کویتیشن لاغری

کویتیشن
کویتیشن
shape
کویتیشن لاغری چیست؟ همه چیز درباره دستگاه کویتیشن برای لاغری مرکز زیبایی لادن

امروزه تحرک کم و تغذیه نامناسب باعث افزایش وزن و حجم بدن افراد مختلف شده است. چاق شدن باعث برهم خوردن تناسب اندام و نابهنجاری ظاهری می شود. خیلی از افراد سعی می کنند با روش های مختلف این نابهنجاری را برطرف کرده و به شرایط ایده آل برسند. اما در این راه ممکن است مشکلات زیادی پیش روی افراد چاق قرار بگیرد و نتوانند به نتیجه مطلوب برسند.‌ از مشکلاتی که می تواند باعث ناکامی افراد چاق در کاهش وزن شود می توان به عدم تغییر رژیم غذایی نامناسب، تنبلی، نداشتن زمان کافی برای ورزش و … اشاره کرد. در ادامه این محتوا به بحث کویتیشن لاغری خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

 حتی خیلی از افراد با در پیش گرفتن رژیم های غذایی مناسب و ورزش نمی توانند چربی های بخشی هایی از اندام های خود را از بین ببرند. با توجه به توسعه فن آوری امروزه دستگاه های طراحی و تولید شده است که می تواند چربی های موضعی را به شکل مناسب و بدون عوارض جانبی از بین ببرد.

کویتیشن لاغری چیست؟

همانطور که گفته شد چاقی و عدم تناسب اندام از چالش هایی است که خیلی از افراد جامعه با آن دست به گریبان می باشند. این افراد حتی با در پیش گرفتن رژیم های غذایی مناسب و ورزش هم نمی توانند بر این مشکل غلبه کنند و چربی به شکل نابهنجاری در بعضی از بخش های بدن آن ها باقی می ماند که باعث برهم خوردن تناسب اندام و نابهنجاری دیداری می شود.

 امروزه برای برطرف کردن این مشکل بدون روش های تهاجمی و استفاده از جراحی برای لایه برداری و خارج نمودن چربی، دستگاه های چربی سوزی طراحی و روانه بازار شده است که در یک فرایند مشخص باعث سوخت و سوز چربی های اضافه بدن می شوند.

از دستگاه های موثری که برای حذف چربی های بدن مورد استفاده قرار می گیرد کویتیشن اولتراسونیک است که با نام لیپولیز اولتراسونیک هم شناخته می شود.

فرایند درمان و از بین بردن چربی های انباشته شده در اندام های مختلف که به راحتی از بین نمی روند با این دستگاه به این شکل است که از امواج فرا صوت برای از بین بردن چربی های اضافه و انباشته شده استفاده می شود. معمولا این چربی ها پس از درهم شکسته شدن به وسیله ادرار یا غدد لنفاوی به شکل تعرق از بدن دفع می شوند.

 دستگاه کویتیشن یا کویتیشن لاغری بهترین و کم عارضه ترین روش برای کانتورینگ، پیکر تراشی یا به زبان ساده تناسب اندام است. در این روش همانطور که گفته شد امواج ماوراء صوت یا اولتراسوند در یک فرایند زمانی مشخص چربی ها را به اسیدهای چرب تبدیل می کنند تا به شکل آسان به وسیله ادرار یا به شکل ترشحات پوستی از طریق غدد لنفاوی بدن دفع شوند.‌

 معمولا انباشته شدن چربی در نقاط مختلف بدن مثل ران ها، دور بازو، شکم، پهلو و… باعث کشیدگی پوست و برآمدگی بخش های مختلف بدن می شود که تعادل و تناسب اندام ها را به هم می زند. در این شرایط استفاده از دستگاه کویتیشن لاغری علاوه بر آنکه باعث کاهش چربی های بدن به حد مناسب می شود.‌ 

بکارگیری این روش باعث می شود قدرت کششی پوست افزایش پیدا کند و پس از پایان فرایند کویتیشن لاغری پوست بدون چروک شدن سر جای اول خود باز گردد. انجام کویتیشن لاغری علاوه بر کاهش چربی و چین و چروک بدن باعث فرم دهی و خوش تراش شدن اندام های بدن می شود.

رفع چربی های سولولیت و موضعی، بهبود گردش خون و تعرق سیستم لنفاوی از دیگر مزیت های چربی سوزی به روش کویتیشن لاغری است. بکارگیری این روش باعث بهبود و رفع افتادگی پوست در بخش های مختلف بدن بخصوص صورت شده و شرایطی به وجود می آورد که از نظر ظاهری چالش برانگیز نباشد.

