پلاسما جت

پلاسما جت
پلاسما جت
shape
پلاسما جت چیست؟ بررسی کامل آن + ویدئو - خدمات زیبایی لادن مرکز زیبایی لادن

پلاسما جت یکی از روش های نوین درمان و زیبا سازی پوست است که کاربردهای متنوعی در زمینه زیبایی دارد، اساس این روش بر تزریق پلاسما با درجه حرارت بالا به لایه های مخصوصی از پوست و تبخیر سلول های پوستی آن ناحیه است. این روش در حال حاضر کاربرد های متفاوتی دارد و برای درمان انواع مشکلات پوستی اعم از چین و چروک ، جای زخم و جوش ، افتادگی پلک و…مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این گفتار با پلاسما جت و ویژگی های آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

 پلاسما جت چیست؟

پلاسما یکی از حالت های چهارگانه ماده است و پلاسما جت روشی درمانی برای برطرف سازی مشکلات رایج پوستی با استفاده از پلاسماست. در این روش لایه های پوستی در ناحیه خاص تخریب می شوند و با افزایش سرعت آبرسانی وکلاژن سازی ، سلول های پوستی بازسازی می شوند و پوست ظاهری کاملا سالم و زیبا می یابد.

برخلاف تصورات عموم در پلاسما جت سلول های پوستی نمی سوزند و پوست دچار آسیب و سوختگی نمی شود، در این روش یون های مثبت و منفی موجود در پلاسما باعث تحریک و تسریع روند رشد و بازسازی سلول های پوستی می شوند و از این طریق بهبود رخ می دهد، بنابراین اگرچه در این روش ممکن است زخم های ریزی روی پوست ایجاد شود اما این زخم ها کاملا بهبود پذیر و موقتی هستند و به سرعت از بین می روند.

پلاسما جت بینی

 پلاسما جت چه کاربردی دارد؟

از کاربرد های پزشکی و زیبایی پلاسما جت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • لیفت غبغب
 • لیفت شقیقه
 • پاک کردن تاتو
 • رفع گودی زیر چشم
 • لیفت و کاهش سایز بینی
 • رفع و درمان افتادگی پلک
 • درمان جای زخم و اسکار های پوست
 • از بین بردن خال های نقاط مختلف بدن
 • انواع ترک های پوستی ناشی از افزایش وزن، حاملگی و بلوغ
 • بر طرف کردن خطوط ریز دور چشم، خط خنده، پیشانی و…
 • درمان ضایعات پوستی از قبیل زگیل، فیبروئید ها، زگیل تناسلی و غیره

پلاسما جت سفید

 

پلاسما جت پلک

پلاسما جت پلک یکی از روش هایی است که برای زیباسازی و جوان سازی پلک های افتاده مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش از پلاسما جت برای درمان افتادگی پلک و چین و چروک ها و خطوط اطراف چشم استفاده می شود.

درصورتی که چین و چروک ها عمیق نباشند و افتادگی پلک زیاد نباشد تنها با یک جلسه پلاسما جت می توان ظاهر چشم ها را تغییر داد. این روش یک روش ایمن و بدون عارضه برای درمان افتادگی پلک و چین و چروک ناحیه حساس و آسیب پذیر پلک است.

پلاسما جت پشت لب

پلاسما جت پشت لب به منظور برطرف سازی خطوط و چین و چروک های اطراف لب و نیز به منظور بهبود جریان خون در بافت لب و افزایش حجم لب مورد استفاده قرار می گیرد. از پلاسما جت می توان برای فرم دهی به لب ها هم استفاده کرد.

فرم دهی و لیفت لب با استفاده پلاسما جت ماندگاری بیشتری نسبت به روش های مشابه مانند تزریق ژل دارد و از آنجایی که در این روش سلول های پوست به طور خود به خودی تحریک می شوند با وجود اینکه ظاهر طبیعی لب حفظ می شود ،فرم و حجم دلخواه را می گیرد.

 

جای زخم پلاسما جت

زخم پلاسما جت

پلاسما جت خط اخم

چین و چروک های پیشانی و بین ابروها که به خطوط اخم نیز معروف هستند از مهم ترین مواردی هستند که زیبایی و جوانی

چهره را تحت تاثیر قرار می دهند. پلاسما جت خط اخم یکی از کاربردهای عمده این روش زیبایی است . در این روش برای ازبین بردن چین و چروک‌ها و خطوط ناشی از اخم که ظاهر چهره را پیر و اخمو نشان می دهند از پلاسما جت استفاده می شود.

