خدمات زیبایی لادن

shape
ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو چقدر است؟ + عوامل موثر آن مرکز زیبایی لادن

ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو می تواند در گرو عوامل مختلفی باشد که از آن جمله می توان به پوست شخص و میزان مراقبت های پس از آن اشاره نمود. میکروپیگمنتیشن روشی جدید و طبیعی برای ترمیم ابرو و متناسب کردن آن با شرایط چهره می باشد. ابروهای های خیلی از خانم ها به دلیل نازک و کم پشت بودن از تناسب لازم با چهره آن ها برخوردار نیست و در صورت عدم ترمیم می تواند باعث افت زیبایی ظاهری آن ها شود. خانم هایی که ابروهای شان از شرایط متعادلی برخوردار نیست و از آنها ناراضی هستند می توانند با استفاده از میکروپیگمنتیشن ابرو های خود را ترمیم کرده و به شرایط دلخواه خود برسند. این روش در واقع یک روش آرایش نیم دائم است که دوام خوبی داشته و می تواند برای خانم هایی که زمان کمی برای آرایش صرف می کنند بسیار مفید باشد.

میکروپیگمنتیشن چیست و چه کاربردی دارد؟

میکروپیگمنتیشن روشی برای ترمیم ابروها است که اگر به درستی اجرا شود می تواند باعث پر پشت شدن و حالت گرفتن ابرو ها شود.

در این روش به خاطر آنکه با استفاده از دستگاه رنگ به شکل یکنواخت به عمق پوست منتقل می شود تمام قسمت های ابرو به شکل یکسان و یکنواخت حالت می گیرد و شکل دلخواه ابرو ها را می توان ایجاد نمود.

دوام میکروپیگمنتیشن در صورت استفاده از مواد با کیفیت، تخصص و کارایی مجری یا اوپراتور دستگاه، نگهداری و مراقبت درست می تواند مناسب و قابل قبول باشد.

میکروپیگمنتیشن چیست؟

مدت زمان ماندگار میکروپیگمنتیشن ابرو چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو بین 6 ماه تا یک سال در نوسان است عوامل زیادی می توانند بر روی زمان ماندگاری این روش تاثیر گذار باشد. در ادامه سعی می شود مهمترین عواملی که باعث ماندگاری بیشتر و دوام میکروپیگمنتیشن می ‌شود به طور اختصار مورد بررسی قرار گیرد‌.

روش انجام میکروپیگمنتیشن

یکی از عوامل مهم و موثر در میزان ماندگاری میکروپیگمنتیشن روش انجام آن می باشد. معمولا اگر میکروپیگمنتیشن به وسیله دستگاه انجام شود از کیفیت و ماندگاری بیشتری برخوردار است چون در روش استفاده از دستگاه عمق نفوذ رنگ در پوست بیشتر است که خود بخود می تواند باعث دوام میکروپیگمنتیشن شده ماندگاری آن را افزایش دهد.

البته باید به این نکته توجه داشت که مهارت آرایشگر یا اوپراتور دستگاه هم می تواند نقش مهمی و غیر قابل انکاری در این امر داشته باشد.

نوع پوست

از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار در ماندگاری و دوام میکروپیگمنتیشن ابرو نوع پوست است هرچه شرایط پوست متعادل تر باشد قدرت رنگ پذیری آن بیشتر بوده و باعث افزایش دوام میکروپیگمنتیشن می شود اما اگر پوست چرب باشد رنگ پذیری آن کمتر است و در نتیجه مدت کمتری می تواند رنگ را در خود حفظ کند.