مراحل کویتیشن لاغریبررسی آنالیز

بررسی آزمایشات روتین

تعیین وضعیت سلولیت

تعیین تعداد جلسات

تعیین فاصله جلساتمکانیسم عملبا امواج اولتراسوند باعث شکست سلول چربی میشودکاربرد کویتیشن لاغریاز بین بردن سلولیت

نواحی شکم

پهلو

ران

بازولیست افراد ممنوعهافرادی که بیماری خود ایمنی دارن

افرادی که کبد چرب دارن

خانم های باردار

قیمت کویتیشن لاغری

قیمت کویتیشن لاغری

قیمت کویتیشن لاغری ممکن است با توجه به شرایط اندام های بدن و میزان چربی انباشته شده در آن ها متفاوت باشد مثلا در شرایطی که میزان انباشت چربی در بافت های مختلف بدن بیش از حد نشده باشد در شرایط خوش بینانه در 4 تا 6 جلسه 30 تا 60 دقیقه ای می توان به نتیجه مطلوب دست پیدا نمود.

 معمولا تعداد جلسات درمانی و زمان صرف شده برای رسیدن به نتیجه ایده آل می تواند نقش موثری در قیمت تمام شده کویتیشن لاغری داشته باشد.‌ علاوه بر این با توجه به سابقه کلنیک های مختلف و افرادی که در آنجا مشغول به کار هستند ممکن است باعث افزایش هزینه های جانبی شود که به شکل خودکار هزینه های تمام شده این مراکز برای کویتیشن لاغری متغیر می کند.

البته باید به این نکته توجه شود که قیمت کویتیشن لاغری در مقایسه با روش های دیگر رفع چربی های اضافه بدن مناسب تر و مقرون به صرفه تر است. این ویژگی، انجام این روش را برای افراد مختلف توجیه پذیر و مقرون به صرفه تر می کند.

 غیر تهاجمی بودن روش کویتیشن لاغری می تواند برای افرادی که دنبال راه های ایمن و کم خطر برای حذف چربی های بدن هستند قابل توجه باشد چون عوارض جانبی و آسیب به بافت های مختلف بدن در این روش به حداقل ممکن کاهش پیدا می کند و پس از انجام این روش هزینه های جانبی برای ریکاوری و باز یابی شرایط اولیه بدن هم لازم نیست.

جهت دریافت مشاوره رایگان در مورد قیمت کویتیشن لاغری و سایر مسائل آن می توانید با شماره تماس 91005257-021 با کارشناسان تیم مرکز زیبایی لادن در ارتباط باشید.

عوارض کویتیشن شکم

عوارض دستگاه کویتیشن برای لاغری

عوارض کویتیشن لاغری به ندرت اتفاق می افتد اما این بدان معنا نیست که استفاده از این دستگاه برای سوزاندن چربی های انباشته شده بدون عارضه باشد چون شرایط بدنی و دستگاههای ایمنی بدن افراد مختلف متفاوت است.

 خیلی از افراد ممکن است حساس باشند و بدنشان نسبت به اشعه مافوق صوت دستگاه کویتیشن به سرعت عکس العمل نشان دهد که می تواند عوارضی مثل قرمز شدن خفیف و سوزش پوست را در پی داشته باشد. البته باید توجه داشت که این عوارض خفیف ممکن است بعد از چند روز برطرف شود.

‌ ممکن است در هنگام استفاده از دستگاه کویتیشن لاغری در اثر فعال شدن چربی های انباشته در بدن انرژی بیشتری در بدن حس و فعال شود و فرد احساس کند که به شکل غیر منتظره ای دمای بدنش افزایش پیدا کرده است.

دلیل این امر آن است که در ابتدای امر به دلیل شرایط ذاتی سلول های بدن سعی می کنند بخشی از انرژی آزاد شده چربی های انباشته شده در بافت های پوست را مصرف نمایند.‌

افزایش دمای بدن به شکل خودکار باعث افزایش مصرف آب بدن و ایجاد تشنگی می شود که ممکن است فرد در هنگام استفاده از دستگاه کویتیشن لاغری به شکل مفرط احساس نیاز به آب داشته باشد.

 از دیگر عوارض استفاده از این دستگاه ممکن است احساس سردرد باشد که به دلیل سوخت و ساز چربی و آزاد شدن مواد سمی سلول های چربی باعث برهم خوردن تعادل در بدن می شود.

 استفاده از دستگاه کویتیشن لاغری ممکن است باعث کاهش کلسترول و تری گلیسیرید شود که در صورت در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب و مصرف مکمل های مناسب می توان آن را به حد و نصاب مناسب و مطلوب رسانید.

