کرایولیپولیز

کرایولیپولیز
کرایولیپولیز
shape
کرایولیپولیز چیست؟ + معرفی دستگاه های کرایو لیپولیز - خدمات زیبایی لادن مرکز زیبایی لادن

کرایولیپولیز چه تاثیری در لاغری دارد؟

کرایو لیپولیز یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی های اضافه بدن می باشد. در این روش برعکس روش های دیگر خبری از جراحی و خارج کردن چربی های اضافه نیست. کرایو لیپولیز یک روش درمانی جدید برای از بین بردن چربی هایی است که در اندام های مختلف بدن رسوب کرده اند. در روش کرایو لیپولیز برای حذف چربی از اندام های مختلف آن ها را در معرض دمای منفی 11 درجه سانتیگراد قرار می دهند تا پیکر تراشی به شکل مناسب و مطلوب بر روی اندام های مختلف بدن که از چربی اضافه رنج می برند پیاده شود و سلول های چربی بدن متلاشی شده از بین بروند‌.

کرایولیپولیز-چیست

کرایولیپولیز چیست؟

کرایو لیپولیز یک روش نوین و غیر تهاجمی برای حذف چربی های اضافه بدن می باشد. در کرایو لیپولیز سلول های چربی زیر پوست با یک درجه مناسب سرما دهی می شوند تا سرمای وارد شده باعث تجزبه سلول های چربی و متلاشی شدن آن ها شود بدون آنکه آسیبی به بافت های دیگر و بخصوص پوست وارد شود.

معمولا پس از انجام کرایو لیپولیز تجزیه و متلاشی شدن سلول های چربی دو تا چهار ماه طول خواهد کشید و کاهش وزن در این دوره زمانی می تواند امری عادی و منطقی باشد.

 در این روش رسوبات چربی ناخواسته بدن که در اثر کم تحرکی شکل گرفته است به شکل غیر تهاجمی و کنترل شده در یک دوره زمانی مشخص از زیر پوست و روی بافت های بدن حذف می شود تا بهبود کنترل شده فرم اندام های بدن شکل بگیرد و پیکر تراشی به اتمام برسد.

کرایو لیپولیز می تواند یک جایگزین غیر تهاجمی برای عمل جراحی لیپوساکشن باشد. در کرایو لیپولیز سلول های چربی مورد نظر در نقطه هدف شناسایی شده و طی یک فرایند مشخص در دمایی که باعث مرگ و متلاشی شدن آن ها شود قرار داده می شوند.‌

 در این روش به دلیل آنکه لیپیدی موجود در سلول های چربی در دمای بالاتری از آب موجود در سلول های دیگر منجمد یا بلوری می شود هیچ آسیبی به بافت ها و عصب های دیگر وارد نمی شود.

پس از آغاز درمان به روش کرایو لیپولیز سلول های چربی وارد یک زنجیره مرگ آپوپتیک شده و به مرور طی چند هفته یا چند ماه متلاشی شده و از بین می روند و ضخامت لایه چربی در ناحیه مورد نظر به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند.

مراحل کرایولیپولیز بررسی آنالیز بدن
تعیین درجه سلولیت
میزان چربی زیرپوستی
تعیین تعداد و فاصله جلسات
مکانیسم عمل با فریز سلول چربی باعث مرگ سلول میشود
کاربرد کاهش سایز
لیفت
لاغری
بازو، ران ها، شکم و پهلو، سوتین لاین
لیست افراد ممنوعه دوران بارداری
افرادیکه بیماری خودایمنی دارن
بیماران دیابتی کنترل نشده

دستگاه کرایو لیپولیز

 دستگاه کرایو لیپولیز یک تکنولوژی جدید است و همانطور که گفته شد به کمک سرما، به مرور و به شکل موثر سلول های انباشته شده زیر پوست را هدف قرار داده و آن ها را کریستالیزه یا منجمد می کند و سلول های منجمد شده در یک دوره زمانی مشخص متلاشی شده و از طریق سیستم گوارش مثل کبد و کلیه دفع می شود.

