از بین بردن تتو

از بین بردن تتو
از بین بردن تتو
shape
پاک کردن تتو با بهترین دستگاه ها - از بین بردن تتو ها بطور کامل مرکز زیبایی لادن

 

تتو بر روی بدن بین جوانان محبوبیت بسیاری دارد و افراد با توجه به سلیقه خود طرح های مختلفی روی بدن تتو می کنند. اگر با گذشت زمان طرح تتو خود را دوست ندارید و یا بعد از مدتی تتو کمرنگ شد ممکن است تصمیم به پاک کردن تتو بگیرید. چندین روش برای این کار وجود دارد که بهترین روش استفاده از دستگاه لیزر است. اگر می خواهید اطلاعاتی درباره پاک کردن تتو کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

روش های پاک کردن تتو

برای پاک کردن تتو روش های مختلفی وجود دارد که به شرح زیر است:

استفاده از تتو ریموور

بسیاری از آرایشگران از مواد تتو ریموور استفاده می کنند در این حالت برای پاک کردن تتو رنگ تتو را با کمک ماده شیمیایی حل می کنند و آن را از پوست خارج می کنند. این کار باید 4 تا 5 بار تکرار شود. به دلیل استفاده کردن از مواد شیمیایی در برخی از افراد ممکن است باعث ایجاد حساسیت پوستی و زخم شود.

استفاده از جوهر تتو به رنگ پوست     

استفاده از این روش را پیشنهاد نمی کنیم زیرا پاک کردن تتو در آرایشگاه غیر ممکن است و آرایشگرها با وارد کردن جوهر همرنگ با پوست شما روی تتو را می پوشانند. این روش بدترین کاری است که با تتو انجام می شود زیرا در اکثر موارد تتو به خوبی پنهان نمی شود و اگر تتو خود را با استفاده از روش های آرایشگاهی بپوشانید دیگر نمی توانید با استفاده از روش های لیزری تتو را پاک کنید.

بردن تتو e1648553444215

روش آر اف سرجیکال

در این روش ناحیه ای که تتو شده است با استفاده از جراحی برداشته می شود و دو لبه پوست برای ترمیم زخم به یکدیگر بخیه می شوند. میزان تاثیر استفاده از این روش به مهارت جراح و اندازه ناحیه تتو بستگی دارد و شاید همراه با عوارضی مانند آوردن گوشت اضافی در پوست و جای زخم بر روی بدن شما باقی بماند.در صورت پاک کردن تتو با استفاده از روش آر اف سرجیکال نیاز به طی کردن دوره نقاهت دارید.

روش درم ابریژن

با استفاده از روش درم ابریژن، پوست ناحیه ای که تتو شده است با کمک دستگاه تراشیده می شود. استفاده از این روش عوارض بسیاری دارد و گاهی باعث افتادن لکه های تیره روی قسمتی که تتو شده است، می شود. همچنین پاک نشدن کامل تتو، ماندن جای زخم بر روی پوست و عفونت کردن ناحیه تتو از عوارض استفاده از روش درم ابریژن است.

روش سرما درمانی

یکی دیگر از روش های پاک کردن تتو سرما درمانی است که با استفاده از نیتروژن مایع در محل تتو بر روی پوست انجام می شود این روش باعث ایجاد تاول بر روی پوست می شود. استفاده از این روش ها برای پاک کردن تتو گاهی باعث ایجاد جوش های ملتهب بر روی پوست می شود و در نتیجه می تواند بر روی زیبایی پوست شما تاثیر بگذارد.

برخی از کلینیک های زیبایی با استفاده از یک خمیر خاص رنگ های شیمیایی را از روی پوست خارج می کنند در این روش خمیر را بر روی محل تتو قرار می دهند و بعد از گذشت چند دقیقه پوست به صورت سطحی سوراخ، سوراخ می شود و دوباره خمیر را بر روی پوست قرار می دهند که با به وجود آمدن التهاب رنگ از پوست خارج می شود.

بین بردن تتو e1648553489681

بهترین روش برای از بین بردن تتو کدام است؟

در گذشته تتو به صورت دائمی بود و امکان پاک کردن آن وجود نداشت. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و با استفاده از دستگاه لیزر می توانید به صورت ایمن و موثر تتو را پاک کنید و تتو هایی که در گذشته امکان پاک کردن آن ها وجود نداشت را از بین ببرید. بهترین روش برای پاک کردن تتو لیزر است و تنها روش مورد تایید سازمان غذا و دارو می باشد که برای از بین بردن تتو بسیار موثر است. پاک کردن تتو با استفاده از لیزر به دلیل اینکه هیچگونه لایه برداری و جراحت بر روی پوست ایجاد نمی کند به عنوان بهترین روش شناخته می شود.