لاغری موضعی با کویتیشن برای چه کسانی مناسب است؟

کویتیشن یک روش درمانی مناسب جهت کاهش سایز در نواحی مورد نظر فرد است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهند متد لاغری کویتیشن درمانی موثر برای بادی کانتورینگ است. این روش کارآمد می تواند برای افرادی که کاندید مناسبی با واجد شرایط بودن این متد درمانی هستند، کارایی بالا و نتیجه مطلوبی داشته باشد. در متد لاغری کویتیشن هدف کار قرار دادن مناطق کوچک چربی و کمک به رفع چربی نواحی ای از بدن فرد است که مقاوم به ورزش و یا رژیم های تغذیه ای است و این متد به صورت موضعی در آن ناحیه استفاده می شود. به طور کلی کویتیشن برای افراد زیر گزینه ای مناسب و ایده آل است:

 • افرادی که دارای سلامت جسمی کامل هستند.
 • افرادی که دخانیات مانند سیگار استعمال نمی کنند.
 • افرادی که انتظارات واقع بینانه ای از این روش لاغری برای از بین بردن چربی های موضعی بدنشان دارند و به دنبال کاهش وزن نیستند.

چه کسانی نمی توانند از متد کویتیشن لاغری استفاده کنند؟

اگرچه کویتیشن لاغری روشی غیرتهاجمی است اما برای استفاده از این روش باید توجه به سلامت و شرایط جسمانی خود داشته باشید. به طور کلی روش درمانی کویتیشن برای افراد زیر ممنوع است:

 • افراد زیر 18 سال و افراد بالای 55 سال
 • افرادی که روی بدن خود تتو دارند
 • افراد دارای کلوئید های پوستی
 • زنانی که در دوران شیردهی و یا بارداری هستند.
 • زنانی که تحت درمان نازایی قرار دارند
 • زنانی که در چند وقت اخیر زایمان داشته اند
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند بیماری های کلیوی، بیماری های کبدی، قلبی-عروقی، بیماری دیابت و فشار خون بالا
 • افراد مبتلا به بیماری های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس، کهیر
 • افرادی که در طول روز تحرک کافی ندارند
 • افراد مبتلا به تری گلیسیرید بالای خون و کلسترول بالا
 • افرادی که در داخل بدنشان پروتزهای فلزی، آی یو دی و هر جسم خارجی دیگری قرار دارد
 • افرادی که به دلیل مشکلات خاص به صورت طولانی مدت از داروهای ضد التهاب و ضد انعقاد خون استفاده کرده اند
 • افراد مبتلا به افسردگی و بیماری های روان
 • افراد مبتلا به سرطان و انواع تومور ها هستند

مراقبت های قبل از متد کویتیش لاغری

قبل از انجام درمان چاقی با کویتیشن موارد زیر را در نظر داشته باشید تا نتیجه مطلوب تری دریافت کنید.

 • از 2 ساعت قبل از درمان چاقی با کویتیشن چیزی نخورید و ناشتا باشید.
 • اگر مکمل گیاهی و یا مکمل های دیگری مصرف می کنید، باید آن دارو ها را تحت نظر پزشک خود قطع کنید.
 • حداقل 48 ساعت قبل از کویتیشن از نوشیدن نوشیدنی های الکلی و کافئین دار خودداری کنید.
 • از 2 هفته فبل از شروع درمان با کویتیشن به فرد توصیه شود تا از مصرف دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی‌ مانند ایبوپروفن خودداری کند.
 • قبل و بعد از درمان با این روش لاعری مقدار زیادی آب بنوشید تا بدن بتواند چربی اضافی را به سرعت از بین ببرد و تجزیه کند.
 • برای نتیجه گیری بیشتر و بهتر، 24 ساعت قبل از جلسات درمانی بهتر است از مواد غذایی استفاده کنید که کربوهیدرات و چربی بسیار پایینی دارند.

مراقبت های بعد از متد کویتیشن لاغری

برای دریافت بهترین نتیجه از درمان با کویتیشن حتماً باید به توصیه های پزشک خود دقت کنید و به تمامی مواردی که گوشزد می کند نیز عمل کنید. از آنجا که مراقبت های بعد از این روش درمانی ممکن است حتی بیشتر از مراقبت های قبل از انجام آن اهمیت داشته باشد، در ادامه مهم ترین مراقبت های بعد از کویتیشن را نام برده ایم.