دستگاه کرایو لیپولیز

بعد از انتخاب موضع مورد نظر چربی دستگاه این مناطق را به شکل پروب چربی ها به داخل خود مکش کرده و سرمای لازم را به سلول های آن وارد می کند. شرایط سرما دهی و مکش در این دستگاه طوری طراحی شده است که قابل تحمل بوده و آسیبی به دیگر اعضاء و بافت های همجوار آن وارد نمی کند.

در دستگاه کرایو لیپولیز نرم افزار های هوشمندی به کار گرفته شده است که می توان آن را بر اساس معیارهایی مثل جنسیت بیمار، پاتولوژی بافت چربی، ضخامت بافت چربی و پروتکل درمان تنظیم نمود تا عملکردی مناسبی داشته باشد.

بر اساس بررسی های انجام شده کرایو لیپولیز در زمان لیپوفریز می تواند بافت های چربی زیر پوست را طی یک جلسه درمانی تا ضخامت 22.4 % را فریز کرده و باعث کاهش آن ها در یک فاصله زمانی 2 تا 4 ماهه شود.

دستگاه کرایو لیپولیز عملکرد مناسبی دارد و افرادی که برای کاهش چربی به وسیله این دستگاه اقدام می ‌کنند نیاز به هیچ نوع مسکن موضعی و غیر موضعی ندارند.

روال کار در روش چربی سوزی کرایو لیپولیز چگونه است؟

روال کار در روش چربی سوزی کرایو لیپولیز به این شکل است که پس از مراجعه متقاضی به کلنیک های زیبایی و مشخص شدن محل انباشت چربی های اضافه، فرایند درمان به روش کرایو لیپولیز آغاز می شود.

 برای انجام چربی سوزی در این روش یک کنداکتور مخصوص روی منطقه مورد نظر بدن قرار داده می شود و بافت زیر جلدی با استفاده از فناوری مکش بالا آورده شده و سرما دهی با درجه مناسب انجام می شود. معمولا در طی یک فرایند کنترل شده با روش سرما دهی مناسب سلول های چربی تخریب شده و در یک دوره زمانی مشخص متلاشی می شوند.

 معمولا‌ سلول های چربی انباشته شده در بافت زیر جلدی حاوی مقادیر بالایی از اسیدهای چرب رسوب شده هستند و به همین دلیل سرما زودتر در آن ها نفوذ می کند. کرایو لیپولیز شرایطی فراهم می کند که بتوان نقاط چربی در مناطق مختلف بدن به ویژه شکم، ران و پهلو را هدف قرار داده و به مرور حذف نمود.

 معمولا در طی روند درمان و چربی سوزی به روش کرایو لیپولیز، متابولیسم طبیعی بدن سلول های تخریب شده چربی را از طریق کبد و کلیه ها دفع می کند. بعد از 4 تا 6 هفته می توان اولین نشانه های درمان را به وضوح مشاهده نمود.

 در این روش به دلیل آنکه چربی ها به مرور از بین می روند این فرصت به پوست بدن داده می شود که به تدریج خود را با اندام های بدن هماهنگ کرده و باعث افتادگی و شل شدن پوست نشود. از ویژگی های کرایو لیپولیز این است که سرما دهی برای از بین بردن چربی های پوست باعث آسیب رسیدن به سایر اندام ها و بافت های اطراف نمی شود.‌

 کرایو لیپولیز یک روش غیر تهاجمی است که در آن به جای حراجی برای از بین بردن چربی های اضافه و رسوب شده در پوست از روش سرما دهی برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود کرایو لیپولیز تقریبا روشی سبک و بدون دوران نقاهت می باشد.

عوارض کرایو لیپولیز

مقدار چربی که می‌توان با کرایولیپولیز از دست داد

مطالعات نشان می‌دهند که کرایولیپولیز می‌تواند میانگین ۱۵ تا ۲۸ درصد از چربی موضعی را در حدود ۴ ماه پس از جلسه درمان اولیه کاهش دهد. از سه هفته پس از درمان، تغییرات در بدن مشاهده می‌شود و بهبود چشمگیر‌تر پس از حدود ۲ ماه آشکار می‌شود.