پس از تزریق پلاسما در ناحیه مورد نظر با افزایش میزان آبرسانی و کلاژن سازی پوست به صورت طبیعی بازسازی و لیفت می شود و خط اخم به سرعت از بین می رود. اگر ترمیم خط اخم با استفاده از پلاسما جت به موقع انجام شود احتمالا لیفت و جوان سازی در مدت زمان کمتری رخ می دهد و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

اما در صورتی که پلاسما جت خط اخم در سنین بالا و زمانیکه پوست قابلیت کشسانی خود را به صورت عمده از دست داده است صورت بگیرد شاید نیاز باشد که با تشخیص متخصص جلسات درمان افزایش یابد.

 

زخم پلاسما جت

تاثیر پلاسما جت روی بینی

از روش پلاسما جت برای لیفت بینی و کاهش حجم آن نیز استفاده می شود. این روش به عنوان یک جایگزین مناسب برای جراحی های سنگین و گران قیمت بینی تا حد زیادی می تواند باعث لیفت و زیباسازی بینی شود. فرم دهی بینی با پلاسما جت در چند جلسه و بدون برش و خون ریزی انجام می شود و نتایج به نسبت ماندگاری هم دارد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که اگر چه استفاده از پلاسما جت برای فرم دهی بینی مممکن است نتایج کاملا ماندگاری نداشته باشد و برای حفظ فرم اصلاح شده متقاضی مجبور باشد جلسات پلاسما جت را تمدید کند اما اگر فرم اصطلاح شده باب میلتان نباشد نتایج غیر قابل بازگشت نیستند و این خود یک مزین بزرگ برای استفاده از این روش در فرم دهی بینی استرفع غبغب یکی از اصلی ترین و پرطرفدارترین کاربردهای پلاسما جت است . رفع غبغب تا حد قابل توجهی می تواند در زیبایی و جوان سازی صورت نقش داشته باشد و چهره را بسیار جوان تر نشان دهد. در این روش از شات های دستگاه پلاسما برای حذف چربی اضافه در ناحیه غبغب و رفع شلی و افتادگی پوست در این ناحیه استفاده می شود.

همچنین بخوانید : مزوتراپی غبغب چیست؟ رفع غبغب با مزوتراپی

پلاسما جت زگیل

از پلاسما جت می توان برای رفع و از بین بردن زگیل هم استفاده کرد. در این روش پلاسما با حرارت زیاد به سلول های پوستی ناحیه زگیل برخورد کرده و آن ها را ازبین می برد. با تشخیص پزشک می توان از این روش کارآمد برای رفع انواع زگیل استفاده کرد.

پلاسما جت گودی زیر چشم

از آنجایی که ناحیه زیر چشم ناحیه ای بسیار حساس و آسیب پذیر است هنگام زیباسازی این بخش از صورت به طور حتم باید ایمن ترین گزینه را انتخاب کنید.

پلاسما جت به عنوان یک روش کاربردی با افزایش آب رسانی و نیز تحریم ساخت کلاژن می تواند تاثیرات چشمگیری در پر شدن سریع گودی زیر چشم و شادابی بیشتر ناحیه اطراف چشم داشته باشد.

پلاسما جت سفید یعنی چه؟

پلاسما جت سفید محصولی نوین در تولید پلاسمای درمانی است که برای تولید آن از یونیزه شدن گاز اوزون استفاده شده است.

هنگام استفاده از این نوع پلاسماشاتهای تولید شده توسط دستگاه پلاسما جت سفید رنگ هستند و عمل ترمیم و بازسازی پوست را با سرعت و کیفیت بهتری انجام می دهند.

پلاسما جت شقیقه

پلاسما جت شقیقه نیز که از موارد پر متقاضی پلاسما جت است برای لیفت شقیقه و بهبود خاصیت کشسانی دوست در این ناحیه می شود و هدف اصلی از آن برطرف سازی چین و چروک های این ناحیه است. پلاسما جت شقیقه می تواند به لیفت کلی صورت و زیبا تر شدن و لیفت پلک و چشم ها هم کمک کند.

.

پلاسما جت

عوارض پلاسما جت چیست؟

از آنجایی که پلاسما جت یک روش درمانی غیر تهاجمی و بدون جراحی است عوارض جانبی خاصی به همراه ندارند. تنها ممکن است در طول درمان احساس خارش و سوزش خفیف برای دواطلب به وجود بیاید و زخم های ریزی در ناحیه مورد نظر ایجاد شود یا قرمزی و تورم پوست در منطقه تحت درمان مشاهده شود.اما این عوارض هم به سرعت از بین می روند و اثری از آن ها باقی نمی نماند.

