هایفوتراپی

هایفوتراپی
هایفوتراپی
shape
هایفوتراپی چیست؟ بررسی کامل هایفوتراپی - خدمات زیبایی لادن مرکز زیبایی لادن

افزایش سن و چین و چروک های صورتی یکی از عوامل اجتناب ناپذیری هستند که برای همه ی افراد ممکن است رخ بدهد. اینکه در گوشه ی چشمان چروک افتد یا خط لبخندهای زیبایتان مشخص شود شاید برای برخی از افراد یک هشدار جدی به نظر برسد! به همین دلیل است که اکسیرهای جوانی و راه های بازیابی زیبایی هایتان از مهم ترین عواملی هستند که باید از آن ها استفاده کرد.

روش های متفاوتی برای از بین بردن چین و چروک وجود دارد. یکی از این روش ها هایفوتراپی است. با استفاده از هایفوتراپی دیگر نیازی به جراحی صورت و گردن خود ندارید و بسیار راحت و بدون دردسر با استفاده از تکنولوژی اولتراسوند می توانید دوباره جوانی و زیبایی چهره ی خود را به دست آورید.

امواج هایفوتراپی با گرما و حرارتی که به پوست ارسال می کنند باعث تحرک در کلاژن سازی پوست می شوند. کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن می باشد و ساختاری فیبر مانند دارد.

با افزایش کلاژن پوست از طریق هایفوتراپی، پوست حالت ارتجاعی پیدا کرده و آب رسانی به آن سریع تر انجام می شود. همچنین علاوه بر آن باعث افزایش استحکام پوست شده و سلول های مرده نیز از بین خواهند رفت. در کنار کلاژن؛ پروتئین های دیگری نیز تولید می شوند که از بروز بیماری هایی مانند آکنه جلوگیری می کند.

در این مقاله قرار است در رابطه با هایفوتراپی، مزایا و معایب آن، کاربرد هایفوتراپی، عوارض احتمالی آن و اقدامات قبل و بعد از هایفوتراپی و جزئیاتی در این باره صحبت کنیم. با ما همراه باشید! 

e1648543738891

برای رزرو وقت هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست؟ 

هایفوتراپی یکی از روش های جدید برای جوانسازی پوست صورت و گردن است که در آن با استفاده از امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا برای درمان و سفت کردن عضلات پوست صورت استفاده می کنند. این روش می تواند به عنوان جایگزین برای لیفت صورت باشد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که هایفوتراپی تراپی است که نه تنها درد ندارد بلکه به عنوان یکی از بهترین روش ها برای جوان سازی و زیبایی دوباره ی پوست استفاده می شود. امواجی که در روش هایفوتراپی استفاده می شوند اولتراسوند نام دارند.

 این امواج در دستگاه های سونوگرافی نیز کاربرد دارند. اما در این روش از امواج اولتراسوند برای جوانسازی پوست استفاده می کنند. به طوری که به صورت متمرکز به لایه ای از پوست این امواج را می فرستند تا ساخت رشته های کلاژن تحریک شود. رشته های کلاژن پروتئین هایی هستند که به استحکام بافت های بدن از جمله پوست کمک می کنند‌. هرچه این رشته ها محکم تر باشند پوست شما سفت تر خواهد بود‌ و دیگر چین و چروکی در پوست تان مشاهده نخواهد شد!

البته جالب است بدانید که با استفاده از روش هایفوتراپی سال ها است که تومورهای سرطانی را درمان می کنند. اما استفاده‌ از هایفوتراپی برای انجام امور زیبایی حدودا ۱۴ سال است که باب شده. یعنی دقیقا از سال ۲۰۰۸ تا کنون.

در سال ۲۰۰۹ هایفوتراپی توسط FDA که سازمان غذا و داروی ایالات متحده ی آمریکا است تایید شده. در ابتدا از این روش برای لیفت ابرو استفاده شد. همچنین در سال ۲۰۱۴، FDA هایفوتراپی را برای از بین بردن خطوط و چین و چروک های گردن و بالای قفسه سینه مناسب دانست و آن را تایید کرد‌.