نواحی مناسب بدن برای کرایولیپولیز

 

سازمان غذا و دارو کرایولیپولیز را برای درمان رسوبات چربی در نواحی مختلف بدن تأیید کرده است. این نواحی شامل زیر چانه، بازوها، قسمت داخلی و خارجی ران، شکم، لگن، پهلو، قسمت بالا و پایین باسن، و کمر می‌شوند. به طور کلی، کرایولیپولیز می‌تواند در کاهش چربی در این نواحی مختلف بدن مؤثر باشد و تحولات ملموسی در شکل و ظاهر بدن ایجاد کند

عوارض کرایو لیپولیز چیست؟

 کرایو لیپولیز به دلیل غیر تهاجمی بودن عوارض قابل توجهی ندارد و اگر با توجه به شرایط مختلف عوارض ناچیزی هم داشته باشد قابل چشم پوشی می باشد.

 از جمله تبعاتی که کرایو لیپولیز می تواند برای متقاضیان حذف چربی از بافت های بدن داشته باشد می توان به قرمزی موضعی پوست، کبودی و بی حسی گذرا در پوست ناحیه مورد نظر اشاره کرد. معمولا این عوارض گذرا هستند و با گذشت زمان خودبخود و به شکل طبیعی برطرف می شوند.

تعداد جلسات مورد نیاز کرایولیپولیز

تعداد جلسات درمان کرایولیپولیز به شدت وابسته به موارد مختلفی از جمله نوع و مقدار چاقی موضعی، ناحیه درمانی، و ویژگی‌های فردی می‌باشد. اگر فقط یک ناحیه مشکل دارید، ممکن است تنها یک جلسه درمان کافی باشد. اما اگر چاقی موضعی در بیش از یک ناحیه وجود دارد، احتمالاً به تعداد بیشتری جلسات نیاز دارید یا احتمالاً باید از روش‌های درمانی متعددی استفاده کنید.

بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا یک برنامه درمانی مناسب برای شما طراحی شود. او می‌تواند با بررسی وضعیت شما و اهداف درمانیتان، تعداد جلسات لازم را تعیین کرده و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد.

هزینه کرایو لیپولیز

معمولا هزینه کرایولیپولیز با توجه به سطحی که دستگاه در هر مرحله وکیوم می کند محاسبه می شود.‌ به سطحی که دستگاه در هر مرحله فریز می کند زون گفته می شود گاهی اوقات هزینه کرایولیپولیز با توجه به شکل یا بزرگی و کوچکی هندپیس های بکار گرفته شده در آن برای حذف چربی های اضافه می تواند متفاوت باشد.

هندپیس بعضی دستگاه ها سر کوچکی دارد که موجب پایین آمدن هزینه و‌ کوچک ‌شدن سطح منطقه زون می شود چون سر کوچک موجب کند شدن میزان زون و منطقه تحت درمان می شود. اما اگر سر هندپیس دستگاه بزرگ‌تر باشد قیمت هر زون بیشتر می شود چون سر هندپیس منطقه بیشتری را پوشش می دهد.

همچنین بسته به مدت زبان فریز میزان قیمت کرایو یا چربی سوزی پوست بیشتر می شود. هرچه مدت زمان سرد کردن یا فریز بافت های پوست بیشتر باشد نتیجه و کیفیت کار بهتر می شود که خود بخود باعث بالا رفتن قیمت هر زون یا بخش فریز شده می شود.

با توجه به میزان کرایو هم ممکن است قیمت ها متفاوت باشد چون هرچه مدت کرایو بیشتر باشد قدرت تخریب چربی ها بیشتر شده و نتایج بهتری بدست می آید.