های ازبین بردن تتو e1648553508349

پاک کردن تتو با لیزر

بهترین روش برای پاک کردن تتو استفاده از لیزر است که نسبت به سایر روش ها بدون عوارض و حساسیت است برای لیزر کردن تتو دستگاه های مختلفی وجود دارد. که با استفاده از این روش رنگ ها با استفاده از اشعه لیزر تجزیه می شود و بعد از اینکه جذب بدن شد از آن دفع می شود. نسبت به حجم رنگ تتو و عمق آن تعداد جلسات برای پاک کردن تتو متفاوت است و بعد از پایان جلسات دیگر اثری از تتو باقی نخواهد ماند. برخی از رنگ های تتو مانند سبز و زرد مقاومت بیشتری نسبت به رنگ های تیره دارند و دیرتر پاک می شوند.

هزینه لیزر کردن تتو چقدر است؟

هزینه پاک کردن لیزر به تعداد جلسات، اندازه و نوع تتو بستگی دارد. زیرا هر نوع تتو دارای ویژگی هایی است به همین دلیل نمی توان به صورت دقیق گفت که چند جلسه لیزر درمانی برای پاک کردن تتو نیاز است. شما می توانید از مشاوران پوست کمک بگیرد تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند مشاوران با مشاهده تتو می توانند تعداد جلسات لیزر را پیش بینی کنند. اما در حالت کل تعداد جلسات لیزر به سن تتو، رنگ تتو و غلطت رنگ بستگی دارد.

سن تتو: تتوهایی که قدیمی تر هستند تعداد جلسات کمتری نسبت به تتو های جدید نیاز دارند. طوری که ممکن است برای تتو قدیمی 2 یا 3 جلسه کمتر از یک تتوی یک ساله نیاز باشد.

رنگ تتو: پاک کردن برخی از رنگ های تتو بسیار راحت تر از رنگ های دیگر است. به عنوان مثال رنگ های تیره مانند مشکی و قرمز راحت تر از رنگ هایی مانند زرد، صورتی و نارنجی پاک می شوند.

غلظت رنگ: پاک کردن تتو که به صورت سایه و نقاط کمرنگ است بسیار راحت تر از رنگ های غلیظ است. برخی از تتو ها برای پر کردن، از هاله های کمرنگ استفاده می کنند که این تتو در چند جلسه پاک می شود. اما برای پاک کردن قسمت های تیره که دارای غلظت بیشتری است به تعداد دفعات بیشتری نیاز است در نتیجه هزینه لیزر کردن نیز به تعداد دفعات جلسات بالا می رود.

تتو e1648553532278

چه رنگ از تتو ها قابل پاک شدن هست؟

امروزه با استفاده از لیزر بیشتر تتو ها با هر رنگی قابل پاک شدن است. تتوهای جدید از چند رنگ استفاده می شود ولی در تتوهای سنتی فقط از یک رنگ استفاده می کردند. تتوهای سنتی به رنگ آبی بود این تتوها به راحتی پاک می شوند. اما تتوهایی جدید معمولا از چند رنگ استفاده می کنند و با چندبار لیزر از بین می روند. در نتیجه پاک کردن تتوهای جدید مشکل تر است زیرا هربار باید با یک طول موج کار کنند.

بهترین دستگاه پاک کردن تتو کدام است؟

امروزه با پیشرفت علم دستگاه لیزر کیوسوییچ به عنوان بهترین روش برای پاک کردن لیزر است و مزیت های بی شمار این دستگاه باعث شده است که به عنوان اولین انتخاب پزشکان باشد. دستگاه لیزر کیوسوییچ با ساطع کردن طیف مشخصی از امواج مادون قرمز تتوهای شما راهدف قرار می دهد. اما باید تنظیم و به کاربردن طیف به صورت صحیح انجام شود و پزشک باید رنگ های به کاررفته را بررسی کند زیرا در شرایط مختلف طیف های متفاوتی در پاک کردن تتو تاثیر دارد.

 بعد از بررسی شدن تمام شرایط رنگدانه تجزیه می شود و اشعه لیزر جذب و باعث افزایش دما در آن ناحیه می شود. افزایش دما فقط باید در ناحیه ای که تتو وجود دارد، انجام شود تا به بافت های اطراف تتو آسیبی وارد نشود. بعد از اتمام تمام مراحل رنگدانه ها تجزیه می شوند و بعد از تجزیه ماکروفاژهای بدن رنگدانه ها را می بلعند و به مرور زمان و بعد از گذراندن جلسات لیزر شاهد پاک شدن تتو می باشیم.

لیزر کیوسوییچ دارای انواع مختلفی است که این تنوع با توجه به میله های کریستالی به کار برده شده در بخش داخلی دستگاه لیزر است که باعث اختلاف در طول موج ها می شود و اندازه طول موج را تعیین می کند که هر دستگاهی در چه زمینه ای استفاده شود. انواع لیزر کیوسوییچ به شرح زیر است:

دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite Laserاین دستگاه برای رفع انواع تیرگی و لکه های قهوه ای که ناشی از آفتاب سوختگی است، استفاده می شود. همچنین برای از بین بردن رنگ های سیاه هاشور و تتو نیز استفاده می شود.

دستگاه لیزر ان دی یاگ ND YAG Laser : این دستگاه لیزر برای جوانسازی پوست، رفع زخم های تیره و یا از بین بردن لکه هایی که به صورت مادرزادی است مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه برای پاکسازی و از بین برد تتو نیز بسیار کاربردی می باشد.