 هرچند که به علت نوین بودن هایفوتراپی، هنوز خیلی از موارد استفاده ی آن ناشناخته است اما در حال حاضر هیچ شواهدی مبنی بر مضر بودن این روش و آسیب زا بودن آن ثبت نشده. به همین دلیل، باید گفت هایفوتراپی یکی از روش های بسیار ایمن و مطمئن است که می تواند به عنوان جایگزین جراحی های زیبایی استفاده شود!

همین چند پژوهش اندک در رابطه با هایفوتراپی نشان می دهند که این روش برای لیفت صورت، رفع چین و چروک های پوست صورت و بالای گردن بسیار مناسب، ایمن و تاثیرگذار است.

 تنها کافی است چند ماه پس از انجام هایفوتراپی صبر کنید و تاثیرات معجزه آسای آن را بر چین و چروک های صورت و گردن خود مشاهده کنید! بدون آنکه قرار باشد خطرات و عوارض ناشی از جراحی های زیبایی و لیفتینگ را انجام دهید!

در روش هایفوتراپی، امواج اولتراسوند را به لایه ی زیرین سطح پوست می فرستند‌ و با فشار و قدرت به آن ها انرژی وارد می کنند. این کار برای این انجام می شود ‌که سلول های بخش پایینی آسیب ببینید! شاید برایتان جای سوال که اهمیت این کار در چیست؟ یا اصلا چرا باید این کار را انجام دهیم؟ اهمیت این کار در این است که سلول های آسیب دیده بتوانند کلاژن تولید کنند.

 هر سلولی که آسیب ببیند بیشتر برای ساختن رشته های پروتئینی کلاژن تلاش می کند. به همین خاطر سلول های آن ناحیه از پوست شما سفت تر و محکم تر خواهند شد. در نتیجه چین و چروک‌ های پوست از بین می روند و دیگر خط و خطوطی در لبخند هایتان مشاهده نخواهد شد!

پوست شما نیز جوان تر، شاداب تر و زیبا تر به نظر می رسد! از طرفی چونکه لایه های پایین تر و بالاتر پوست در معرض این امواج نیستند. 

بنابراین لایه های پایین تر پوست شما مانند ماهیچه ها، اعصاب، استخوان ها و دیگر بافت های بدن تان نه تنها آسیب ندیده، بلکه سالم و بدون تغییر باقی خواهند ماند!

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

بهترین سن برای هایفوتراپی سن بین ۳۰_۷۵ سالگی است. افرادی که می خواهند پوستی سفت،‌ جوان و زیبا داشته باشند و از شل بودن پوست صورت خود و چین و چروک های آن رنج می برند بهترین کاندید برای هایفوتراپی هستند.

 این روش در اصل پیری را به تاخیر می اندازد و برای جوانسازی پوست بسیار مناسب است! هدف اصلی و مهم هایفوتراپی، جلوگیری و به تعویق انداختن پیری است‌. بنابراین افرادی که در سنین پایین تری از هایفوتراپی استفاده می کنند زودتر و بهتر نتیجه می گیرند. 

حتی افرادی که سن شان بالای ۲۵ سال است می توانند با این روش از پیری پوست جلوگیری کرده و برای همیشه صورتی جوان و شاداب داشته باشند!

چه کسانی نباید هایفوتراپی را انجام دهند؟

همچنین کسانی که پوست شان دچار آسیب شده، به علت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، اشعه ی فرابنفش و سایر موارد دچار شل شدگی پوست و آسیب های اینچنینی شده اند نیاز است که چند جلسه درمانی هایفوتراپی را انجام دهند تا بتوانید به نتیجه ی دلخواه برسند!

البته یک نکته ی مهم نیز در انجام هایفوتراپی وجود دارد که باید به آن توجه داشت. افراد مسن تری که دچار شل شدگی و افتادگی پوست در ناحیه ی گردن هستند به عنوان کاندیدای مناسب هایفوتراپی به شمار نمی روند.

