ها در دفعات اولیه باعث کاهش موهای زائد و نازکتر شدن آن ها شود که استمرار این کار می تواند باعث حذف کامل موهای زائد شود.

حذف موهای زائد به وسیله لیزر نسبت به روش های دیگر می تواند نتایج بهتری داشته باشد از ویژگی های لیز نسبت به روش های دیگر می توان به سرعت، دقت بالا و اثر گذاری قابل توجه اشاره کرد.

پس از انجام لیزر موهای زائد نباید انتظار ریزش و حذف آنی و بلا فاصله آن ها را داشت چون ممکن است تاثیرگذاری اشعه لیزر بر روی فولیکول های با توجه به شرایط چند روز طول بکشد.

پس از انجام لیزر ممکن است سطح پوست ناحیه مورد نظر کمی قرمز و بر افروخته شود که با مراقبت مناسب از پوست در یک دوره زمانی کوتاه برطرف می گردد.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد و بررسی مشخصات آن

همچنین بخوانید: لیزر موهای زائد زیر گردن چگونه است؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام اند؟

هرچند ممکن است کیفیت و تکنولوژی به کار رفته در دستگاه های لیزر با هم متفاوت باشد. ولی این امر نمی تواند دلیلی منطقی برای انتخاب یک دستگاه لیزر به عنوان برند مناسب و پرچمدار باشد. چون هر دستگاه لیزری معایب و محاسن خود را دارد و ممکن است کیفیت کار آن در پوست های مختلف متفاوت باشد.

مثلا دستگاه لیزر الکساندرایت از سرعت عمل و کارایی خوبی برخوردار است ولی در رنگ پوست های تیره و موهای ضخیم ممکن است موثر نباشد.

با توجه به مطالب گفته شده می توان اینگونه گفت که هیچ دستگاهی بهترین نیست و بهترین نوع دستگاه لیزر را باید با توجه ویژگی های خاص پوست و موی زائد انتخاب نمود.

دستگاه لیزر الکس نابلکس

دستگاه لیزر موهای زائد الکس نابلکس سیستمی سریع، موثر و ایمن برای حذف موهای زائد بدن است. تکنولوژی حذف موهای زائد با دستگاه لیزر الکس نابلکس تقریبا شبیه به دستگاه الکساندرایت است. دستگاه الکس نابلکس با طول موج های 755 نانومتر برای از بین بردن‌ موهای زائد در پوست روشن تا سبزه می تواند کارکرد خوبی داشته و عوارضی جانبی نداشته باشد.

دستگاه الکس نابلکس مجهز به هند پیس فرانکشنال است که علاوه بر حذف موهای زائد می تواند راهکاری مناسب برای جوان سازی پوست باشد.

دستگاه الکس نابلکس یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین دستگاه های لیزر جهان است که می تواند برای مو های تیره و ضخیم یا نازک و روشن به تناسب کار و با توجه به شرایط کاربرد داشته باشد.

تعداد جلسات لازم برای استفاده از این دستگاه بین 4 تا 8 جلسه در نوسان می باشد و باز گشت پذیری موهای زائد در آن بسیار کم است.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر مونولیت

دستگاه لیزر موهای زائد مونولیت یکی از جدید ترین نمونه های لیزر دایود است. این دستگاه دارای هندپیس 810+ 940 و دارای 4 اسپات می باشد. هندپیس دستگاه لیزر مونولیت از دستگاه های لیزر دیگر سبک تر است که کار پزشک را راحت تر می کند.

از ویژگی های این نوع دستگاه مجهز بودن آن به سیستم شات وایرلس است که باعث می شود پدال در جای مناسب قرار گیرد و در نتیجه راحت تر کار کند. توان دستگاه لیزر مونولیت 5000 وات است که باعث افزایش 100 درصدی توان خروجی در هندپیس می شود.

همچنین در منو دستگاه لیزر مونولیت تنظیماتی قرار داده شده است که باعث می شود اوپراتور بتواند قبل از شروع کار تیپ پوستی، ضخامت مو و میزان تراکم آن را انتخاب کرده سپس با توجه به شرایط کار خود را آغاز کند.

نوع کسیل 20 هرتز این دستگاه باعث می شود سرعت برداشت موهای زائد به وسیله آن بسیار بالا باشد. از دستگاه لیزر مونولیت علاوه بر حذف موهای زائد می توان برای درمان ضایعات عروقی، کشیدن و سفت کردن پوست، روشن سازی، جوان سازی و ترمیم جای آکنه استفاده کرد.

