فیس آپ

فیس آپ
فیس آپ
shape
فیس آپ صورت چیست؟ همه چیز در مورد فیس اپ + هزینه ها و عوارض مرکز زیبایی لادن

دستگاه لایه بردار فیس آپ صورت :

دستگاه فیس آپ صورت یا لایه بردار وسیله ای است که از آن در مراکز زیبایی جهت لایه برداری و پاکسازی پوست صورت استفاده می شود.‌ فیس آپ فن آوری جدیدی است که با استفاده از یک موتور گرداننده باعث ایجاد همزمان سایش و ماساژ پوست می شود. لایه برداری پوست باعث پاکسازی و تا حدودی جوان سازی پوست می گردد.‌ ماساژ پوست در این روش باعث تسریع جریان خون رسانی به سلول ها شده و توام با آن تحریک کلاژن سازی پوست را به همراه دارد که باعث سفت و شاداب شدن پوست می گردد.‌ دستگاه فیس آپ صورت هرچند ظاهری ساده دارد اما مکانیزم عمل آن پیچیده و دقیق است.

در فیس آپ که نسل جدید دستگاه ‏های میکرودرم است، به علت حذف پودر معضلات قدیمی مانند پاشیدن پودر، گیر کردن آن در دستگاه و جدا کردن پودر از پوست‏ های جدا شده وجود ندارد. یکی از مزیت‌های بزرگ این تکنولوژی نسبت به میکرودرم ابریژن ‏های پودری، امکان استفاده راحت و بدون خطر آن در ناحیه اطراف چشم است.

 

 

کاربردهای لایه بردار فیس آپ صورت :

1 – جوانسازی پوست با تولید کلاژن و الاستین جدید؛ 

2 – کاهش عمق چین و چروک های سطحی و افزایش ضخامت پوست

3 – درمان تیرگی زیر بغل

4 – درمان تیرگی قوزک پا

5 – درمان تیرگی زانو

6 – درمان تیرگی دور لب و لک بینی

7 – درمان تیرگی چانه

8 – درمان تیرگی پوست صورت

9 – درمان تیرگی کشاله ران

10 – درمان تیرگی دور چشم

11 – رفع جای جوش و اسکار آکنه (در اندازه کوچک) و درمان جای زخم روی پوست بدن

12 – درمان منافذ باز و بزرگ پوستی، بخصوص منافذ باز در پوست خانم ها

13 – درمان ترک های پوستی یا استریا ناشی از بارداری یا لاغر شدن های سریع

14 – از بین بردن جای خالکوبی یا تتو

15 – برطرف کردن جوش های سرسیاه و منافذ باز پوستی

16 – از بین بردن یا کمرنگ کردن انواع کک و مک، سیاهی و ناخالصی ها از رو و زیر پوست

فیس آپ صورت یا لایه برداری صورت چه تفاوتی با روش های دیگر دارد؟

فیس آپ یا لایه برداری صورت نسل جدیدی از دستگاه های میکرودرم است که در آن پودر حذف شده است و به دلیل حذف پودر معضلات قدیمی مثل پاشیدن پودر، گیر کردن آن در دستگاه و جدا کردن پودر از پوست های جدا شده را در پی ندارد.

 از ویژگی های منحصر به فرد این فن آوری نسبت به میکرودرم ابریژن های پودری، امکان استفاده بی خطر و ایمن از آن برای پوست نواحی اطراف چشم می باشد. از فیس آپ یا لایه بردار پوست برای تمام قسمت های پوست بدن می توان استفاده نمود و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 خوشبختانه دستگاه های فیس آپ نسل جدیدی از میکرودرم های پودری هستند که با حذف پودر توانسته اند کاربری خود را افزایش دهند. در گذشته معمولا از دستگاه های میکرودرم پوستی کمتر برای لایه برداری اطراف چشم استفاده می شد چرا که احتمال نفوذ پودر به داخل چشم زیاد بوده و امکان آسیب دیدگی آن را افزایش می داده ست.

 اما با دستگاه های جدید فیس آپ می توان به راحتی نواحی اطراف چشم ها را لایه برداری کرده و دیگر نیازی به نگرانی برای عوارض جانبی پودر وجود ندارد. در این شرایط دستگاه فیس آپ می تواند گزینه ای مناسب برای برطرف کردن چین و چروک های اطراف چشم باشد.

