مزوتراپی لاغری

مزوتراپی لاغری
مزوتراپی لاغری
shape
مزوتراپی شکم و پهلو چگونه است؟ - بررسی کامل مزوتراپی لاغری مرکز زیبایی لادن

مزوتراپی چیست؟ مزوتراپی شکم و پهلو چه کاربردی دارد؟

یکی از بهترین روش های درمانی موضعی پوست، مزوتراپی شکم و پهلو می باشد که دارای کاربرد های متنوعی نیز می باشد. مزوتراپی شکم و پهلو روشی موثر می باشد که قادر است به درمان کم آبی پوست، چین و چروک های سطحی، سلولیت و حتی ریزش مو نیز کمک کند.

 در این مقاله قصد داریم تا حدودی شما را با این روش آشنا کنیم تا هر چه که لازم است را در خصوص این تکنیک لازم است را بدانید.

مزوتراپی جزء یکی از روش های درمانی و زیبایی پوستی به حساب می آید و می توان آن را در دسته ی شیوه های تزریقی طبقه بندی کرد. به این معنا که در این روش، مواد مخصوصی را با خاصیت های درمانی به زیر پوست تزریق می کنند.

 این که در مزوتراپی از چه موادی استفاده می شود، بستگی به مشکل شما دارد و با توجه به آن تعیین می گردد. از جمله موادی که در مزوتراپی استفاده به عمل می آید می توان به مواردی همچون عصاره های گیاهی، ویتامین ها و آنزیم ها، دارو ها و هورمون اشاره کرد که طی مزوتراپی به صورت موضعی به قسمت درونی پوست تزریق می شوند.

مزوتراپی لاغری شکم و پهلو| مرکز زیبایی لادن

مراحل مزوتراپی لاغری 

بررسی گرید سلولیت تعداد و فاصله جلساتمکانیسم عمل مزوتراپی لاغریکوکتل های درمانی مزوتراپی با تزریق زیرپوستی باعث شکست سلولهای چربی و افزایش گردش خون توام بخصوص در ۴۸ ساعت اول پس از تزریق میشودکاربرد هاکاهش سلولیتهای ناحیه شکم

ران ها

بازولیست افراد ممنوعهدوران بارداری و شیردهی

بیماران دیابت کنترل نشده

بیماران تیروئیدی کنترل نشده

بیماران خودایمنی

کلمه ی مزوتراپی از دو واژه ی مزو و تراپی تشکل گردیده است. کلمه ی مزو در زبان لاتینی به معنی میانی می باشد و همان طور که می دانید کلمه ی تراپی نیز به معنی درمان است. در نتیجه همان طور که می توان از این دو بخش متوجه شد، می توانیم بگوییم که در مزوتراپی ما در واقع لایه ی میانی پوست را درمان می کنیم.

همچنین بخوانید : مزوتراپی مو چیست؟ همه چیز در مورد آن 

مزوتراپی شکم و پهلو چگونه است؟

یکی از موثر ترین روش های ایجاد لاغری، علاوه بر رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم و اصولی برای کاهش چربی اضافه در قسمت شکم و پهلو ها، استفاده از روش مزوتراپی شکم و پهلو می باشد. اگر برای این روش، از داروی مناسبی استفاده شود، می توان لاغری خوبی را در این نواحی دید.

شما هم دیده اید که داشتن چربی های اضافه در نواحی مختلف بدن به خصوص ناحیه شکم و پهلو می تواند فرم و زیبایی اندام را دستخوش تغییر نماید و سایز لباس را بسیار زیاد کند. این امر در افراد زیادی موجب کاهش اعتماد به نفس می شود و افراد تصمیم می گیرند که برنامه ی کاهش وزن را از روش های مختلف امتحان کنند و همواره به دنبال بهترین و آسان ترین روش برای کاهش چربی در ناحیه پهلو و شکم و سایز خود هستند.