این عوارض خفیف بسته به نوع پوست ، منطقه مورد درمان و سن افراد بین چند ساعت تا چند روز به طور کامل محو خواهد شد.البته استفاده از این روش برای برخی از افراد ممنوع است و ممکن است سلامتی آن ها را تحت تاثیر قرار بدهد.

پلاسما جت چیست

هزینه های پلاسما جت

نمی‌توان هزینه‌ قطعی برای این روش درمانی تعیین کرد. چرا که فاکتور هایی هم چون نوع و شدت آسیب، محل درمان، سن فرد، میزان تخصص و مهارت پزشک، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز شهر، محل زندگی فرد و… بر روی هزینه ‌های پلاسما جت موثر هستند و می توانند آن را افزایش یا کاهش بدهند. توجه به این نکته الزامی است که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر پزشکی مراجعه نکنید تا دچار مشکلات جدی تر نشوید.

آیا پلاسما جت محدودیت سنی دارد؟

خیر از آنجایی که این روش درمانی غیر تهاجمی است، از نظر پزشکی محدودیتی برای انجام آن در گروه ‌های سنی مختلف وجود ندارد. اما بهتر است که از این روش درمانی را در سنین پایین ‌تر از ۲۰ سال و بالا تر از ۸۰ سال استفاده نشود.

به این دلیل که در سنین زیر ۲۰ سال هنوز هورمون ‌های بدن به طور کلی به تعادل نرسیده اند و همین امر سبب از بین رفتن اثرات پلاسما جت می شود. در سنین بالای 8۰ سال نیز چون شدت آسیب‌ ها و چین و چروک‌ های پوستی بالا است و پوست فرد زیباجو خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است بنابراین بهتر است که انجام نشود.

بلفاروپلاستی با پلاسما جت

چه کسانی نباید پلاسما جت را انجام دهند؟

معمولا افرادی که مبتلا به بیماری هایی نظیر موارد زیر هستند، نباید از روش درمانی پلاسما جت استفاده کنند تا مشکلات جدی و حاد تری برای آن ها به وجود نیاید و لازم است قبل از هر اقدام پزشک متخصص را در جریان پرونده پزشکی و وضعیت جسمانی خود قرار بدهند و با وی مشورت کنند.

 • خانم‌ های باردار
 • افراد مبتلا به صرع
 • افراد با مشکلات غدد
 • افراد درگیر با سرطان
 • افرادی که دیابت کنترل نشده دارند
 • افراد مبتلا به بیماری‌ های خود ایمنی
 • افراد مبتلا به حساسیت‌ ها و بیماری‌ های پوستی
 • افراد مبتلا به بیماری ‌های خونی مانند انعقاد خون
 • افرادی که در ناحیه تحت درمان زخم فعال و یا هرگونه بیماری پوستی دارند.

تفاوت پلکسر با پلاسما جت

پلاسما جت و پلکسر هر دو،دستگاه های مورد استفاده در روش درمان و زیباسازی پوست با استفاده از پلاسما هستند که از نظر عملکرد و کاربرد هیچ تفاوتی با هم ندارند. اساس کار و موارد استفاده از پلاسما جت و پلکسر کاملا مشابه است و هر دوی این دستگاه ها بیشتر برای جوان سازی پوست موثر هستند.

تفاوت پلاسما جت و پلکسر که هر دو برندهای معتبری در این زمینه هستند در نحوه کار این دستگاه ها است اگر چه کاربرد و نتیجه نهایی تا حد زیادی در این دو دستگاه یکسان است اما مکانیسم عمل آن ها با هم متفاوت است.

مراقبت ‏های قبل از پلاسماجت :

در صورت نیاز آزمایش‌های تجویز شده را حتما انجام دهید.

3 روز پیش از عمل از مصرف آسپرین یا هر نوع رقیق‌ کننده‌ خون اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از پلاسما جت :

