میکروپیگمنتیشن چشم

shape
میکروپیگمنتیشن چشم مرکز زیبایی لادن

میکروپیگمنتیشن چشم یکی از روش های پرطرفدار آرایش چشم است که به واسطه دستگاهی استاندارد و رنگدانه هایی مناسب صورت می گیرد. به عبارت دیگر میکروپیگمنتیشن خط چشم یک نوع آرایش چشم بوده و به منظور ایجاد خط و سایه چشم به صورت نیمه دائم کارایی دارد. اگر می خواهید با تمام باید و نباید های میکروپیگمنتیشن چشم آشنا شوید لطفاً تا انتهای مطالب ما را همراهی کنید.

 

 

میکروپیگمنتیشن چشم چیست؟

میکروپیگمنتیشن چشم یا به اصطلاح دیگر آرایش دائم چشم یکی از روش های حساس و پرطرفدار آرایش چشم است که از استقبال خوبی در بین خانم برخودار است. این فرایند آرایش چشم معمولا به صورت تاتو خط چشم معمولی، بن مژه و تاتو خط پایینی صورت می گیرد.

در واقع میکروپیگمنتیشن چشم هیچ تفاوتی با نحوه میکروپیگمنتیشن دیگر نقاط صورت نظیر لب ها و ابروها ندارد. فقط به دلیل حساس بودن محل آرایش این مورد، نیاز به توجه و دقت بیشتری دارد. بنابراین این اقدام باید به واسطه رنگ های کاملا ایمن و معدنی که دارای ماندگاری بالا و بدون تغییر هستند و همچنین به واسطه افراد با تجربه و ماهر که تسلط کامل بر دیگمنتر داشته باشد صورت بگیرد.

میکروپیگمنتیشن چشم

اگر میکروپیگمنتیشن چشم درست اجرا شود نتیجه آن شامل مژه‌هایی با تراکم بالا و چشمانی درشت و روشن بدون هیچگونه حالت تصنعی خواهد بود. اگر شما جزو افرادی هستید که این شیوه آرایش چشم را دوست دارید و همچنین دارای چشمانی با پلک های افتاده هستید، پیشنهاد می دهیم حتما این شیوه را امتحان کنید. زیرا این راهکار بهترین انتخاب برای زیباتر کردن و رفع افتادگی پلک چشم بدون نیاز به عمل جراحی است.

تکنیک های میکروپیگمنتیشن چشم

در حال حاضر تکنیک های مختلفی برای میکروپیگمنتیشن چشم وجود دارد. اما مهمترین تکنیک های میکروپیگمنتیشن برای چشم شامل بن مژه، خط چشم و سایه چشم هستند که در ادامه در رابطه با هر کدام از آن ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بن مژه

در تکنیک بن مژه رنگدانه بین مژه ها کاشته می شود. به نحوی یک خط بسیار ظریف روی محل رویش مژه‌ها ایجاد می‌گردد. به این ترتیب یک خط ظریف و مشکی بین مژه ها ایجاد می شود. مهمترین مزیت تکنیک بن مژه این است که موجب در پشت شدن مژه ها شده و یک زیبای بسیار طبیعی به چشم ها می بخشد.

خط چشم

در این تکنیک متناسب با نوع چهره یک خط باریک، متوسط یا نسبتا ضخیم در بالای پلک ها ایجاد می شود. در این تکنیک آرایش چشم به شیوه میکروپیگمنتیشن چشم ها حالت آرایش کرده به خود می گیرند.

سایه چشم

سایه چشم یا آیشیدینگ دیگر تکنیک آرایش چشم با شیوه میکروپیگمنتیشن است که در آن یک خط باریک و سایه ای پودری کاملا طبیعی در بالای چشم ها ایجاد می شود. این تکنیک زیبای بسیار خیره کننده و کاملا طبیعی به چشم ها می دهد.

میکروپیگمنتیشن-چشم

بهترین دستگاه میکروپیگمنتیشن چشم

همانطور که گفتیم میکروپیگمنتیشن چشم نسبت به دیگر نقاط صورت حساس تر است. بنابراین انتخاب دستگاه ایمن و استاندارد برای این کار بسیار مهم و ضروری است. به هر حال پوست پلک ها بسیار نازک و ظریف بوده و اگر دستگاه استاندارد برای آن انتخاب نشود عمق نفوذی سورن به صورت یکنواخت و قابل کنترل نخواهد بود.