دستگاه فیس آپ صورت

 انواع سری های فیس آپ صورت

 دستگاه فیس آپ صورت دارای سری های مختلفی است که از آن ها متناسب با شرایط و نوع پوست قسمت های مختلف بدن استفاده می شود. از لحاظ کیفیت هم دستگاه لایه بردار صورت دارای تاییدیه از CE اروپا است که می تواند کیفیت مطلوب آن را تایید نماید.

 دستگاه فیس آپ صورت دارای 5 سری یا هد است که هر کدام ظرفیت و شرایط خاص خود را برای لایه برداری از پوست دارند. سری XXFine یکی از سری ها یا هد این دستگاه است که برای لایه برداری از پوست های حساس کاربرد دارد. سری یا هد دیگر این دستگاه XFine است که برای لایه برداری از پوست های معمولی مناسب می باشد.

سری Fine این دستگاه برای لایه برداری از پوست های متوسط کاربرد دارد، همچنین از این سری می توان برای درمان ملا سما هم استفاده نمود. چهارمین سری یا هد این دستگاه Medium است که برای لایه برداری از ضایعات نسبتا شدید پوستی مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین از این قابلیت برخوردار است که چین و چروک های ظریف پوست را برطرف نماید.‌

 آخرین و پنجمین سری یا هد دستگاه فیس آپ صورت Course است که از آن برای لایه برداری ضایعات شدید پوستی استفاده می شود. همچنین این سری می تواند از قابلیت و شرایط مناسبی برای از بین بردن تیرگی های زانوها، آرنج، زیر بغل و کشاله ران برخوردار بوده و در زمینه لایه برداری و برطرف کردن لکه های پوستی در تمام قسمت های بدن موثر عمل می کند و هیچ محدودیتی ندارد. 

فیس آپ صورت چه کارکرد هایی می تواند داشته باشد؟

فیس آپ یا لایه بردار صورت علاوه بر لایه برداری و پاکسازی پوست کارکرد های دیگری هم دارد که می توان به مواردی مثل تحریک پوست برای تولید کلاژن و جوان سازی پوست، ماساژ پوست و افزایش شادابی آن، برطرف کردن لک ها و تیرگی های پوستی، از بین بردن انواع ترک های پوست، برطرف کردن انواع کک و مک و ضایعات پوستی، رفع خشکی پوست، ترمیم جای جوش و زخم، رفع منافذ باز پوست و از بین بردن جوش های سر سیاه اشاره نمود.‌

بیشتر بخوانید : از بین بردن لک صورت با دستگاه لیزر

فیس آپ برای صورت

چه قسمت هایی از پوست بدن با دستگاه فیس آپ صورت قابل درمان می باشد؟

هرچند مهمترین بخش از کار دستگاه فیس آپ صورت لایه برداری و پاکسازی پوست صورت است اما این دستگاه از ظرفیت و قابلیتی برخوردار است که می تواند در قسمت های مختلف بدن برای برطرف کردن ضایعات پوستی مورد استفاده قرار گیرد از این قسمت ها می توان به مواردی مثل قسمت های مختلف پوست بدن، پوست کشاله ران، قوزک پا، زیر چانه، روی شکم، پوست زانو، پوست بازوها و پوست گردن اشاره کرد.

 از نکات جالب در مورد فیس آپ بر طرف کردن مشکلات و عوارض قوزک پا است و می تواند برای خانم هایی که از این عارضه رنج می برند بسیار مفید و چاره ساز باشد. اثرات استفاده از فیس آپ برای قوزک پا و دیگر نواحی تیره بدن شبیه به معجزه است که بعد از اولین جلسه درمان می توان نرم و روشن شدن پوست آن نواحی و قسمت ها را به وضوح مشاهده نمود و به مرور اثری از تیرگی و ضخامت پوست باقی نخواهد ماند.

 

نحوه عملکرد دستگاه لایه بردار صورت چگونه است؟

هندپیس این دستگاه که از فن آوری های روز شرکت های معتبر است، هد یا سری نصب شده روی خود را به صورت دورانی به چرخش در می آورد و همزمان با انجام لایه برداری پوست عمل ماساژ را هم به شکل همزمان انجام می دهد.

حرکات دورانی و چرخشی هد یا سری دستگاه موجب از بین بردن ضایعات پوستی و در عین حال میکرو پالس ماساژ نیز گردش خون آن ناحیه از پوست را تحرک کرد و حرکت جریان خون به بافت های پوست را تسریع می کند.‌

 در این وضعیت ماده ای که به منظور تماس با پوست و لایه برداری از آن استفاده می شود از جنس سیلیکن کاربید است که ماده ای سازگار با پوست بوده و عوارض پوستی برای متقاضی لایه برداری صورت به دنبال ندارد.