مزایای کرایو لیپولیز چیست؟

لاغری و چربی سوزی با روش کرایو لیپولیز مزایای زیادی دارد که از آن جمله می توان به قابلیت هدف قرار دادن چند ناحیه انباشته شده از چربی بدن، لاغر نمودن یک ناحیه خاص، دوره درمانی 3 تا 5 جلسه ای، بهبود کیفیت پوست پس از انجام کرایو لیپولیز، ملموس بودن نتیجه کار بعد از 4 تا 6 هفته، کرایو لیپولیز یک روش درمانی ساده و کاملا بی درد است.

بعد از انجام فرایند کار می توان بدون هیچ محدودیتی روال کار روزانه را از سر گرفت، روشی غیر تهاجمی و بدون جراحی است که فرایند آن کاملا خارج از بدن انجام می شود.

 می توان با روشی سریع و آسان به پیکر تراشی مناسب رسید، سلول های چربی بعد از تخریب به وسیله متابولیسم بدن دفع می شود، کرایو لیپولیز روش درمانی ایمن برای سوزاندن چربی های بدن است و احتمال هرگونه عوارض کرایولیپولیز نا مطلوب را کاهش می دهد‌.

 از این روش می توان به عنوان جایگزینی برای لیپوساکشن استفاده کرد. همچنین پس از لیپوساکشن و بدست نیاوردن نتیجه مطلوب می توان از روش کرایو لیپولیز بدون هیچگونه عوارضی استفاده نمود.

کرایو لیپولیزر برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی می توانند فرایند کرایو لیپولیز را به خوبی و کار آمد به پایان برسانند که اندام های مختلف بدن آن ها انباشته از چربی های استریل است که با ورزش و در پیش گرفتن رژیم غذایی درمان نمی شود. این افراد معمولا شاخص توده بدنی شان می بایست بین 20 تا 30 بوده و پوستی سالم و بدون انواع سوختگی داشته باشند.

 همچنین باید به این نکته توجه کرد که با تمام این اوصاف کسانی که گلبول سفید شان از شرایط نرمال برخوردار نیست نباید از این روش برای حذف چربی های بدن استفاده کنند چون ممکن است دچار مشکل شوند.

کرایو لیپولیز

روش لاغری کرایولیپولیز در چه مناطقی از بدن قابل استفاده است؟

این روش لاغری برای مناطق زیر مناسب است.

 • بازو
 • شکم
 • پهلو
 • باسن
 • زیر باسن
 • پشت کمر
 • داخل ران
 • سوتین لاین

کرایولیپولیز چگونه کار می کند؟

عملکرد این روش لاغری به این صورت است که بعضی چربی های بدن با تمرین های ورزشی و رژیم غذایی از بین نمی ‌روند. با روش لاغری کرایولیپولیز و یا (کول‌اسکالپتینگ) سلو‌ل‌ های چربی شناسایی‌ شده و تا دما هایی که سبب مرگ این سلول ها می ‌شود، سرد می شوند. با توجه به اینکه لیپید موجود در سلول‌ های چربی در دمای بالا تر از آب موجود در انواع سلول‌ ‌های دیگر به صورت بلوری یا (منجمد) می ‌شود، هیچ آسیبی به عصب ‌ها و یا بافت ‌های دیگر وارد نمی ‌شود. بعد از درمان با این روش لاغری نیز، سلول‌ های چربی وارد یک زنجیره مرگ آپوپتیک می شوند و به تدریج طی چند هفته و یا چند ماه توسط سیستم ایمنی بدن دفع می ‌شوند. با کرایولیپولیز ضخامت لایه چربی به طور چشمگیری کم می ‌شود. در نهایت کاهش ضخامت لایه ی چربی در ناحیه موردنظر قرار گرفته باعث بهبود ظاهر پهلو‌ ها می ‌شود. 

انواع کرایولیپولیز

این روش لاغری برای اولین بار با اسم کول اسکالپتینگ وارد بازار شد، یک نام تجاری که شرکت Zeltiq Aesthetics Ltd برای جدید ترین تکنولوژی کاهش وزن و لاغری موضعی خود گلچین کرده بود. روش‌ های لاغری مشابهی به جز کرایولیپولیز وجود دارند که به منظور کاهش وزن موضعی افراد از دستگاه هایی مانند CoolTech، LipoGlaze، 3D-Lipo، LipoContrast و ProShock ICE بهره می‌ گیرند.