به این ترتیب امکان آسیب به پوست پلک و پخش رنگ با دستگاه غیر استاندارد بسیار افزایش می یابد. تجربه نشان داده است که دستگاه های آمیا هم عمق نفوذ یکنواختی دارند و هم به راحتی قابل کنترل هست. بنابراین می توان گفت که برای میکروپیگمنتیشن چشم نسبت به سایر موارد قابل اعتماد‌تر هستند.

البته دستگاه های آمیا دارای کارتریج استریل بوده و مانع از ایجاد حساسیت و عفونت در چشم می شوند. ناگفته نماند که رنگ انتخابی برای این دستگاه نیز باید استریل باشد. زیرا رنگ غیر استریل و فاقد استاندار نیز چشم ها و مژه ها را در معرض عفونت قرار می دهد.

قیمت میکروپیگمنتیشن چشم

به طور دقیقی نمی توان قیمت میکروپیگمنتیشن چشم را مشخص کرد چرا که بسته به یک سری عوامل این قیمت ها متغیر است. اما به طور کلی مواردی مثل : رنگ های استفاده شده ، میزان کار لازم و… روی هزینه میکروپیگمنتیشن خط چشم شما موثر است که برای اطلاع بیشتر بهتر است که با کارشناسان مرکز زیبایی لادن تماس حاصل کنید.

میکروپیگمنتیشن چشم جیست؟

مهمترین مزایای میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی چشم

میکروپیگمنتیشن چشم دارای مزیت های متعددی است. اما مهمترین مزیت این اقدام کاهش مدت زمان آرایش است. معمولا کشیدن خط چشم نیاز به وقت و حوصله زیادی دارد. همچین هر خانمی مهارت کشیدن خط چشم با کیفیت بالا و بدون نقص برای چشمان خود را ندارد.

مخصوصا خانم هایی که شاغل بوده و حاضر بودن با ظاهری زیبا و آراسته در سر ساعت برای آن ها داری اهمیت هست از کشیدن خط چشمی زیبا و بدون نقص محروم هستند. میکروپیگمنتیشن چشم برای این قبیل افراد که وقت و مهارت کافی برای آرایش چشمان خود ندارند یک راهکار بسیار ارزنده به شمار می رود. البته مزیت های این روش آرایش چشم فقط به موارد ذکر شده خلاصه نمی شود و شامل وارد زیر نیز است.

 • با داشتن خط چشم دائمی مدت زمان آرایش و آماده شدن شما برای رفتن به بیرون از منزل یا میهمانی بسیار کوتاهتر می شود.
 • مژه ها بسیار پر پشت تر از حالت اولیه به نظر می رسند
 • میکروپیگمنتیشن چشم نسبت به تاتو و دیگر روش های قدیمی آرایش چشم با درد کمتری به همراه است.
 • آرایش چشم به این روش علاوه بر زیبایی چشمان برخی عیوب نظیر افتادگی را نیز بر طرف می کند.
 • منجر به کاهش ریزش مژه می شود
 • برای خانم های که به علت داشتن پوست چرب یا تعرق زیاد نمی توانند خط چشم برای چشمانشان بکشند راهکار خوبی است. همچنین خانم‌های ورزشکار نیز در معرض تعریق بالا قرار دارند و آرایش چشم آن ها همیشه به هم می ریزد. برای این قبیل نیز این روش یک روش ایده آل آرایش چشم به شمار می رود
 • خانم های که تاتو قدیمی و پخش شده دارند نیز با کمک این روش و ایجاد سایه خط چشم قدیمی خود را می توانند پنهان کنند.
 • خانم های که به مواد آرایشی حساسیت دارند و نمی توانند هر روز چشمان خود را با مواد آرایشی آرایش کنند خوب است
 • برای خانم های کارمند که علاقمند به داشتن آرایش چشم طبیعی هستند اما به دلیل کمبود وقت نمی توانند آرایش داشته باشند نیز مناسب است.

میکروپیگمنتیشن چشم.

میزان ماندگاری میکروپیگمنتیشن چشم چقدر است؟

همانطور که در ابتدا مطالب نیز گفتیم این روش آرایش چشم یک روش نیمه دائمی بوده و برای مدت زمان زیادی ماندگاری دارد. اما بسته به کیفیت کار، کیفیت رنگ، کیفیت دستگاه و تکنیک مورد استفاده میانگین ماندگاری با کیفیت این آرایش بین ۱ الی ۳ سال است. به این ترتیب اگر شما چشمان خود را به این شیوه آرایش کنید به مدت یک الی سه سال از آرایش روزانه چشمان خود معاف خواهید شد.