همچنین توجه داشته باشید این روش درمانی برای افرادی که دچار آکنه پوستی، زخم، عفونت، ایمپلنت های فلزی و …. هستند مناسب نیست.

کاربرد هایفوتراپی

انجمن جراحی پلاستیک ایالات متحده بر این باورند که هایفوتراپی و دیگر روش های جراحی پوست می توانند به عنوان روشی مناسب و تضمینی برای لیفت صورت استفاده شوند. از سال ۲۰۰۸ تا کنون از روش هایفو در درمان های زیبایی پوست بسیار استفاده شده و در چند سال اخیر نیز این روش به شهرتی باور نکردنی رسیده. به طوری که می توان گفت در ۵ سال اخیر استفاده از روش حدود ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده‌.

برخی از کاربرد های روش هایفو در زیبایی و جوا‌ن‌سازی پوست را در اینجا باهم می خوانیم:

 

 • کمک به کاهش و کم کردن چین و چروک های پوست
 • کمک به سفت شدن پوست و از بین بردن شل شدگی ها در ناحیه ی گردن و غبغب
 • لیفت کردن گونه ها، ابرو و پلک شما
 • کمک به بهبود وضعیت خط چانه
 • صاف و بدون خط و خطوط کردن پوست صورت
 • لیفت کردن گردن و دکلته
 • هایفو، روشی مناسب برای انواع و اقسام رنگ های پوست در هر زمانی که بخواهید.
 • لیفت کردن گردن و دکلته
همچنین بخوانید : هایفوتراپی گردن چیست؟ بررسی کامل آن

دستگاه های هایفوتراپی

مزایا و معایب هایفوتراپی

 هایفوتراپی نیز مانند هر روش درمانی زیبایی دیگر، مزایا و معایبی دارد. هرچند که مزیت های این روش بسیار خارق العاده و تاثیر گذار هستند منتها معایب و عوارض این روش درمانی نیز حائز اهمیت است و باید جدی گرفته شود.

مزایای هایفوتراپی

بدون شک می توان گفت که هایفو‌تراپی یک روش نوین، پیشرفته، بدون روش های تهاجمی و جدید است که برای لیفت صورت استفاده می شود. این روش درمانی زیبایی مزایای بسیار زیادی دارد. در اینجا به چند مورد از مهم ترين مزایای هایفوتراپی پرداخته می شود:

 • تنها کافی است ۱_۳ جلسه از روش هایفو استفاده کنید تا تاثیر شگفت انگیز آن را بر چین و چروک های صورت و گردن خود ببینید.
 • ماندگاری استفاده از روش هایفوتراپی حدودا بین ۱_۲ سال می باشد.
 • هر جلسه ی هایفوتراپی نهایتا بین ۳۰_۹۰ دقیقه زمان می برد و در زمان شما بسیار صرفه جویی می شود.
 • استفاده از روش هایفوتراپی بسیار ساده و راحت است به طوری هیچگونه دغدغه و نگرانی برای شما ایجاد نخواهد کرد!
 • هایفوتراپی بدون دوره نقاهت و ریکاوری می باشد.
 • در این روش نیازی به تزریق و برش نیست و بنابراین هیچگونه درد و خونریزی ندارد و به پانسمان کردن نیازی نیست!
 • نتایج استفاده از این روش بسیار ماندگار و فوق العاده خواهد بود!
 • جالب است بدانید که هایفوتراپی با روش های درمانی دیگر مثل میکرونیدلینگ نیز قابل انجام است.
 • هزینه ی استفاده از روش هایفوتراپی نسبت به عمل های جراحی بسیار اندک و ناچیز می باشد.

