میکروپیگمنتیشن لب

shape
میکروپیگمنتیشن لب مرکز زیبایی لادن

میکروپیگمنتیشن لب چیست؟ بررسی کامل هزینه ها و عوارض آن

میکروپیگمنتیشن لب یکی از روش های موثر آرایش دائم صورت است که می تواند باعث شود خانم ها در طول شبانه روز لب هایی زیبا و جذاب داشته باشند. تتو یا میکروپیگمنتیشن لب می تواند باعث تقویت بافت های رنگ پریده لب ، اصلاح ناهموار های دور لب و متوازن شدن لب های غیر متقارن و نا متعادل شود. همچنین انجام میکروپیگمنتیشن لب می تواند علاوه بر آنکه باعث پر رنگ و زیبا شدن لب ها شود آن ها را از شر رژه لب های مصنوعی خلاص نماید چون این رژه لب ها حاوی فلزات سنگین هستند و مصرف مکرر آن ها می تواند سرب زیادی وارد بدن نماید.

میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

میکروپیگمنتیشن لب همانطور که گفته شد تکنیکی جدید برای پر رنگ کردن بافت لب ها می باشد. خیلی از خانم ها در شرایط عادی لب های کمرنگ و رنگ پریده ای دارند که برای پر رنگ کردن و متعادل کردن آن با چهره نیاز به استفاده مستمر از رژه لب دارند که تکرار این کار در طول روز می تواند برای آن ها سخت باشد.

بخصوص خانم های شاغل و کارمند که شاید فرصت و شرایط لازم برای این کار را در اختیار نداشته باشند و در هنگام شستن چهره برای نماز خواندن یا کارهای دیگر دچار مشکل شوند.

بهترین راه برای خانم هایی که فرصت یا شرایط استفاده مکرر از رژه لب را در طول شبانه روز برای رنگ کردن لب ها ندارند استفاده از میکروپیگمنتیشن لب می تواند این مشکل را به شکل دائم و طولانی مدت رفع نماید.

همچنین همانطور که گفته شده استفاده از میکروپیگمنتیشن لب ها علاوه بر زیبایی و متوازن کردن چهره باعث می شود از ورود مواد شیمیایی سرب دار رژلب به داخل بدن جلوگیری شود. تکنیک های زیادی برای میکروپیگمنتیشن لب وجود دارد که با قلم برقی انجام می شود.

از تکنیک های شناخته شده که برای استفاده در لب استفاده می شود می توان به شیدینگ لب ، رژه لب ، سایه لب ، لب سازی ، خط لب ، حجیم سازی لب ، ساکورا و لیپ گلو LIP GLOW اشاره کرد که هر کس می تواند با توجه به ساختار صورت خود تکنیک مناسب خود را برای زیبایی چهره انتخاب کند.

امروزه با توجه به پیشرفت های اتفاق افتاده در صنایع مختلف از نظر طیف رنگ برای میکروپیگمنتیشن لب هیچ مشکلی در بازار وجود ندارد و طیف وسیعی از میکروپیگمنتیشن لب در رنگ های مختلف در بازار وجود دارد که هرکس می تواند با توجه به شرایط نوع مورد علاقه یا متناسب با چهره خود را انتخاب کند.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن لب

ماندگاری میکروپیگمنتیشن لب ممکن است با توجه به نوع رنگ استفاده شده و میزان مهارت افراد انجام دهنده این کار متفاوت باشد. خیلی از متخصصان زیبایی میکروپیگمنتیشن لب را آرایشی تقریبا دائمی می دانند. دمای بدن در هنگام انجام میکروپیگمنتیشن لب می تواند تاثیر غیر قابل انکاری در رنگ لب ها داشته باشد.

اگر دمای بدن به دلایل مختلف مثل دوش گرفتن با آب گرم یا گرمای هوا بالا باشد رنگدانه های استفاده شده در لب پر رنگ تر به نظر می رسند و اگر دمای بدن پایین باشد یا شرایط آب و هوایی سرد باشد کم رنگ تر به نظر می رسند.