دستگاه 3D-Lipo

سیستم 3D-Lipo در نهایت دقت، تکنولوژی امواج رادیویی، ایجاد خلاء و شوک درمانی را با علم زیبایی پوست می آمیزد تا پوست افراد پس از انجام کرایولیپولیز سفت و محکم شده و سلولیت های بدن افراد را تا حد چشمگیری کاهش می دهد و سبب می شود تا بدنشان فرمی ایده آل به خود بگیرد.

دستگاه CoolSculpting

این دستگاه یک دستگاه لاغزی کرایولیپولیز است که به انجماد چربی مشهور است و برای کاهش و یا از بین بردن چربی نقاط معینی از بدن مانند شکم، پهلو، پشت ران، باسن، پا، بازو و غبغب و… مورد استفاده قرار می ‌گیرد و توسط شرکت Zeltiq Aesthetics Ltd عرضه شده است.

دستگاه CoolTech

طراحی این دستگاه به نحوی است که می ‌تواند به کمک سیستم انجماد کنترل شده اش، چربی تمامی نقاط بدن را از بین ببرد. دستگاه CoolTech هندپیس‌ های گوناگونی دارد که به این دستگاه این امکان را می‌ دهد تا فرم تمامی بخش های بدن را به خود بگیرد و در نتیجه می تواند برای تمامی نقاط بدن قابل استفاده باشد.

دستگاه LipoContrast

این سیستم متعلق به یک شرکت اسپانیایی سرشناس به نام CLINIPRO است که با عرضه دستگاه LipoContrast انقلابی شگفت انگیز در استفاده از شوک حرارتی جهت کاهش وزن و چربی بدن افراد ایجاد کرد. سیستم این دستگاه که به لیپولیز اختلاف حرارتی مشهور است، بدین صورت است که برای هدف گرفتن سلول‌ های چربی دمای سرد و گرم را با هم می آمیزد.

دستگاه LipoGlaze

برای اولین بار در سال ٢٠١١، شرکت LiveLite UK که در حال حاضر به نام Amabelle UK Ltd تغییر نام داده است، سیستم LipoGlaze را به بازار کشور انگلیس به عرضه رساند. این سیستم با استفاده از تکنیک انجماد چربی و یا همان کرایولیپولیز به روشی غیر تهاجمی چربی‌ های اضافه را حذف کرده و فرمی ایده آل به اندام افراد می بخشد.

دستگاه ProShock Ice

شرکت PromoItalia تکنیک ICE-Lipolysis و یا (انجماد چربی یا کرایولیپولیز) را با شوک درمانی (امواج درمانی) و یا شاک ویو با هم آمیخته است تا یک روش درمانی مبتکرانه و جدید برای خوش فرم و زیبا کردن اندام افراد ارائه دهد و هم زمان چربی ‌های اضافه بدن را کاهش داده و سلولیت‌ ها را نیز از میان بردارد.

آیا کاهش سایز با کرایولیپولیز دائمی است؟

کاهش سایز با استفاده از روش کرایولیپولیز به صورت دائمی در مناطقی که تحت درمان قرار گرفته‌اند، امکان‌پذیر است. با این حال، حفظ وزن مناسب و رعایت یک رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی به منظور جلوگیری از تجمع چربی در مناطق دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است.

توجه داشته باشید که کرایولیپولیز یک روش درمانی می‌باشد و نهایتاً نتایج آن به عوامل مختلفی نظیر نحوه تغذیه، سبک زندگی، و فعالیت بدنی فرد بستگی دارد. اگرچه این روش می‌تواند تا حد زیادی چربی را کاهش دهد، انتظار نباید باشد که به طور کامل و یکنواخت چربی از بین برود.