معایب هایفوتراپی

هرچند که این روش درمانی مزایای بسیار زیادی دارد منتها مانند تمامی روش ها ممکن است عوارض و معایبی را نیز به همراه داشته باشد. حتی مصرف یک قرص استامینوفن نیز احتمال دارد که برای بدن تان عوارض بدهد چه برسد به روش های درمانی زیبایی! بالاخره قبل از شروع این روش ها باید از عوارض آن کاملا آگاه باشید تا بتوانید راحت تر و بهتر برای انجام دادن و یا عدم انجام آن تصمیم گیری کنید!

برخی از عوارض استفاده از هایفوتراپی عبارتند از:

بی حسی پوست

در برخی موارد نادر ممکن است که ناحیه ای از پوست که هایفوتراپی شده بی حس یا سوزن سوزن شود. هرچند که این مورد آنقدر ها هم عوارض مهمی نیست و پس از مدتی این حالت از بین می رود و به حالت عادی باز می گردد.

قرمز شدن

پس از هایفوتراپی ممکن است پوست تان قرمز شود و دانه های قرمز رنگی در پوست تان ایجاد شود. توجه داشته باشید که این علامت برای همه ی افراد رخ نمی دهد و اصلا حاد نیستند. چرا که پس از چند روز از بین می روند.

تورم پوست

همانطور که در بخش های بالاتر مطالب گفته شد در هایفوتراپی با تحریک سلول های زیرین پوست تلاش می کنند که رشته های کلاژن ساخته شده و پوست جوان شود. به همین دلیل ممکن است امواج اولتراسوند فرستاده شده به پوست شما باعث تورم و التهاب سطح پوست شود. اما اصلا جای نگرانی نیست چرا که این مساله هم مانند قرمز شدن پوست پس از مدتی از بین می رود.

نتیجه ی نامناسب

هرچند که این مورد هم بسیار نادر است ولی ممکن است پس از انجام هایفوتراپی آن نتیجه ای که می خواهید حاصل نشود! نتیجه ی این روش نیز مانند هر روش دیگری برای افراد مختلف با توجه سن و نوع پوستی که دارند متفاوت است. معمولا بهترین سن برای انجام این کار حدودا از 30 سالگی شروع می شود.

درد در ناحیه ی هدف

از آنجایی که در هایفوتراپی امواج اولتراسوند را به پوست افراد با فشار و نیروی بالا می فرستند طبیعی است که کمی سوزش و درد در ناحیه ی هدف احساس شود. اما این درد و سوزش نسبت به سایر روش های درمانی زیبایی مثل جراحی و… بسیار کمتر است.

رنگدانه ای شدن پوست

یکی از معایب و عوارض احتمالی هایفوتراپی رنگدانه ای شدن پوست شما است که البته در موارد نادر ممکن است اتفاق بیفتد. در پوست برخی افرادی که قبل و بعد از هایفوتراپی در معرض نور خورشید قرار بگیرند ممکن است رنگ دانه هایی ایجاد شود.

 (البته توجه داشته باشید که برای همه ی افراد این گونه نیست.) به همین دلیل تا چند هفته قبل از هایفوتراپی توصیه می شود که از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

هایفوتراپی

اقدامات قبل از هایفوتراپی

قبل از انجام هایفوتراپی باید از اقدامات نیز پرهیز کنید:

 • در معرض نور آفتاب قرار نگیرید. از انجام کارهایی مثل برنزه کردن خودداری کنید.
 • از مواد شیمیایی که پوست را تحریک میکنند استفاده نکنید.
 • از مصرف آنتی بیوتیک خودداری کنید چرا که نتیجه ی هایفوتراپی را به تعویق می اندازد!

اقدامات بعد از هایفوتراپی

 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • آب بیشتری بنوشید.
 • هرگز پوست خود نخراشید.
 • از مصرف الکل جدا خودداری کنید.
 • هرگز با آب داغ دوش نگیرید.

عوارض احتمالی هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش بسیار مناسب تضمین شده و فوق العاده موثر است که به جز مواردی مثل قرمز شدن سطح پوست، تورم، درد خفیف و مواردی که در قسمت معایب هایفوتراپی ذکر شد (که خیلی سریع از بین می روند) عوارض چندانی ندارد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفوتراپی

هایفوتراپی از جمله روش های درمانی است که به جلسات بسیار کمی نیاز دارد. پزشکان این حرفه بر این باورند که تنها کافی است برای بار اول دو بار در سال و با فاصله ی 6 ماه این روش را انجام دهید. 