 • تا 20 روز پس از پلاسماجت از مواد آرایشـی در قسمت عمل شده استفـاده نکنید.
 • امکان دارد تا چند روز ناحیه درمان تورم داشته باشد و قرمز شود؛ پماد تجویزشده را طبق دستور پزشک متخصص استفاده کنید.
 • بهتر است تا 2 روز از آرایش کردن دوری کنید. نتیجه عمل را بعد از 2 الی 4 هفته به خوبی مشاهده خواهید کرد. 
 • در آن بخش که پلاسما جت انجام شده اغلب تورم و قرمزی را برای 2 الی 3 روز شاهد خواهید بود. گاها بهبود تورم و قرمزی برای صورت به ویژه پلک ها و قسمت های نزدیک چشم زمان بیشتری طول می کشد. در برخی موارد دیده شده بهبود آن یک هفته هم طول می کشد که در این مدت پوست ناحیه مورد نظر، پوسته پوسته می شود که باید به صورت طبیعی بر طرف شود. بهبود کامل در برخی از مراجعه کنندگان 1 هفته تا 10 روز طول می کشد. 
 • تا چند روز پس از عمل، از قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید پرهیز کنید. درصورتی ‌که نمی ‌توانید این از نور خورشید دور بمانید، حتما از کرم‌ های ضد آفتاب تجویز شده توسط جراح و کلاه‌ های آفتاب گیر استفاده نمایید.
 • حداقل یک هفته بعد از پلاسماجت از مصرف داروها و مواد غذایی رقیق ‌کننده خون پرهیز کنید.
 • درصورتی ‌که پزشک داروی مخصوصی برای شما تجویز کرده، آن را سر وقت مصرف کنید.
 • به‌هیچ‌ وجه محل مورد نظر را ماساژ ندهید.
 • از گرم کردن محل درمان یا فشار دادن آن جدا دوری کنید.
 • درصورتی‌ که در محل درمان زخم‌ هایی به وجود آمده، به‌هیچ عنوان به زخم‌ ها دست‌ نزنید و آن هارا تحت فشار قرار ندهید. این کار منجر به باقی ماندن جای زخم بر روی چهره شما خواهد شد.
 • حداقل 10 روز بعد از انجام عمل پلاسما جت استعمال سیگار، قلیان و مصرف الکل را به تعویق بیندازید.
 • درصورتی‌ که از این شیوه برای از بین بردن مشکلات پوستی قسمت های اطراف چشم استفاده کرده‌ اید، حداقل تا 1 روز بعد از عمل رانندگی نکنید.
 • حتما در جلسات مرتب تعیین شده توسط پزشک برای بررسی نتایج و عوارض نزد پزشک بروید.

آیا انجام پلاسما جت درد دارد؟

پیش از انجام پلاسما جت از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد. پس درد ناشی از این درمان به حداقل می رسد. فرایند بهبودی هم می تواند با ناراحتی غیر قابل توجهی همراه باشد؛ اما می شود از مسکن برای کم تر کردن درد استفاده کرد.

عوارض جانبی پلاسما جت

درمان با پلاسما جت به دلیل ماهیت کم‌تهاجمی خود به طور کلی عوارض شدید و جدی ندارد، و عوارض آن معمولاً از نوع خفیف و قابل تحمل هستند. این عوارض به طور معمول در مدت زمان کوتاه‌تری (نهایتاً 72 ساعت تا 10 روز) ایجاد می‌شوند و به صورت خودبخود رفع می‌شوند.

 • التهاب، برافروختگی و سوزش ناحیه تحت درمان: این عوارض معمولاً در دوره‌های زمانی کوتاه (بین دو تا سه روز) ظاهر می‌شوند و خود به خود رفع می‌شوند.
 • تورم: ممکن است تا ده روز احساس تورم شود. برای کاهش آن، می‌توانید از دو بالش برای خوابیدن استفاده کنید و سرتان را بالا نگه دارید تا تورم بهبود یابد.
 • پوسته‌پوسته شدن و نقاط کوچک دلمه‌مانند: این عوارض پوستی معمولاً در یک هفته تا ده روز ادامه دارند و در این مدت از بین می‌روند. عدم دستکاری و مراقبت صحیح از ناحیه می‌تواند به بهبود سریع‌تر این عوارض کمک کند.
 • برداشتن خال با پلاسما جت: اگر خال با پلاسما جت برداشته شود، امکان دارد پوست همان ناحیه به اندازهٔ مساحت خال برداشته شده، برداشته شود. این عمل ممکن است در عرض یک تا دو هفته به طول بیانجامد و در این مدت به صورت طبیعی برطف خواهد شد.

توصیه می‌شود که پس از انجام درمان با پلاسما جت، نکات پساعلاج و دستورالعمل‌های پزشک را رعایت نموده و در صورت بروز هر گونه سوال یا نگرانی، با پزشک خود مشورت کنید.

تعداد جلسات موردنیاز با پلاسما جت

لیفت بدون جراحی یا هر درمان با پلاسما جت، به طور معمول نیاز به یک یا دو جلسه دارد تا به نتایج مطلوب برسد. برداشتن خال و زگیل یا اسکین تگ نیز معمولاً به یک جلسه پلاسما جت احتیاج دارد. بیشتر افراد پس از انجام جلسه اول به نتیجه مطلوب می‌رسند و بدنشان به طور مثبت به درمان پاسخ می‌دهد.