اهمیت سبک زندگی و سایر عوامل نیز در نتیجه نهایی تاثیرگذار است. افرادی که رژیم غذایی ناسالم دارند، فعالیت بدنی کم و بی حرکت هستند، ممکن است به میزان کمتری از نتایج مطلوب کرایولیپولیز دست یابند. به همین دلیل، توصیه می‌شود که افراد قبل از تصمیم به انجام کرایولیپولیز، به بهبود سبک زندگی و ایجاد عادات سالم توجه کنند.

همچنین لازم به ذکر است که کرایولیپولیز قادر به سفت کردن پوست شل نیست و به عنوان یک روش موضعی برای کاهش حجم چربی عمل می‌کند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای انجام کرایولیپولیز است؟

این روش لاغری برای افرادی طراحی و ساخته شده است که به دنبال از بین بردن چربی استریل هستند که این نوع چربی با ورزش و یا رژیم درمان نمی‏ شوند. به طور کلی افرادی که شاخص توده بدنی بین 20 تا 30 دارند و پوستشان سالم و بدون سوختگی است، گزینه مناسبی برای انجام روش لاغری کرایولیپولیز هستند.

چه افرادی نمی توانند از روش کرایولیپولیز استفاده کنند؟

 • به طور کلی افرادی که گلبول‏ های سفید کم ‌فعال دارند به هیچ وجه نباید از این روش استفاده کنند.
 • پدیده رینود: بیماری نادری که در آن دماهای سرد می‌توانند جریان خون به انگشتان دست و پا را مختل کنند.
 • کرایوگلوبولینمی: نوعی از واسکولیت (التهاب رگ‌های خونی) که ناشی از پروتئین‌های غیرطبیعی است و در حضور دماهای سرد به حالت جامد یا ژل‌مانند تغییر شکل می‌دهد، باعث انسداد عروق خونی و مشکلات دیگر می‌شود.
 • هموگلوبینوری سردی خون: بیماری خودایمنی نادر که گلبول‌های قرمز خون در معرض سرما آسیب می‌بینند.
 • کهیر: بیماری نادری که پوست پس از قرار گرفتن در معرض دمای سرد، لکه‌های قرمز و خارش‌دار (کهیر) ایجاد می‌کند.
 • بیماری آگلوتینین: نوع نادری از کم‌خونی همولیتیک خودایمنی که در آن سیستم ایمنی به اشتباه به گلبول‌های قرمز خون حمله کرده و آن‌ها را از بین می‌برد، اغلب در اثر دماهای سرد تحریک یا بدتر می‌شود.

علاوه بر این، افراد دارای شرایطی همچون بارداری یا شیردهی، اختلالات عصبی (مانند نوروپاتی مرتبط با دیابت)، اختلالات التهابی پوست، و بیماری‌های پوستی ناشی از اختلالات سیستم ایمنی (مانند اگزما یا پسوریازیس) نیز باید از این روش پرهیز کنند.

عوارض فوری پس از کرایولیپولیز چیست؟

عوارض جانبی موقت برای نواحی تحت درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد
 • گزگز یا سوزن سوزن شدن پوست
 • سرخی
 • تورم
 • تغییر رنگ یا کبودی پوست
 • حساسیت یا بی حسی پوست

سخن پایانی

کرایو لیپولیز یک روش جدید برای کاهش چربی های اندام های بدن است که به شکل موضعی کار می کند. روال کار در این روش به این شکل است که موضع و اندامی که چربی ها در آن انباشته شده است انتخاب شده و تحت تاثیر اشعه دستگاه کرایو لیپولیز قرار داده می شود.

 این دستگاه برای از بین بردن سلول های چربی به آن ها دمایی منهای 11 درجه سانتیگراد وارد می کند تا بافت های چربی متلاشی شده و در یک پرسه زمانی مشخص به آرامی از طریق متابولیسم بدن دفع شوند.

 کرایو لیپولیز یک روش غیر تهاجمی است که دوران نقاهت و عوارض انواع جراحی در روش های دیگر را ندارد. کرایو لیپولیز می تواند روش مناسب برای حذف چربی های اضافه اندام های مختلف بدن باشد.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر در این زمینه با استفاده از راه های ارتباطی سایت با کارشناسان مرکز زیبایی لادن در تماس باشید.

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326