معمولا بعد از گذشت 8 هفته رنگ استفاده شده در میکروپیگمنتیشن لب بر روی لب ها ثابت می شود که پس از این مدت در صورت وجود مشکل، برای ترمیم نهایی می توان اقدام نمود.

مراحل میکروپیگمنتیشن لب

مراحل میکروپیگمنتیشن لب با مراجعه متقاضی به مراکز زیبایی شروع می شود و پس از معاینه و مشاهده شرایط لب بر روی لطیف رنگ و چگونگی انجام آن با بیمار توافق انجام می شود.‌ پس از انجام توافق در زمان مقرر شد میکروپیگمنتیشن لب شروع می شود.

معمولا شروع میکروپیگمنتیشن لب از قسمت وسط لب یعنی قسمت هفتی لب شروع می شود و بسیار آرام لیف رنگ مشخص شده با سوزن مخصوص به طرفین لب به سمت پایین تزریق یا کاشته می شود در لب بالا و پایین اینکار به آرامی انجام می شود تا خطوط روی لب به آرامی با لیف رنگ مشخص شده پر شود. هرچه تعداد دفعات کاشت رنگ و دقت کار بیشتر باشد کیفیت کار بالاتر می رود.

عوارض میکروپیگمنتیشن لب چیست

عوارض میکروپیگمنتیشن لب ممکن است در افراد مختلف با توجه به شرایط متفاوت باشد. خیلی از افراد ممکن است به دلیل مراجعه به مراکز کم تجربه یا استفاده از مواد بی کیفیت در مراکز زیبایی دچار مشکل شوند که داشتن بیمارها و عفونت های دهان و دندان می تواند این مشکل را حاد تر کند.

از جمله مشکلات و عوارض شایع میکروپیگمنتیشن لب وجود آلرژی است. لب ها دارای بافت های حساسی هستند که احتمال ایجاد آلرژی در آن ها را زیاد می کند و رنگ قرمز ممکن است روند ایجاد آلرژی را تشدید کند. استفاده از رنگ های استاندارد و با کیفیت می تواند این مشکل را به حد اقل ممکن کاهش دهد.

یکی دیگر از عوارض خطرناک میکروپیگمنتیشن لب عفونت است. اگر انجام میکروپیگمنتیشن لب در محیطی غیر استریل و یا با وسایل غیر بهداشتی انجام شود می تواند انتقال یا تشدید بیماری های عفونی را در پی داشته باشد که باید مورد توجه افراد متقاضی انجام تتو لب قرار گیرد.

پس از انجام میکروپیگمنتیشن لب ممکن است التهاب و خارش ایجاد شود و این التهاب و خارش بین 5 تا 7 روز بعد از تاتو ادامه داشته باشد که می توان با استفاده از پمادهای خاص آن را به حداقل ممکن کاهش داد.

از مهمترین عوارض شایعی که پس از انجام میکروپیگمنتیشن لب برای افراد متقاضی رخ می دهد ورم و برجستگی لب ها است که معمولا بعد از 48 ساعت برطرف شده لب ها به مرور به اندازه اولیه باز می گردند.

بیشتر بخوانید : عوارض میکروپیگمنتیشن چیست؟

هزینه میکروپیگمنتیشن لب در ۱۴۰۱

هزینه میکروپیگمنتیشن لب می تواند با توجه به مراکز مختلف زیبایی و افراد شاغل در این مراکز متفاوت باشد. هرچه کیفیت کار پرسنل و ابزار و دستگاه های بکار گرفته شده در این مراکز بالاتر باشد هزینه های آن ها هم بالا تر است.

پایین بودن قیمت هزینه میکروپیگمنتیشن لب در مراکز مختلف نمی تواند معیار مناسبی برای مراجعه به این مراکز برای انجام میکروپیگمنتیشن لب باشد چون پایین بودن هزینه ممکن است به دلیل استفاده از دستگاه ها و سوزن های بی کیفیت باشد یا برای پایین آوردن هزینه تمام شده از رنگ های فیک و بی کیفیت استفاده گردد.