البته ناگفته نماند که در بین عوامل ذکر شده موثر به میزان ماندگاری خط و سایه چشم نیمه دائمی مهارت پیگمنتر از همه مهمتر بوده و اگر او نتواند اصول اصلی طراحی استاندارد میکروپیگمنتیشن را اجرا کند و مهارت کافی در رابطه با فنون کاشت صحیح رنگدانه نداشته باشد، در کنار کاهش کیفیت، میزان ماندگاری خط و ‌سایه چشم ایجاد شده برای چشم با روش میکروپیگمنتیشن نیز کاهش خواهد یافت.

البته خود شما نیز بر میزان ماندگاری آرایش چشم با میکروپیگمنتیشن تاثیرگذار هستید‌. زیرا اگر به توصیه پیگمنتر توجه نداشته باشید و مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن را مراعات نکنید میزان ماندگاری آرایش چشمانتان کاهش خواهد یافت.

 البته باید متذکر شویم که زمان دقیقی نمی توان برای میکروپیگمنتیشن چشم در نظر گرفت. مثلاً جنس پوست نیز از جمله مواردی است که بر میزان ماندگاری آرایش چشم تاثیرگذار بوده و اگر شما دارای پوست چربی باشید آرایش نیمه دائمی چشمانتان بیشتر باقی خواهد ماند.

بیشتر بخوانید : ماندگاری میکروپیگمنتیشن چقدر است؟

میکروپیگمنتیشن چشم جیست؟

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن چشم

معمولا مهمترین اقدامات و مراقبت های که شما پس از انجام میکروپیگمنتیشن باید رعایت کنید شامل موارد زیر است.

 • استفاده از کرم مرطوب کننده استریل مخصوص روزی حداقل یک بار باید انجام شود به نحوی که هر روز مرطوب کننده مخصوص را به پنبه آغشته کرده و روی چشم ها بمالید. همچنین برای پاک کردن چشم‌ ها بهتر است از روغن بچه یا آب خالی استفاده کنید.
 • تا چهار روز پس از انجام میکروپیگمنتیشن نباید از هیچ گونه لوازم آرایشی برای چشمان خود استفاده کنید.
 • هنگام شستشوی صورت بسیار آرام عمل کنید و از استفاده حوله جهت خشک کردن صورت اجتناب کنید.
 • پس از میکروپیگمنتیشن برای چشم ها از قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون استفاده از ابزار ایمنی خود داری کنید.
 • هنگام آرایش صورت از تماس کرم پودر با آرایش چشمان خود خودداری کنید.
همچنین بخوانید : عوارض میکروپیگمنیشن چیست؟

مدت زمان انجام میکروپیگمنتیشن چشم

 زمان لازم برای میکروپیگمنتیشن چشم رابطه ای مستقیم با مهارت پیگمنتر دارد. بنابراین هر چقدر که سرعت عمل و مهارت پیگمنتر بالاتر باشد مدت زمان لازم برای آرایش دائمی چشمان نیز کوتاهتر خواهد شد. البته مدت زمان و داشتن سرعت عمل بالا برای میکروپیگمنتیشن چشم‌ها بسیار مهم است.

زیرا اگر پیگمنتر فاقد سرعت عمل مورد نیاز باشد و زمان آرایش نیمه دائم چشم بیش از اندازه طول بکشد، موجب خونمردگی و افزایش تورم در پلک ها خواهد شد که این عوامل کیفیت آرایش را به شدت خواهند کاست. اما به طور کلی مدت زمان استاندارد برای آرایش چشم ها به شیوه میکروپیگمنتیشن حدود یک الی دو ساعت است.

میکروپیگمنتیشن چشم چیست

نتیجه گیری

میکروپیگمنتیشن چشم یکی از روش های آرایش نیمه دائمی چشم ها است که توسط دستگاه ها و رنگ های مخصوص صورت می گیرد. این شیوه آرایش چشم ها فرایند آرایش کردن چشم ها را بسیار راحت تر کرده و دیگر شما مجبور نیستید برای داشتن ظاهری مرتب و جذاب ساعت ها عمر خود را پای آینه بگذرانید‌.

البته توجه داشته باشید که این اقدام باید به واسطه افراد حرفه ای صورت بگیرد. همچنین استفاده از دستگاه و رنگ مرغوب و با کیفیت که دارای استاندارهای مورد نیاز برای طراحی زیبا و طبیعی چشم ها باشند نیز جزو اصول مهم کار به شمار می روند.

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326