میزان مهارت افراد شاغل در مراکز ارائه این خدمت

یکی از عوامل موثر در میزان دوام و ماندگاری میکروپیگمنتیشن میزان مهارت مجری این کار است. هرچه افراد شاغل در مراکز زیبایی حرفه ای تر و کار آزموده تر باشند بطبع کیفیت کار افزایش پیدا می کند و رنگ در شرایط بهتری و عمق مناسب تری از پوست قرار می گیرد که باعث ماندگاری و زیبایی بیشتر آن می شود.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن

نوع رنگ استفاده شده در میکروپیگمنتیشن

نوع رنگ های به کار گرفته شده در این روش می تواند تاثیر مستقیمی در دوام میکروپیگمنتیشن داشته باشد. هرچه رنگ مرغوب تر و با کیفیت تر باشد طبعا ماندگاری و دوام آن بیشتر است لذا کسانی که برای انجام میکروپیگمنتیشن به مراکز مختلف زیبایی مراجعه می کنند باید اطمینان حاصل کنند که از رنگ مرغوب و با کیفیتی برای شکل دهی ابروی آن ها استفاده می شود.

دوران عادت ماهانه

انجام میکروپیگمنتیشن در دوران عادت ماهانه یا قاعدگی به دلیل تغییرات هورمونی بدن ممکن است کیفیت مناسبی نداشته باشد. معمولا تغییرات هورمونی باعث افت رنگ پذیری پوست می شوند به همین دلیل توصیه می شود که حتی المقدور از انجام میکروپیگمنتیشن در این دوران خودداری گردد.

میزان تعرق هم می تواند در ماندگاری میکروپیگمنتیشن موثر باشد

پس از انجام میکروپیگمنتیشن بهتر است حداقل تا 24 ساعت از ورزش و کارهای پر تحرک خود داری شود چون هرگونه تعرق ممکن است باعث افت کیفیت شده و ماندگاری میکروپیگمنتیشن را کاهش دهد.

به همین دلیل در مناطق گرم بهتر است در ماه و روزهای گرم سال از انجام میکروپیگمنتیشن ابروها خود داری شود چون ممکن است گرمای زیاد تعرق به دنبال داشته باشد. و عرق کردن پیشانی بخصوص پوست برو باعث برهم خوردن روال کار شود.

دوران بارداری

در دوران بارداری بهتر است از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو خود داری شود چون به دلیل تغییرات هورمونی ممکن است پوست رنگ پذیری مناسبی نداشته باشد و حتی استفاده از رنگ و مواد شیمیایی باعث اثرگذاری بر جنین و آسیب دیدگی آن شود.

دوران شیردهی

در دوران شیردهی هم بهتر است حتی المقدور از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو خود داری شود چون در این دوران ممکن است به دلیل رقیق شدن خون احتمال کمرنگ شدن ابرو افزایش پیدا کند. به همین دلیل بهتر است انجام این کار تا پایان دوره شیردهی به تعویق بیفتد.

برای جلوگیری از مشکلات یاد شده و ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو بهتر است به مراکز معتبر و با سابقه زیبایی مراجعه شود و حتی المقدور قبل از انجام اینکار با افراد متخصص و کار آزموده مشورت شود تا میکروپیگمنتیشن با کیفیت و دوام مناسب انجام شود.

همچنین بخوانید : میکروپیگمنتیشن چشم چیست؟

قبل از انجام میکروپیگمنتیشن برای افزایش کیفیت و ماندگاری رنگ ابرو چه کارهایی باید انجام شود؟

قبل از انجام پرسه میکروپیگمنتیشن برای افزایش کیفیت و ماندگاری رنگ ابرو بهتر است حتی المقدور تا 24 ساعت از نوشیدنی های کافئین دار اجتناب شود. قبل از انجام میکروپیگمنتیشن چهره و بخصوص ابرو با آب و مواد شوینده بخوبی شستشو شود تا آلودگی و چربی بر روی پوست باقی نماند.حتی الامکان تا 6 ساعت قبل از انجام میکروپیگمنتیشن، ورزش و فعالیت های شدید بدنی انجام نشود. پیش از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو از مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی خود داری شود.