از دیگر عوامل مهمی که می تواند در هزینه های تمام شده نقش مهمی داشته باشد کیفیت کار و مهارت پرسنل شاغل در مراکز زیبایی است که باید مورد توجه اکید متقاضیان زیبایی قرار گیرد.

معرفی دستگاه میکروپیگمنتیشن لب

دستگاه میکروپیگمنتیشن لب وسیله ای جدید برای رسوب رنگدانه های معدنی هیپوآلرژنیک به لایه زیرین پوست است. دستگاه میکروپیگمنتیشن لب دستگاه نسبتا کوچک و سبکی است که سرعت موتور بالا و در عین حال کم صدایی دارد. این دستگاه مجهز به سوزن های گردی است که از آن ها برای انتقال رنگ به بافت زیر پوست استفاده می شود.

آیا میکروپیگمنتیشن لب درد دارد؟

میکروپیگمنتیشن لب به دلیل فرو رفتن سوزن های انجام تاتو به بافت لب می تواند تا حدودی دردناک بوده و سوزش داشته باشد که با استفاده از انواع مواد و کرم های بی حسی موضعی می توان این درد را به حداقل ممکن کاهش داد.

سوالات متداول

از سوالات متداول میکروپیگمنتیشن لب که ممکن است در ذهن متقاضیان انجام آن شکل بگیرید می توان به مواردی که در ادامه می آید اشاره کرد.

 قبل از انجام میکروپیگمنتیشن لب چه باید کرد؟

قبل از انجام میکروپیگمنتیشن لب باید حتی المقدور دوش گرفته شود، اگر کسی آسپرین مصرف می کند 48 ساعت قبل از انجام میکروپیگمنتیشن لب باید با نظر پزشک آن را قطع کند، کسانی که دارای بیماری های خاص هستند باید پگمنتر یا مجری میکروپیگمنتیشن لب را قبل از انجام کار مطلع نمایند.

در صورت حامله بودن شخص بهتر است انجام میکروپیگمنتیشن لب بعد از پنج ماهگی مادر باشد. در صورت داشتن سابقه تبخال قبل از شروع کار به پگمنتر اطلاع رسانی شود. حتی المقدور انجام میکروپیگمنتیشن لب در زمان قاعدگی و دوران شیر دهی نباشد.

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن لب تکلیف شستشو بدن چه می شود؟

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن لب تا یک ماه بعد از ترمیم، شنا کردن، حمام گرفتن، آفتاب گرفتن و سولاریوم گرفتن ممنوع است.

 

آیا در یک مراجعه می توان به شکل همزمان تتو ابرو، چشم و لب را انجام داد؟

در صورت فراهم بودن شرایط این کار به شکل همزمان ممکن بوده و مشکلی ایجاد نمی کند.

 

میکروپیگمنتیشن لب در تهران

میکروپیگمنتیشن لب در تهران به دلیل وجود کلینیک های مجهز به فن آوری های جدید و داشتن پرسنل ماهر می تواند از نقاط دیگر کشور با کیفیت تر باشد.

همچنین توجه به این نکته می تواند مهم باشد که کلینک های واقع در تهران از سابقه طولانی تری در زمینه کارهای زیبایی نسبت به نقاط دیگر کشور برخوردار هستند که باعث بالا رفتن عیار کار آن ها می شود.‌

کلینک لادن یکی از کلینیک های زیبایی مجهز و با سابقه در شهر تهران است که به دلیل کیفیت کار و سابقه طولانی می تواند گزینه ای مطمئن برای انجام آرایش های دائمی و اعمال زیبایی باشد.

کلام آخر

میکروپیگمنتیشن لب نوعی آرایش دائمی است که برای تغییر رنگ لب ها در طیف های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش رنگ لب هایی را که به دلایل مختلف از هماهنگی لازم با ساختار چهره برخوردار نیستند ترمیم می کنند و باعث می شوند تا نیاز به استفاده از انواع رژه لب به حداقل ممکن کاهش پیدا کند. میکروپیگمنتیشن لب اگر به درستی انجام شود می تواند به شکل دائمی با کیفیت مطلوب باقی بماند

 

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326