مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت
مزوتراپی صورت
shape
هر آنچه که در مورد مزوتراپی صورت باید بدانید؟-خدمات زیبایی لادن مرکز زیبایی لادن

مزوتراپی صورت تکنیکی خاص و غیر تهاجمی برای تامین مواد مغذی مورد نیاز پوست است که طراوت و تازگی را برای آن به ارمغان می آورد. کلمه مزوتراپی از کلمه مزودرم مشتق شده است مزودرم لایه ای سطحی از پوست است که تزریق مواد به آن انجام می شود یا به عبارت دیگر مزوتراپی یک تکنیک درمانی است که در آن از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوانسازی پوست استفاده می شود که هدف از این کار سفت شدن پوست و از بین رفتن چربی های آن می باشد. در فرایند مزوتراپی با استفاده از سوزن های ظریف مواد مختلف به لایه میانی پوست یا مزودرم تزریق می شود و هدف از آن رفع معضلاتی مثل گردش خون ضعیف و التهابات پوستی می باشد.

مزوتراپی صورت و مزایای آن

از مزوتراپی صورت در چه موادی استفاده می شود؟

در روش مزوتراپی انتخاب مواد و داروهای مورد استفاده به نیازها و اهداف فرد متقاضی بستگی دارد اما به طور کلی موادی که در این روش برای صاف و جوان سازی پوست استفاده می شود عبارتند از ویتامین های مختلف و مواد معدنی با توجه به نیاز، عصاره گیاهان مختلف، هورمون هایی مثل کلسی تونین و تیروکسین، آنزیم‌هایی مثل کلاژناز و هیالو رونیداز که به شکل مکمل از داروهای گشاد کننده عروق و آنتی بیوتیک ها هم در این روش استفاده می شود.

مزوتراپی صورت برای چه سنی مناسب است؟

همه افراد 18 سال به بالا می توانند بدون هیچ محدودیتی مزوتراپی انجام دهند. از روش مزوتراپی می توان برای قسمت های مختلف بدن مانند شکم، ران ها، پاها، بازوها و از همه مهمتر برای چهره استفاده نمود.

در زمان استفاده از روش مزوتراپی برای جوان سازی پوست باید به این نکته توجه داشت که اگر چین و چروک معضل اصلی پوست باشد از مواد مخصوصی برای بر طرف کردن چین و چروک آن استفاده می شود به همین دلیل این روش درمانی جز روش های تخصصی محسوب می شود.

مزوتراپی چه کاربردی در بدن دارد؟

در روش مزوتراپی برای جوان سازی پوست سعی می شود به کمک مواد و داروهای مختلف گردش خون بهبود پیدا کند. و معضلات پوستی بر طرف شود. البته باید توجه داشت که اثر بخشی مزوتراپی برای جوان سازی پوست بیشتر از هر عاملی دیگری به اهداف و نیازهای فرد بستگی دارد.

ولی بطور کلی مزوتراپی می تواند باعث کاهش یا از بین رفتن چربی های اضافی، کاهش سلولیت، رفع چین و‌ چروک و خطوط ریز صورت، کمک به سفت شدن پوست، رفع لکه های تیره از سطح پوست و کمک به درمان آلوپسی شود.‌

همچنین بخوانیدمزوتراپی لاغری چیست؟

هزینه مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت چگونه انجام می شود؟

فرایند مزوتراپی به این شکل است که پس از مراجعه متقاضی به متخصص برای جوان سازی پوست ابتدا شرایط پوست قسمتی که قرار است جوان سازی شود سنجیده می شود پس از معاینه و اطلاع از شرایط پوست نوبت به درمان می شود که با توجه به شرایط، مواد و ویتامین های مورد نیاز با کمک سوزن ها کوچک و ظریف معمولا به لایه میانی پوست برای اثر بخشی بهتر تزریق می شود.

البته باید توجه داشت عمق تزریق در مزوتراپی را شرایط پوست بیمار و تشخیص پزشک مشخص می کند. روال کار در فرایند مزوتراپی ممکن است با توجه به شرایط و نظر پزشک متفاوت باشد اما بطور کلی فرایند کار به این شکل است که در صورت تشخیص پزشک و حساس بودن فرد به درد سوزن ممکن است از داروهای بی حسی استفاده شود یا برای تزریق مواد و بالا رفتن سرعت عمل و پوشش سطوح بیشتر از روش های جدید مثل تزریق مواد از طریق اسلحه های مکانیکی استفاده شود.

همانطور که گفته شد عمق مناسب پوست برای تزریق مواد در مزوتراپی را شرایط پوستی بیمار و نظر پزشک مشخص می کند که حجم و میزان مواد تزریقی هم می تواند تابع آن ها باشد. در فرایند مزوتراپی برای به دست آوردن نتایج مناسب معمولا چندین جلسه درمانی در نظر گرفته می شود.

برای به دست آوردن نتایج مناسب در مزوتراپی معمولا 3 تا 5 جلسه درمانی در نظر گرفته می شود و روال کار به این شکل است که فاصله تزریق ها در آغاز دوره درمان با فاصله زمانی 7 تا 10 روز انجام می شود و در صورتی که علائم مثبتی در پوست مشاهده شود ممکن است با نظر پزشک جلسات درمان به دو هفته یک بار یا ماهی یک بار تغییر نماید.

هر جلسه درمانی مزوتراپی معمولا در حدود 30 دقیقه طول می کشد. این روش درمانی معمولا دردناک نیست ولی کسانی که به تزریق و فرو رفتن مکرر سوزن به پوست خود حساس باشند می توانند برای کاهش درد از کرم های بی حس کننده موضعی استفاده کنند تا سوزش ناشی از فرو رفتن سوزن به پوست آن ها به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

در خیلی از افراد ممکن است پس از انجام مزوتراپی صورت کبودی و تورم خفیفی در ناحیه تزریق اتفاق بیفتد که این تورم و کبودی موقتی است و معمولا بعد از گذشته 24 ساعت برطرف می شود. برای بدست آوردن نتایج مطلوب در مزوتراپی بهتر است یک دوره درمانی 6 تا 8 جلسه ای گذرانده شود.