ماندگاری رنگ ابرو

پس از انجام میکروپیگمنتیشن برای ماندگاری و بالا رفتن کیفیت رنگ ابرو چه کارها و مراقبت هایی باید انجام شود؟

برای ماندگاری و بالا رفتن دوام میکروپیگمنتیشن پس از انجام این پرسه باید حتی المقدور از مصرف داروهایی مانند آسپرین خود داری شود، معمولا پس از انجام هاشور، زخم ها باز هستند و نباید فری که میکرو پیگمنتیشن کرده است در محیط آلوده قرار گیرد.

در صورت مصرف داروهای خاص قبل از انجام پرسه میکروپیگمنتیشن باید به مسئول انجام این کار اطلاع رسانی شود. حداقل تا سه روز بعد از انجام این پرسه از شستشوی صورت یا ابرو خود داری شود‌. برای تسریع در سرعت بهبود زخم های ابرو بهتر است از پماد چشمی استفاده شود و برای راحتی کار می توان از گوش پاکن برای اینکار استفاده کرد.

برای آسیب ندیدن پوست بعد از انجام میکروپیگمنتیشن می بایستی حتی المقدور تا چند روز از قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقیم خورشید اجتناب شود. علاوه بر حمام از رفتن به سونا و جکوزی هم باید خود داری شود. از مصرف سیگار و مشروبات الکلی باید تا چند روز پس از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو خود داری گردد.

تا زمان بهبود ابرو باید از خوابیدن بر روی صورت اجتناب شود چون ممکن است باعث فشار و آسیب دیدن پوست ابرو شود. از خاراندن و کندن زخم های ریز محل میکروپیگمنتیشن باید حتی الامکان پرهیز گردد چون ممکن است بافت های پوست آسیب ببیند و رنگ پوست ابرو مخدوش شود.

هزینه میکروپیگمنتیشن ابرو

عوامل مختلفی می تواند در قیمت میکروپیگمنتیشن ابرو تاثیر داشته باشد که از آن جمله می توان به سابقه مرکز زیبایی و نوع دستگاه های مورد استفاده آن اشاره نمود.

علاوه بر این موارد تخصص و کار آزمودگی افراد شاغل در این مراکز هم می تواند تاثیر مستقیمی در دوام و ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو داشته باشد که به شکل خود کار می تواند در قیمت تمام شده تاثیر گذار باشد.

از دیگر عواملی مهم و تاثیر گذار در نرخ انجام این پرسه نوع و کیفیت مواد مصرفی است که تاثیر مهم و غیر قابل انکاری در هزینه میکروپیگمنتیشن ابرو می تواند داشته باشد.

با توجه به شرایط نابسامان اقتصادی و متغییر بودن قیمت ها ، درج و اعلام یک قیمت مشخص برای انجام کارهای زیبایی می تواند غیر معقول و نا ممکن باشد به همین دلیل بهترین راه برای اطلاع از آخرین قیمت های مراکز زیبایی مراجعه به درگاه های این مجموعه ها در فضای مجازی یا تماس با کارشناسان این مراکز می باشد.

هزینه های میکروپیگمنتیشن ابرو

سخن پایانی

میکروپیگمنتیشن روشی جدید و طبیعی برای ترمیم و متناسب کردن ابرو با ساختار چهره است. در خیلی از موارد ممکن است به دلایل مختلف ابروهای افراد مختلف بخصوص خانم ها از نظر اندازه و کیفیت با چهره آن ها همخوانی نداشته باشد.

یکی از روش های مناسب برای این گونه از افراد انجام میکرو پیگمنتیشن یا ترمیم ابرو به وسیله دستگاه است که رنگ را به عمق مناسبی از پوست ابرو منتقل می کند و باعث ترمیم ابرو شده و چهره را متعادل می سازد.

دوام و ماندگاری میکرو پیگمنتیشن با توجه به نوع مواد مصرف شده، شرایط متقاضی و تخصص فرد مجری بین 6 ماه تا یک سال در نوسان است که هرچه کیفیت این موارد و عوامل بالاتر باشد دوام و ماندگاری رنگ ابرو بیشتر می شود.

دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326