مزوتراپی شکم و پهلو یک روش درمانی بی خطر و با امنیت است که برای چربی سوزی و پیکر تراشی در این ناحیه از بدن به کار می رود. روش این کار در واقع به این صورت است که با تزریق مواد چربی سوز سلول های چربی شکسته میشوند و در نتیجه ذوب میشوند.

 با تزریق این ترکیبات چربی سوزی در روش مزوتراپی شما شاهد کاهش حجم چشمگیری از چربی های زائد پهلو خواهید بود. علاوه بر این موارد، با این روش جریان خون نیز افزایش می یابد و باعث تخریب بافت همبند چربی خواهد شد و بدن این مواد را در طول مدت چند هفته دفع می کند.

مزوتراپب شکم و پهلو | مرکز زیبایی لادن

عوارض مزوتراپی شکم و پهلو

روش درمانی مزوتراپی شکم و پهلو به طور معمول عوارض خطرناکی به وجود نخواهد آورد. اما در برخی افراد ممکن است برخی عوارض به صورت کمی ظاهر شود. برای مثال این امکان وجود دارد که بعد از تزریق، تورم در برخی از بیماران تحت این درمان، دچار احساس سوزش جزئی شوند. این تورم و سوزش می تواند دو روز الی پنج روز نیز ادامه داشته باشد.

 همچنین درد می تواند در محل تزریق اتفاق بیفتد. همچنین در صورت انجام هر تزریق، به خصوص اگر به صورت بهداشتی و استریل صورت نگیرد، خطر عفونت وجود خواهد داشت. در صورتی که تغییر رنگ پوست رخ دهد، نمایی مشابه به لایه برداری شیمیایی ایجاد می کند که به صورت مشکل خودش حل شده و برطرف می شود.

درمان از روش مزوتراپی شکم و پهلو در عین حال که مزایای زیادی دارد، اما معایب و عوارض کمی به دنبال دارد. این عوارض و خطرات در موارد نادر ممکن است در برخی افراد دیده شوند اما هیچ کدام از این موارد تا به امروز عوارض دائمی و یا تهدید کننده ی همیشگی حیات نبوده اند و موردی از این دست گزارش و به ثبت نرسیده است.

اگر بخواهیم به برخی از مهم ترین خطرات و عوارض احتمالی مزوتراپی اشاره کنیم می توانیم مواردی از جمله تداخل احتمالی با شرایط پزشکی قبلی مانند سرطان یا دیابت و یا در موارد نادر واکنش آلرژیک به خود محلول مورد استفاده در این درمان اشاره کنیم. عوارض جانبی همانند برآمدگی، کبودی و حساسیت پوست به لمس نیز ممکن است در برخی از نواحی تزریق رخ دهد، اما باید بدانید که این عوارض موقتی می باشند و به طور معمول بعد از گذشت چند روز، برطرف خواهند شد.

به طور کلی می توان بیان کرد که در روش مزوتراپی شکم و پهلو عوارض منفی و خطرناکی اغلب رخ نمی دهد، اما اگر حتی یک درصد این اتفاق افتاد، فرد تحت درمان باید سریعا به پزشک خود اطلاع دهد و با مشورت او اقدامات لازم را انجام دهد.

مزوتراپی شکم و پهلو | مرکز زیبایی لادن

مزایا و معایب مزوتراپی لاغری

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مزوتراپی لاغری در بسیاری از موارد می تواند جایگزین بسیار مناسبی به جای لیپوساکشن شود و از این طریق مزایای زیادی را برای افراد متقاضی به ارمغان بیاورد. به عنوان مثال لیپوساکشن یک عمل جراحی دردناک می باشد که بعد از عمل، فرد به یک الی دو هفته استراحت نیاز خواهد داشت. از طرف دیگر در صورتی که شخص عمل لیپوساکشن انجام دهد، می بایست به مدت دو تای چهار هفته از کمربند و پانسمان های آزار دهنده ای استفاده کند. در صورتی که در روش لاغری از طریق مزوتراپی، فرد نه نیاز به استراحت های طولانی مدت دارد و نیاز به استفاده از انواع کمربند و پانسمان دست و پا گیر. علاوه بر این موارد ذکر شده، مزوتراپی مزایای بسیار زیاد دیگری را نیز برای افراد به ارمغان می آورد که برخی از این مزایا شامل موارد زیر می باشند:

 

  • بدون نیاز به جراحی، بدون نیاز به پانسمان و بدون ایجاد خطرات جدی
  • داشتن عوارض بسیار پایین و دوره نقاهت بسیار کوتاه
  • بدون نیاز به استراحت های طولانی و برگشتن سریع به فعالیت های روزمره بدون ایجاد هیچگونه مشکل خاص
  • کوتاه بودن طول مدت زمان درمان (۲۰ تا ۵۰ دقیقه)
  • بهبود یافتن سلولیت ها
  • تجزیه نمودن بافت های اضافی بدن
  • بهبود بخشیدن به جریان خون در محل تزریق
  • حفظ کردن عملکرد طبیعی بافت های مختلف بدن

هزینه ی مزوتراپی لاغری شکم و پهلو چقدر است؟

در مورد هزینه ها لازم به ذکر است که مزوتراپی شکم و پهلو همانند لیپوساکشن و یا سایر روش های جراحی همراه با هزینه های بسیار بالا نیست. بلکه به طور کلی می توان گفت که روش های غیر تهاجمی نسبت به سایر روش ها از هزینه های مقرون به صرفه تری برخوردار است.

البته باید به این نکته ی مهم نیز توجه کرد که هزینه ی مزوتراپی لاغری یک مقدار ثابت نمی باشد و با توجه به ناحیه مد نظر و تحت درمان، مواد به کار رفته در تزریقات، وسعت ناحیه ی تحت درمان، تعداد دفعات تزریق ها، سایر امکانات و خدمات کلینیک و… تعیین می گردد.

پزشک متخصص ابتدا فرد متقاضی روش لاغری از طریق مزوتراپی را معاینه ی دقیق می کند و بر اساس این معاینات دقیق، تعداد جلسات درمانی و هزینه ی مزوتراپی شکم و پهلو را به فرد اعلام می کند و فرد می تواند این روش درمانی را شروع کند. 

به صورت کلی می توان با اطمینان گفت که مجموع هزینه ی تمام جلسات مزوتراپی به طرز چشم گیری از قیمت روش های لاغری جراحی از جمله لیپوساکشن کم تر می باشد و برای فرد بسیار مقرون به صرفه می باشد.

مزوتراپی شکم و پهلو زنان

مزوتراپی شکم و پهلو زنان

مزوتراپی شکم و پهلو را می توان از بهترین گزینه های موجود برای لاغری در ناحیه شکم و پهلو زنان دانست. این روش که روشی جدید و غیر تهاجمی برای کاهش وزن به حساب می آید، جایگزین بسیار مناسبی به جای لیپوساکشن در زنان و مردان می باشد.

 رو مزوتراپی شکم و پهلو از طریق تزریق دارو ها و موادی مفید به لایه ی میانی پوست می باشد که از این طریق، مواد مغذی لازم را به این نواحی بدن می رساند و به این وسیله می تواند باعث کاهش سلولیت و چربی در تمام نقاط بدن به ویژه شکن و پهلو شد. بعد از روش مزوتراپی لاغری شکم و پهلو، فرد خواهد دید که به علت کاهش وزن، کمر درد نیز بهبود خواهد یافت.

آمار به دست آمده از آکادمی زیبایی آمریکا، نشان می دهد که با کمک روش مزوتراپی لاغری بسیاری از متقاضیان می توانند ۵ الی ۱۳ سانتی متر از چربی های خود را در ناحیه تحت درمان از دست بدهند.