پس از آن سالی یکبار برای تمدید آن کافی است! البته این تعداد جلسات برای افراد با سن های مختلف و نوع پوستی که دارند متفاوت است و بسته به نوع کلاژن سازی پوست شان می تواند به جلسات بیشتر یا کمتری نیاز داشته باشند.

  هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت روش جدید برای برطرف کردن چین و چروک، حذف بافت های آسیب دیده و ترميم پوست صورت می باشد. در این روش امواج فرا صوت را در یک نقطه متمرکز کرده و از حرارت ایجاد شده انرژی این امواج برای از بین بردن بافت های آسیب دیده و فرسوده استفاده می شود.

در هایفوتراپی گرمای ایجاد شده تا حدود 80 درجه بالا می رود و در اثر ایجاد این شوک حرارتی بافت در حال فرسایش حذف می شود تا جوانی و زیبایی به پوست باز گردد. در این روش از آنجایی که هدف تمرکز امواج بر لایه های زیرین پوست است امواج جذب لایه های بیرونی نشده و آسیبی به آن ها وارد نمی شود.‌

با حرارت دادن سلول های لایه های زیرین، بافت آن ها گرم شده و این عمل باعث تخریب سلولی می شود در این شرایط برای ترمیم سلول های تخریب شده پوست شروع به کلاژن سازی می کند که باعث تولید سلول های جدید و طراوت و ‌جوان سازی پوست می شود.

کاربرد های هایفوتراپی

کاربردهای هایفوتراپی برای جوان سازی و ترميم پوست‌ با توجه به شرایط و افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. هایفوتراپی روشی مناسب برای ترمیم پوست است و می تواند جایگزین مناسبی برای جراحی باشد. اما برای همه افراد به صورت یکسان توصیه نمی شود.

معمولا تاثیر گذاری این روش برای افراد بالای 30 سال با پوست ملایم از افراد دیگر بهتر است. همچنین افرادی که دارای پوست خیلی شل یا فشرده هستند برای انجام اینکار مناسب نیستند و ممکن است با نظر پزشک برای انجام هایفوتراپی نیاز به درمان های اولیه ای قبل از انجام این کار داشته باشند.

همچنین افراد پیر و مسن که پوستی شل و کرکی دارند ممکن است قبل از انجام هایفوتراپی برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به جراحی داشته باشند. افرادی که دارای عفونت و یا ضایعات پوستی هستند و یا ایمپلنت فلزی در ناحیه انجام هایفوتراپی دارند باید حتی المقدور از انجام اینکار خود داری کنند.‌

 زمان ریکاوری در هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی درمانی جدید برای برطرف کردن بافت های فرسوده و آسیب دیده پوست است در این روش امواج فرا صوت را در یک ناحیه متمرکز کرده و از حرارت و انرژی ایجاد شده در این فرایند برای از بین بردن بافت ها فرسوده و آسیب دیده استفاده می گردد که این عمل باعث عکس العمل بدن برای ساخت کلاژن و سلول های جدید شده و پوست به مرور ترميم می شود.

 به دلیل عدم استفاده از جراحی و باز کردن بافت پوست در روش هایفوتراپی ریکاوری و دوره نقاهت ندارد و بلافاصله پس از انجام آن ‌می توان کارهای روزمره را ‌از سر گرفت.

در این روش پس از انجام‌ فرایند هایفوتراپی نیاز به استفاده از دارو بخصوص پماد و داروهای مشابه نیست و می توان با پوست خود مانند گذشته رفتار کرد.‌ بعد از انجام هایفوتراپی هیچ گونه درد، التهاب و تورمی به صورت مشهود و واضح در عضلات و پوست بدن وجود نخواهد داشت و در موارد محدود به صورت خفیف ممکن است درد و التهاب جزئی وجود داشته باشد که به سرعت رفع می شود.