قیمت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر مدیواستار

دستگاه لیزر موهای زائد مدیواستار یکی از دستگاه های جدید و پر قدرت با تکنولوژی دایود در زمینه لیزر موهای زائد می باشد. این دستگاه ساختار و عملکرد ساده ای دارد و برای راه اندازی به مهارت و تخصص خاصی نیاز ندارد. دستگاه لیزر مدیواستار با ساختار منحصر به فرد از این قابلیت برخوردار است که در طول موج های مختلف بتوان آن را راه اندازی نمود.

این قابلیت باعث می شود اوپراتور یا کارشناس دستگاه بتواند آن را بر اساس رنگ پوست متقاضیان تنظیم کند چون این دستگاه از قدرت تطبیق پذیری خوبی برخوردار است. این دستگاه برای لیزر موهای رنگ پوست تیره موثر و مناسب است و درصد رضایت متقاضیانی که از آن استفاده کرده اند در حد بالاتری بوده است.

دسته پیشرفته این دستگاه دارای سری خنک کننده با انعطاف پذیری بالا است به شکلی که در بخش های سخت مثل پشت لب، خط بیکینی از عملکرد مناسبی برخوردار می باشد.

سری خنک کننده این دستگاه به طور موثر لایه اپیدرم را قبل از تابش اشعه لیزر خنک می کند تا از سوختگی و تاول زدن زخم جلوگیری کند. همچنین یک سیستم نظارتی در سری دستگاه وجود دارد که درجه خنکی را به شکل خودکار تنظیم کرده و دمای سطح پوست را تا پایان لیزر پایین نگاه می دارد.

به دلیل اینکه این دستگاه قدرت تطبیق پذیری خوبی دارد؛ این دستگاه برای لیزر موهای رنگ پوست تیره موثر و مناسب تر است و درصد رضایتمندی افرادی که از این دستگاه برای از بین بردن موهای زائد استفاده کرده اند بیشتر از چیزی است که فکرش را کنید.

همچنین دسته پیشرفته این دستگاه مجهز به سری خنک کننده با انعطاف پذیری خوب است. به طوری که در قسمت های سخت بدن مانند پشت لب، خط بیکینی از عملکرد خوبی برخوردار می باشد.

سری خنک کننده این دستگاه به شکل موثری لایه اپیدرم را قبل از تابش اشعه لیزر خنک می کند تا از سوختگی و تاول زدن زخم پیشگیری کند. همچنین این دسگاه به یک سیستم نظارتی در سری دستگاه مجهز می باشد که درجه خنکی را به شکل خودکار تنظیم می کند و دمای سطح پوست را تا اتمام لیزر پایین نگه می دارد.

دستگاه لیزر موهای زائد و انواع آن

قیمت دستگاه لیزر چقدر است؟

قیمت دستگاه لیزر موهای زائد با توجه به تکنولوژی و فن آوری که در دستگاه لیزر به کار گرفته شده است می تواند متفاوت باشد. به دلیل آنکه عملکرد دستگاه های لیزر در انواع رنگ پوست و ضخامت مو یکسان نیست این عامل می تواند با توجه به نوع پوست و مو افراد در مناطق مختلف، تاثیر زیادی در قیمت دستگاه در آن منطقه داشته باشد.

همچنین مجهز بودن دستگاه به سیستم خودکار تنظیم عملکرد دستگاه می تواند نقش مهمی در کیفیت کار و قیمت دستگاه داشته باشد. هرچه دستگاه، جدید تر بوده و عملکرد ساده تری داشته باشد طبعا از کیفیت کار بهتری برخوردار خواهد شد. کیفیت و کار کرد بهتر باعث افزایش قیمت می شود که متعاقب آن رضایت متقاضیان برای برداشتن موهای زائد را در پی خواهد داشت.

سوالات متداول

برای حذف موهای زائد با دستگاه لیزر ممکن است سوالات متعددی ذهن مخاطب را به خود جلب نماید. در ادامه سعی می شود به نمونه های از سئوالات متداول اشاره شود.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

میزان درد لیزر موهای زائد ممکن است به دلیل درجات مختلف آستانه تحمل، سطح یکسانی نداشته باشد. معمولا در ناحیه ای که لیزر می شود ممکن است مقدار سوزش احساس شود که این میزان ممکن است با توجه به عواملی مثل چاقی، نوع مو‌ و میزان تیرگی آن، نوع دستگاه لیزر و ناحیه ای که لیزر می شود در افراد مختلف متفاوت باشد مثلا لیزر موهای زائد نواحی مثل پشت بدن و زیر بغل ممکن است از نقاط دیگر بدن دردناک تر باشد.