 البته باید به این نکته هم اشاره کرد که این تکنیک نمی تواند به هیچ وجه جای رژیم های تناسب اندام فرد را بگیرد. اما با این حال هم مزوتراپی لاغری شکم و پهلو توانسته است به حل شدن رسوبات اضافی در نواحی مختلف بدن کمک کند و حتی باعث از بین رفتن و درمان سلولیت ها نیز شود.

مزوتراپی شکم و پهلو مردان

از آزار دهنده ترین چربی های اضافی بدن می توان به چربی های ناحیه ی شکم و پهلو مردان اشاره نمود که بسیاری از افراد که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند، تلاش می کنند تا با گرفتن رژیم های متعدد و موثر و انجام ورزش و پیاده روی و… از چربی های اضافی و زاید شکم و پهلو خود بکاهند و کمی خود را لاغر تر کنند.

اما گاهی ممکن است بعد انجام این اقدامات هم فرد لاغر نشود و یا امکان استفاده کردم از رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش به صورت منظم برای فرد میسر نباشد در این شرایط است که مزوتراپی به کمک می آید و به عنوان یک روش درمانی لاغری جدید، باعث حل مشکل این افراد می شود و چربی های این افراد به سرعت از بین می روند.

 

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با یکی از بهترین روش های لاغری که روشی غیر تهاجمی و با دوران نقاهت محدود می باشد آشنا کنیم. از عوارض احتمالی بعد از این عمل، مزایا و… سخن گفتیم و در انتها به چند سوال که ممکن است برای شما به وجود آمده باشد پاسخ دادیم. اگر شما عزیزان در این زمینه نیاز به مشاوره و راهنمایی های بیشتری دارید می توانید با کارشناسان و متخصصان با تجربه ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول
1

تا هنگامی که آن شخص یک رژیم غذایی مناسب و با تعادل داشته باشد و ورزش را نیز در برنامه خود قرار دهد، کاهش چربی به صورت دایمی خواهد ماند.

2

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نتایج مزوتراپی را در سایز مورد بررسی قرار می دهند، نه وزن. درست است که وزن بیماران کاهش چشمگیری نیز خواهد داشت، اما بیشتر بیماران به طور میانگین با اندازه ۱ الی ۳ سایز شلوار را از دست خواهند داد. البته این را هم باید مد نظر قرار داد که نتایج حاصل از مزوتراپی در هر فرد با فرد دیگری ممکن است متفاوت باشد و بیشتر به بیمار بستگی دارد.

3

انجام مزوتراپی لاغری برای برخی افراد امکان پذیر نمی باشد. آن دسته از بیمارانی که باردار هستند و یا شیر می دهند، بیمارانی که به دیابت کنترل نشده مبتلا هستند، افرادی که هر گونه سرطان فعال دارند، وجود هر گونه عفونت فعال یا بیماری پوستی یا هر شخصی که سیستم ایمنی او سرکوب شده باشد، نباید مزوتراپی انجام دهند. بیمارانی که سابقه ی سکته مغزی دارند، به بیماری های قلبی مبتلا هستند، دارای دیابت کنترل شده هستند یا لخته شدن خون، باید پیش از انجام این روش، با پزشک خود مشورت به عمل آورند و سپس با توجه به تصمیم پزشک دست به تصمیم بزنند.

4

پاسخ این سوال این است که خیر، هیچ رژیم غذایی خاصی ضروری نیست. البته بهتر است که مصرف نمک را برای محدود کردن تورم بعد از درمان کم کنید. علاوه بر آن به بیماران پیشنهاد می شود که به صورت روزانه ۶ الی ۱۰ لیوان آب و مایعات در روز بنوشند تا از این طریق چربی های شکسته شده را سریع تر از بدن دفع کنند.

5

در هنگام انجام این عمل، علاوه بر بی حسی موضعی قوی، از سوزن های کوچک و نازک استفاده به عمل می آید که مشابه سوزن های طب سوزنی می باشد و اکثر افراد متوجه تزریق نخواهند شد.

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326