با توجه به گونه های مختلف پوستی با حساسیت های متفاوت، هد یا سری های این دستگاه طوری طراحی شده است که از سازگاری مناسب با انواع گرانول ها و سختی های پوستی در پنج سطح سختی متفاوت برخوردار است.

همچنین دستگاه فیس آپ صورت مجهز به یک هد یا سری پلاستیکی است که سطحی ناصاف دارد و برای ماساژ پوست و کمک به جذب کرم مورد استفاده قرار می گیرد.

 فیس آپ صورت غالبا هیچ گونه عوارض جانبی و التهابی ندارد و کل دوره درمان در شرایط نرمال تقریبا در حدود 30 دقیقه طول می کشد و بعداز انجام لایه برداری صورت می توان به محل کار یا زندگی مراجعه کرده و کارهای روزانه را از سر گرفت. 

فیس آپ صورت

پس از انجام فیس آپ صورت چه باید کرد؟

پس از لایه برداری صورت باید تا 24 ساعت از لیف کشیدن در حمام و ماساژ صورت خود داری شود چون ممکن است باعث آسیب رسیدن به پوست صورت شود. بهتر است 3 تا 4 روز پس از انجام فیس آپ، پوست صورت مرطوب نگاه داشته شود.

 در این شرایط توصیه می شود تا 48 ساعت از اصلاح صورت خود داری گردد. پس از انجام لایه برداری صورت بهتر است پوست صورت در معرض تابش نور خورشید قرار داده نشود و حتی المقدور از کرم ضد آفتاب استفاده شود. 

در چه مواقعی فیس آپ صورت نباید انجام شود؟

هرچند هر کس در هر شرایطی می تواند لایه برداری صورت را انجام دهد و می تواند برای اطمینان خاطر از وضعیت خود ابتدا با افراد متخصص در این زمینه مشورت نماید.

 ولی اکثر فرهیختگان و کارشناسان این رشته توصیه می کنند افرادی که دارای مشکلات و ضایعات عفونی پوست مثل آکنه فعال با ضایعات التهابی شدید هستند یا افرادی که به دلیل آکنه تحت درمان قرار داشته و از دارو هایی مثل ایزوترتینوئین یا راکوتان استفاده می کنند حتی المقدور تا یک سال بعد از قطع دارو برای فیس آپ پوست اقدام نکنند تا عوارض دارو از بین برود.

همچنین افرادی که پوست آن ها دچار آفتاب سوختگی شدید است و یا زخم باز شده و ملتهب دارند باید تا التیام یافتن پوست از انجام فیس آپ صورت خود داری کنند. عفونت های پوستی فعال که در اثر باکتریال، ویروس و قارچ ایجاد شده باشند می توانند مانعی برای فیس آپ باشند و تا بهبود کامل پوست بهتر است اقدام به لایه برداری پوست نشود.

همچنین در موارد زیر نیز توصیه نمی‎گردد :

روی پـوست نـاحیه مـورد نظر زخـم، بریدگی و خراش باز وجود داشته باشد.

عفونت پوستی فعال (باکتریال، ویروسی و قارچی) در موضع وجود داشته باشد.

هزینه فیس آپ

هزینه های فیس آپ صورت یا لایه برداری چگونه محاسبه می شود؟

معمولا هزینه انجام فیس آپ در مراکز مختلف با توجه به کیفیت کار، سرعت عمل و نتیجه ای که حاصل می شود متفاوت است. برخی مراکز انجام فیس آپ به دلیل سابقه طولانی و داشتن پرسنل کار آزموده از کارنامه خوبی برخوردار بوده و معمولا مراجعان بیشتری دارند و ممکن است سطح هزینه آن ها از مراکز دیگر متفاوت و بالاتر باشد. 

معمولا انجام خدمات زیبایی با کیفیت در مراکز معتبر احتمال بروز خطر و خطا را به حداقل ممکن کاهش می دهد. به دلیل تخصص و کارایی بالای پرسنل در مراکز معتبر و استفاده از دستگاه های پیشرفته و بروز ممکن است قیمت های تمام شده در این مراکز بالاتر از جاهای دیگر باشد.