البته باید به این نکته توجه داشت که راه های مختلفی برای خلاصی از این درد وجود دارد مثل انواع کرم های بی حس کننده موضعی، در خیلی از موارد هم دستگاه های لیزر مجهز به بخش های خنک کننده ای هستند که بلافاصله پس از تابش اشعه لیزر بر روی پوست با استفاده از گاز مخصوص شروع به خنک کردن پوست می کند.

آیا لیزر موهای زائد می تواند سرطانزا باشد؟

به دلیل تابش اشعه به پوست ممکن است خیلی از افراد دچار شک و تردید شده و احساس کنند که اشعه لیزر ممکن است برای بدن فرد خطر آفرین باشد. باید اطمینان داشت که اشعه ای برای لیزر موهای زائد استفاده می شود استاندارد است و به هیچ وجه سرطانزا نیست.

منتهی در زمان انجام لیزر باید دقت شود که فردی ماهر و دوره دیده اینکار را انجام دهد تا آسیبی به پوست وارد نشود. محلی که برای لیزر مو در نظر گرفته می شود می بایست دارای تهویه هوا باشد تا گازی که از سوختن فولیکول مو حاصل می شود موجب آسیب به سیستم تنفسی نشود.

همچنین باید فاصله زمانی مناسب بین جلسات لیزر در نظر گرفته شود تا مشکلی برای پوست ناحیه لیزر شده ایجاد نشود. تایم زمانی استاندارد برای این کار تقریبا یک ماه است.

بهترین دستگاه لیزر مو های زائد کدام است؟

هرچند کار تمام دستگاه های لیزر حذف موهای زائد بدن است اما با توجه به نوع پوست ممکن است کارکرد دستگاه های مختلف متفاوت باشد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دستگاهی انتخاب شود که از همخوانی لازم با پوست و موهای زائد برخوردار باشد.‌

مثلا اشعه و عملکرد بعضی از دستگاه های لیزر ممکن است برای پوست های نازک مناسب نباشد یا بعضی از دستگاه های لیزر ممکن است تغییراتی در رنگدانه های مو ایجاد کنند که باعث تیرگی یا روشن شدن پوست شود.

بهترین دستگاه لیزر یک تبلیغ غلط است. شاید به این جمله برخورده‌ باشید:« حذف موهای زائد با فلان دستگاه بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ». همین اول کار بهتر است بدانید که نمی‌ توان یکی از فناوری‌ها یا دستگاه‌های لیزر را به عنوان بهترین معرفی و تبلیغ کرد.

هر کدام از دستگاه‌ها مزایا و معایب مخصوص خود را دارند و برای افرادی با رنگ پوست مختلف، مناسب‌ می باشند.مثلاً لیزر الکساندریت سریع و با کارایی بالا است؛ ولی برای رنگ پوست ‌های تیره و موهای ضخیم خیلی موثر نیست. پس اول از همه به یاد داشته باشید، هیچ دستگاهی بهترین نیست و بهترین دستگاه لیزر باید با در نظر گرفتن شرایط و ویژگی‌های پوست و موهای شما و البته نظر پزشک متخصص انتخاب می شود.

همان طور که گفته شد نمی شود به طور قطع ذکر کرد که کدام دستگاه بهترین دستگاه می باشد. اما می شود بیان کرد که کدام دستگاه عوارض کمتری را نسبت به بقیه دستگاه ها دارد. در این مقاله ما برای شما هفت دستگاه را شرح دادیم که از بین آنها مدیواستار، مونولیت و الکس نابلکس عملکرد خیلی بهتری نسبت به دستگاه های دیگر داشته و متقاضیان این سه دستگاه خیلی بیشتر می باشد.

کلام آخر

لیزر موهای زائد با دستگاه های جدید می تواند روشی مناسب و خوب برای حذف موهای زائد در نقاط مختلف بدن باشد. دستگاه های لیزر با توجه به توان اشعه هایی را در درجات مختلف با توجه به رنگ پوست و نوع مو به پوست ارسال می کنند.

اشعه های لیزر با تاثیر گذاری بر فولیکول و رنگدانه مو باعث اختلال در کار آن ها می شوند که این اختلال به مرور باعث از بین رفتن ریشه مو و حذف آن می شود.

معمولا حذف موهای زائد پس از تابش اشعه لیزر دستگاه اتفاق نمی افتد و ممکن است این کار چند روز طول بکشد و یک جلسه درمانی برای حذف کامل موهای زائد کفایت نمی کند و با توجه به محلی که لیزر شده است ممکن است بین 4 تا 10 جلسه، حذف موهای زائد طول بکشد.در این مقاله تلاش شد تمامی اطلاعات انواع دستگاه لیزر موهای زائد مطرح شود.در صورت وجود هر گونه سوال با راه های ارتباطی ما در تماس باشید.

دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری مشاوره
تماس و مشاوره رایگان
09331721326