مهمترین نکته این است که فرآیند بهبودی در طول زمان و پس از انجام درمان ادامه خواهد یافت، و نتایج بهبود به مرور زمان بیشتر خواهند شد. عموماً پس از چند ماه، نتایج به اوج خود می‌رسند و معمولاً ماندگاری نتایج درمان به مدت حدود 5 سال ادامه خواهد داشت.

در هر صورت، پیشنهاد می‌شود با پزشک خود در مورد تعداد جلسات مورد نیاز و برنامه درمانی مناسب برای شرایط شما مشورت کنید.

دوره نقاهت و بهبودی با پلاسما جت

پس از انجام درمان، ممکن است محل مورد درمان به مدت چند ساعت دچار تورم و قرمزی شود. این مشکل معمولاً در عرض چند ساعت بعد از درمان بهبود پیدا می‌کند و گاهی اوقات تا 2 تا 3 روز می‌تواند ادامه داشته باشد. پزشک ممکن است در صورت لزوم دارو یا کمپرس‌های تسکین دهنده را توصیه کند.

دوران نقاهت و بهبودی عموماً زمانی کمتر از 1 هفته (در روزهای اولیه) است تا زخم‌ها بهبود یابند و نتایج اولیه مشاهده شود. اما بهبودی کامل نتیجه معمولاً در مدت 2 تا 4 هفته پس از هر جلسه انجام می‌پذیرد. بسته به شرایط فرد و تعداد جلسات، ممکن است بهبودی کامل با مشاهده 6 تا 8 جلسه حاصل شود. این نتایج بدون نیاز به هزینه سنگین یا جراحی، احتمالاً شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

کلام آخر‌

در این گفتار تمامی نکات مهم پیرامون روش درمانی و زیبایی پلاسما جت بیان شد. این روش نسبت به جراحی کم هزینه تر و آسان تر است و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه تر است ، به نظر می رسد امتحان این گزینه یک پیشنهاد مقرون به صرفه برای افرادی باشد که از جراحی ترس دارند و یا بودجه کافی ندارند.

با وجود اینکه تمام روش های زیباسازی حتی جراحی های سنگین هم با ریسک بازگشت مواجهه هستند این روش به عنوان یک روش با ماندگاری قابل قبول در مواردی که به تشریح آن ها پرداختیم قابل استفاده است. شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان از مرکز زیبایی لادن با استفاده از راه های ارتباطی سایت اقدام کنید.

منابع : https://www.sciencedirect.com/topics/physics-and-astronomy/plasma-jets

میزان ماندگاری اثرات پلاسما جت چقدر است

سوالات متداول
1

به طور کلی پلاسما جت یک روش غیر تهاجمی است و زمانی که فرد زیباجو بعد از انجام آن توصیه‌ های پزشک متخصص را رعایت کند، اثرات این روش درمانی را حتی تا سال‌ ها نیز ماندگار می کند؛ اما در صورتی ‌که فرد زیباجو توصیه های پزشک را رعایت نکند، از رژیم غذایی نا مناسبی در سبک زندگی خود استفاده کند و مصرف سیگار، قلیان و الکل و… را ادامه بدهد، ماندگاری نتایج روش درمانی پلاسما جت، کمتر خواهد شد.

2

اثرات اولیه درمان با پلاسما جت تقریبا بلافاصله پس از اتمام اولین جلسه درمانی ظاهر می شوند؛ اما برای مشاهده نتایج قطعی بهتر است که کمی صبر کنید. حدودا 1 ماه بعد از انجام پلاسما جت نتایج درمانی آن کاملا مشهود خواهند بود.

3

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان مشکلات پوستی با این روش، به فاکتور های متعددی مانند نوع درمان، ناحیه تحت درمان و سن بیمار و… بستگی دارد. به طور کلی فقط به ۱ جلسه پلاسما جت برای درمان نیاز است؛ اما گاهی اوقات برای کسب نتیجه بهتر و بنابر تشخیص پزشک ممکن است فرد به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشد.

4

این روش به دو جهت روشی مناسب و کارآمد است. یک اینکه روش درمانی غیر تهاجمی است و به همین دلیل عوارض جانبی کمی دارد و دوم اینکه یکی از سریع ترین روش های درمانی و مقرون به صرفه ترین آن ها است.

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326