 مراحل انجام هایفوتراپی

 پیش از انجام هایفوتراپی نیازی به آماده سازی اولیه وجود ندارد فقط قبل از انجام این کار باید آرایش صورت و محصولات مراقبتی پوست مثل کرم ضد آفتاب پاک شوند.‌ فرایند انجام‌ هایفوتراپی به این شکل است که ابتدا پزشک یا تکنسین محل هدف را مشخص کرده و آن را در حد مطلوب تمیز می کنند.

 قبل از آغاز کار ممکن است از کرم بی حس کننده موضعی در محل هدف استفاده شود. سپس پزشک یا تکنسین ژل مخصوصی روی پوست قرار می دهند این نوع ژل مثل لوبریکانت است که در سونوگرافی استفاده می شود. دستگاه انتقال امواج فرا صوت روی محل مورد نظر قرار داده ‌شده و با استفاده از مانیتور مخصوص امواج فرا صوت برای ارسال به نقطه هدف تنظیم می گردد.

 در پایان امواج فرا صوت با پالس کوتاه به نقطه هدف فرستاده می شود این جلسه درمانی کوتاه بوده بین 60 تا 90 دقیقه طول می کشد.

کلام آخر

با اینکه هایفوتراپی یک روش بسیار موثر و تایید شده برای درمان چین و چروک های صورت، لیفت گردن و صورت می باشد منتها این روش همانطور که ذکر کردیم عوارض و معایبی نیز ممکن است داشته باشد.

 بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای انجام هایفوتراپی ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت های لازم را انجام دهید تا با خیال راحت و آرامش خاطر بتوانید بدون استرس و نگرانی این روش درمانی فوق العاده موثر و کاربردی را انجام دهید.

 در این مقاله در رابطه با هایفوتراپی، مزایا و معایب آن، بهترین کاندیدا برای این روش درمانی، مراقبت های قبل و بعد از آن و تمامی نکات مرتبط و مورد نیاز برای استفاده از هایفوتراپی صحبت کردیم. بدون شک اکنون دیگر با اطلاعاتی دقیقی که بدست آورده اید می توانید بهترین تصمیم را در رابطه با این روش درمانی اتخاذ کنید!

چه ک ی ا

سوالات متداول
1

در برخی مراکز پزشک و در بعضی از کلینیک ها اپراتور میتواند هایفوتراپی را انجام دهد. البته در هر مکانی که می خواهید هایفوتراپی کنید توجه داشته باشید که پزشک یا اپراتور مورد نظر تجربه ی کافی را داشته باشد!

2

هایفو و دابلو هر کدام به نوبه ی خود دستگاه هایی با طول موج های مختلف هستند که کاربرد و استفاده های خاص خود را دارند (با توجه به هدفی که از آن ها انتظار می رود.)

3

دستگاه های مختلفی برای انجام هایفوتراپی استفاده می شوند. برای مثال دستگاه اولترا دلتا، دستگاه سه بعدی، دستگاه چهار بعدی جزء مهم ترین آن ها هستند. اینکه بخواهیم بگوییم کدام دستگاه برای هایفوتراپی مهم ترین است شاید چندان ممکن نباشد. چرا که هر دستگاه با توجه به هدفی که از آن استفاده می کنید کاربردهای خودش را دارد.

4

هایفوتراپی یکی از بهترین و موثرترین روش های جوانسازی پوست است که نسبت به سایر روش ها مثل جراحی، تزریق بوتاکس و… ماندگاری بالاتری دارد.

5

نتایج این روش درمانی نسبت به سایر روش ها، ماندگار تر، کم هزینه تر و اثربخش تر خواهد بود.

6

تزریق فیلر و روش هایفوتراپی هر دو برای از بین بردن چین و چروک های پوست و جوانسازی استفاده می شوند. برای اینکه مطمئن شوید کدام روش برایتان موثر تر هستند بهتر است ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326