همچنین عوامل دیگری هم ممکن است باعث بالا رفتن قیمت تمام شده فیس آپ صورت شوند که از آن جمله می توان به نوع پوست و نداشتن مشکلات پوستی، نوع تجهیزات مرکز و تعداد جلساتی اشاره کرد که برای انجام فیس آپ صورت در نظر گرفته می شود.

 چهره و صورت یکی از قسمت های مهم بدن است که بروز هر مشکلی در آن می تواند عواقب جبران ناپذیری برای فرد در پی داشته باشد. به همین دلیل برای انجام ترمیم پوست در ناحیه صورت بهتر است بیشتر به کیفیت کار توجه شود تا هزینه که قرار است برای انجام فیس آپ صورت صرف گردد.

مرکز زیبایی لادن با سابقه طولانی در انجام خدمات زیبایی یکی از مراکزی است که با داشتن پرسنل کار آمد و دستگاه های بروز و پیشرفته سعی دارد بهترین خدمات زیبایی را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد.

 لذا برای آگاهی از شرایط مرکز زیبایی لادن می توان با استفاده از پل های ارتباطی با متخصصان این مرکز تماس برقرار کرده و راهنمایی های لازم را برای انجام خدمات زیبایی دریافت نمود.

زمان و تعداد جلسات انجام فیس آپ صورت چقدر است؟

برای انجام فیس آپ صورت ابتدا باید به مراکز معتبر مراجعه شود سپس تعداد جلسات درمان با توجه به شرایط پوست مشخص می گردد. معمولا برای راحتی روال کار فاصله ای یک ماهه بین جلسات درمان در نظر گرفته می شود.

طولانی شدن زمان و تعداد جلسات فیس آپ صورت می تواند در گرو عوامل مختلفی باشد لذا تعیین یک زمان مشخص برای انجام فیس آپ صورت می تواند کاری سخت و تقریبا غیر ممکن باشد.

از جمله عواملی که می تواند در متغیر بودن زمان انجام لایه برداری پوست موثر باشد می توان به جنس پوست، مناطقی از پوست بدن که قرار است لایه برداری شود، نوع مشکل، میزان شدت و عوارضی که روی پوست ایجاد شده است را در نظر گرفت.

 اما به طور معمول در شرایط متعادل برای فیس آپ پوست، زمان تقریبی در حدود 3 تا 6 جلسه در نظر گرفت می شود که ممکن است بنا بر دلایلی که گفته شد این زمان دستخوش تغییر و تحول شود.

سوالات اولیه برای بهبود روند و ریتم مشاوره و پاسخ دهی به مراجعه کننده یا تماس گیرنده

  • پرسیدن سن
  • برای چه منظور تمایل به انجام فیس آپ دارید؟
  • مشکل و یا بیماری خاص پوستی ندارید ؟
  • قبلا از چه خدمات زیبایی استفاده کرده اید؟
  • در موضع مورد نظر برای انجام فیس آپ زخم یا عفونت فعال ندارید؟

سخن پایانی

فیس آپ‌ یا لایه برداری پوست روشی است که برای ترمیم و پاکسازی پوست انجام می شود. در این روش با استفاده از دستگاه لایه بردار اقدام به برداشتن لایه ای نازک از بافت پوست می شود که علاوه بر پاکسازی پوست می تواند باعث ماساژ پوست شده و روند خون رسانی به بافت های پوست را تسریع کند.

 از فیس آپ می توان برای برداشتن انواع ضایعات و لکه های سطحی پوست استفاده نمود. در صورت نداشتن مشکلات حاد پوستی روند اجرای فیس آپ یا لایه برداری پوست راحت بوده و در یک پرسه زمانی کوتاه انجام می شود.

لایه برداری پوست معمولا عوارض جانبی حادی ندارد و بعد از انجام لایه برداری پوست به راحتی می توان کارهای روزمره را از سر گرفت.

سوالات متداول
1

هر جلسه درمانی با فیس آپ 5 تا 10 دقیقه طول می‏ کشد.

2

فیس آپ برای تمام نواحی بدن قابل استفاده است.

3

تنها سطح پوست از سلول ‏های مرده پاکسازی می‏ شود و زخمی ایجاد نمی‏ گردد. بنابراین دوره نقاهت ندارد.

4

خیر. در طول جلسه درمانی دردی احساس نمی ‏شود.​​​​​​​

5

همه افراد برای داشتن پوستی شفاف و شاداب می‏ توانند از روش فیس آپ استفاده کنند.

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326