پس از انجام مزوتراپی پوست، فرد می تواند بافتی درخشان و مرطوب تر داشته باشد. در روش مزوتراپی به دلیل تامین مواد مورد نیاز سلول های پوستی انتظار داشتن پوستی سفت و نرمال دور از انتظار نیست.

البته باید توجه داشت که به اتمام رسیدن دوره درمان در روش مزوتراپی پایان راه نیست و برای حفظ نتایج به دست آمده بهتر است یک تا دو مرتبه در طول سال برای انجام مزوتراپی به کلینیک های زیبایی مراجعه شود.

عوارض مزوتراپی صورت

عوارض مزوتراپی صورت چیست؟

انجام مزوتراپی صورت هم می تواند مثل همه روش های درمانی دیگر با توجه به شرایط عوارض و خطرات خود را داشته باشد.

از جمله عوارض شایعی که می تواند بعد از انجام مزوتراپی صورت اتفاق بیفتد می توان به مواردی مثل درد، حساسیت، تورم و خارش پوست، قرمزی و کبودی، عفونت، داشتن حالت تهوع، برجسته شدن محل تزریق، ظاهر شدن لکه های تیره روی پوست، باقی ماندن جای زخم اشاره کرد.

البته باید به این نکته توجه نمود که بروز و ظهور این علائم به ندرت اتفاق می افتد که می توان با انتخاب پزشکی ماهر و مراجعه به کلنیک های زیبایی معتبر احتمال بروز این علائم و عوارض جانبی را به حداقل ممکن کاهش داد‌.

مزایای مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی صورت به دلیل مزایا و فوائد بیشماری که برای جوان سازی و سفت کردن پوست چهره داشته است از زمان های گذشته مورد توجه بوده و امروزه هم با توجه پیشرفت ها و ورود تکنولوژی های جدید به این رشته، مقبولیت آن بیشتر شده است. از مهمترین مزایا و فوایدی که برای مزوتراپی صورت در نظر گرفته می شود می توان به مواردی که در ادامه می آید اشاره کرد.

دریافت میزان و غلظت بالایی از ویتامین

در مزوتراپی ویتامین ها و مواد مغذی پوست به غلظت مناسب به لایه های مختلف آن تزریق می شود. مواد مغذی تزریق شده با قرار گرفتن در لایه میانی پوست سبب می شوند پوست مواد مورد نیاز خود را بدست بیاورد و به مرور چین و چروک آن برطرف شود.

جایگزینی مناسب برای جراحی های گران قیمت

استفاده از مزوتراپی می تواند روش مناسب برای باز سازی بافت های پوستی باشد و باعث شود نیاز به جراحی های پوستی برای افرادی که علاقه ای به جراحی ندارند به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

این روش نسبت به جراحی تقریبا غیر تهاجمی محسوب می شود چون از طریق تزریق با سوزن های کوچک می توان مواد مغزی مناسب را به لایه مزودرم پوست منتقل نمود‌.

هزینه استفاده از روش مزوتراپی برای شادابی پوست قطعا از هزینه جراحی بسیار پایین تر و مقرون به صرفه تر است و پس از انجام جلسات مزوتراپی می توان کارهای روزانه را از سر گرفت.

رفع نیازهای مختلف پوست

مزوتراپی می تواند باعث برطرف شدن انواع معضلات پوستی شود و فرقی نمی کند که هدف از انجام این کار برطرف کردن چین و چروک پوست صورت یا رویای داشتن پوستی شفاف باشد. با استفاده از این روش و تزریق مواد مغزی می توان شاهد پوستی لطیف و با طراوت بود.

روشن و شفاف شدن پوست

یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد انجام مزوتراپی روشن و شفاف شدن پوست است. در این روش لکه های ناشی از پیری ، رنگدانه های حاصل از تابش نور خورشید و جای زخم ها قابل درمان است. مزوتراپی باعث گشاد شدن عروق و خون رسانی مناسب به پوست می شود و پس از تامین مواد مغذی، پوست شفاف تر و لطیف تر می گردد.

کمک به حفظ رطوبت پوست

مزوتراپی باعث می شود آب رسانی به پوست انجام شده و رطوبت مورد نیاز آن تامین گردد. به این ترتیب نه تنها روند پیری پوست متوقف می شود بلکه باعث می شود حالت ارتجاعی به پوست باز گردد. در نتیجه مزوتراپی پوست چهره باعث می شود افتادگی پوست و خطوط ریز چین و چروک آن بر طرف شود.

سخن پایانی

مزوتراپی صورت یکی از روش های تقریبا غیر تهاجمی است که با استفاده از آن پوست صورت ترمیم و با طراوت می شود. در روش مزوتراپی مواد مغزی و ویتامین ها با کمک سوزن های ریز و ظریف به لایه های مختلف پوست یا لایه میانی که با نام‌ مزودرم شناخته می شود تزریق می گردد.

پس از تزریق، مواد وارد شده جذب پوست می شوند که به مرور باعث برطرف شدن چین و چروک ریز پوست شده و با آب رسانی مناسب به پوست، شادابی و طراوت به آن باز می گردد. مزوتراپی یکی از روش های کم خطر و مقرون به صرفه برای داشتن پوستی لطیف و با طراوت می باشد.

منبع:  https://aestheticsglow.com/blog/what-is-mesotherapy-and-can-it-improve-my-skin-benefits-review

 

 

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326