دستگاه لیزر روبی Ruby Laser: این دستگاه برای پاک کردن رنگ های غیر متداول در تتو مانند رنگ آبی و سبز بسیار کاربردی است.

تتو در چند جلسه پاک می شود؟

پاک کردن تتو به رنگ محل تتو، زمان انجام و سایر عوامل بستگی دارد. اگر شما بخواهید تتو را با استفاده از دستگاه لیزر پاک کنید بین 2 تا 11 جلسه از بین می رود و باید بین جلسات فاصله منظمی وجود داشته باشد تا پوست فرصت التیام داشته باشد. باید بین هر جلسه 40 تا 45 روز فاصله برای درمان باشد.

تتوهای آبی و قرمز پاک می شوند؟

پاک کردن برخی از رنگ ها مانند رنگ های سیاه و قهوه ای آسان تر از رنگ های دیگر است. اما پاک کردن رنگ های قرمز با مشکلاتی همراه است و به لیزر دیر جواب می دهد. در حالت کل سخت ترین رنگ برای پاک کردن تتو رنگ آبی است و به تعداد دفعات بیشتری نیاز است. شما می توانید در جلسات مشاوره در مورد تعداد جلسه برای پاک کردن تتو راهنمایی بگیرید.

مراقبت های بعد از پاک کردن تتو

  • بعد از اتمام جلسه پاک کردن تتو برای کاهش ورم و درد بهتر است تا چند روز از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • تا خوب شدن کامل زخم از شنا کردن خودداری کنید.
  • در صورت مشاهده عفونت و تاول در قسمت تتو به پزشک مراجعه کنید.
  • در چند روز اول بعد از جلسه درمان از پمادهای مخصوص برای از بین بردن قرمزی تتو استفاده کنید و از دست کشیدن روی پوست بپرهیزید.
  • می توانید روزی 2-3 بار بر روی زخم وازلین بزنید و محل درمان را مرطوب نگه دارید و به زخم ها دست نزنید.
  • 2 تا 7 روز بعد از درمان تمرینات بدنی که باعث عرق کردن شما می شود را قطع کنید. زیرا عرق کردن زیاد روند بهبودی زخم را مختل می کند.
  • از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید در صورتی که ناحیه درمان در معرض آفتاب قرار گرفت یک لایه ضخیم پماد اکسید روی و کرم ضد آفتاب بر روی آن قسمت بمالید و هر 2 ساعت یکبار این کار را تکرار کنید.
  • تاول و زخم بر روی پوست یک پاسخ طبیعی بدن به پاک کردن تتو با استفاده از لیزر است اما ممکن است در برخی از افراد اتفاق نیافتد. بهتر است به تاول ها دست نزنید و آن ها را دستکاری نکنید در صورتی که تاولی ترکید آن را با پماد مخصوص و گاز استریل بپوشانید تا زخم زودتر خوب شود.

پاک کردن تتو تا چند سال گذشته بسیار دردناک و کم اثر بود. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های مختلفی برای از بین بردن تتو وجود دارد که بهترین روش برای پاک کردن تتو استفاده از لیزر است. تعداد جلسات برای پاک کردن تتو برای افراد مختلف متفاوت است زیرا عمق و رنگدانه های تتو با هم متفاوت هستند و شما باید بهترین روش را برای پاک کردن تتو استفاده کنید.

سوالات متداول
1

پاک کردن تتو با لیزر می تواند دردناک باشد و برای جلوگیری از این اتفاق از بی حسی موضعی استفاده می کنند که می تواند به شکل تزریق یا کرم باشد.

2

همه افراد می توانند با استفاده از لیزر تتو خود را پاک کنند اما افرادی که باردار یا شیرده هستند و شرایط سلامتی مساعدی ندارند، نمی توانند از لیزر برای پاک کردن تتو استفاده کنند.

3

دوره بهبودی برای درمان چند روز طول می کشد این زمان بستگی به نوع دستگاه لیزر که برای پاک کردن تتو است، بستگی دارد.

4

خیر. به دلیل اینکه رنگدانه ها در عمق متفاوتی از پوست وارد می شوند برای از بین بردن این رنگدانه ها به جلسات متعددی با طول موج متفاوت نیاز است.

5

اگر پوست شما مستعد ایجاد کلوئید یعنی به وجود آمدن گوشت های اضافه می باشد بهتر است تتو را انجام ندهید زیرا ممکن است در محل تتو باعث ایجاد گوشت اضافه شود.

6

پاک کردن تتو بدون درد نیست در حالت کل بستگی به محل تتو دارد گاهی ممکن است قبل از درمان از کرم های بی حسی موضعی استفاده کنید.

7

قیمت پاک کردن تتو برای هر شحص متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند گستردگی تتو و تعداد جلسات بستگی دارد از عوامل های دیگر می توان به نوع دستگاه و شهرت پزشک نیز اشاره کرد.

8

استفاده از لیزر برای پاک کردن تتو ممکن است در هنگام انجام لیزر باعث سوزس و قرمزی ناحیه تتو شود و بعد از انجام لیزر گاهی باعث روشن و تیره شدن پوست شود.

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326