 • نواحی تحت درمان را به آرامی ماساژ دهید.
 • از مصرف غذاهای چرب و سنگین جدا خودداری کنید.
 • بعد از جلسات درمانی، به مقدار زیاد آب و مایعات بنوشید تا چربی و سموم راحت تر و سریع تر از بدنتان دفع شوند
 • مواد غذایی مفید و مغذی را در رژیم غذایی خود قرار دهید، چراکه رژیم غذايي تاثیر زیادی در نتیجه گیری بهتر دارد.
 • بی تحرک نباشید سلام تحرک داشته باشید، چراکه فعالیت داشتن کمک می کند تا پوست سفت شود و کاهش وزن نیز آسان تر شود.
 • از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید، چراکه الکل مانع از دفع آسان چربی می شود.
 • تا یک هفته بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و برنزه کردن و سولاریوم پوست خودداری کنید.

عوارض کویتیشن شکم چیست؟

عوارض کویتیشن شکم چیست؟

دستگاه کویتیشن از فناوری های جدید است که باعث کاهش سلول های چربی در قسمت های مختلف بدن شده و قطر بافت چربی را به مرور کاهش می دهد.

‌ مطالعات جدید نشان می دهد امواج حاصل از دستگاه کویتیشن با فشار وارد کردن به بافت های چربی باعث ترکیدن آنها می شوند همین امواج می تواند بر روی بافتهای عروقی، عصبی و ماهیچه های تاثیر گذاشته روند کار آن ها را دچار اختلال کنند.

 همچنین این احتمال وجود دارد که پس از متلاشی شدن بافت سلول های چربی، مواد آزاد شده از این فعل و انفعالات وارد گردش خون شود و سطح کلسترول بدن را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

 البته باید توجه داشت که این عارضه به ندرت اتفاق می‌افتد. از دیگر عوارض لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن شکم احساس سر درد است که با نوشیدن آب بر طرف می شود.

 سوختگی یا التهاب در ناحیه درمان که ممکن است به دلیل بی تجربگی و عدم مهارت تیم درمان حادث شود یکی از عوارض گریز ناپذیر کویتیشن است به همین دلیل بهتر است برای انجام کویتیشن به مراکز معتبر مراجعه شود.

 بطور کلی عوارض کویتیشن شکم بسیار کم و نادر هستند و تنها قرمزی، تحریک پوست و کمی التهاب از عوارض رایج آن است که پس از چند روز خود بخود برطرف می شود.

کویتیشن برای لاغری ران

کویتیشن برای لاغری ران روشی موثر و مفید برای از بین بردن چربی های ران و هماهنگ کردن آن با قسمت های دیگر بدن می باشد.‌ از ویژگی های کویتیشن برای لاغری ران می توان به مواردی مثل راحتی انجام درمان و نداشتن دوران نقاهت، نتایج نسبتا طولانی، نداشتن عوارض جانبی، عدم نیاز به بیهوشی اشاره کرد.

در این روش امواج اولتراسوند از طریق دستگاه کویتیشن به لایه های پوست ناحیه هدف یعنی ران ها برای حذف چربی های اضافی ارسال می شود. این امواج ارسال شده باعث ایجاد لرزش مخرب در لایه های پوست ران می شوند سپس سلول های چربی از هم متلاشی شده از لایه پوست جدا می شوند.

 پس از چند روز سلول های چربی متلاشی شده ران ها توسط سیستم لنفاوی بدن جذب شده و مثل ضایعات از بدن دفع می شوند. معمولا پس از 5 هفته می توان نتایج کویتیشن ران را مشاهده نمود.

کویتیشن برای بازو

انباشته شدن و رسوب چربی در زیر پوست بازو ممکن است موجب برهم خوردن تعادل بدن و از بین رفتن زیبایی دیداری آن شود. این مشکل ممکن است در خانم ها حساسیت برانگیز تر باشد. 

دستگاه کویتیشن لاغری می تواند وسیله ای مناسب برای از بین بردن چربی، چین و چروک یا افتادگی پوست بازوها باشد و تازگی طراوت پوست را به آن باز گرداند.

معمولا پس از قرار گیری دستگاه کویتیشن بر روی بازو به وسیله تکنسین یا پزشک متخصص امواج فرا صوت از آن به پوست ارسال می شود که این امواج باعث لرزش ملایم پوست شده و سلول های چربی را متلاشی کرده از پوست جدا می کند. سپس این چربی های آزاد شده از طریق دستگاه لنفاوی و مجاری اداری از بدن دفع می شوند.

 معمولا بعد از ده تا دوازده جلسه درمانی 30 تا 60 دقیقه ای نشانه های تغییر را می توان در پوست بازو مشاهده کرد. از مزایای کویتیشن بازوها می توان به مواردی مثل کاهش حجم بافت ها و بخصوص از بین رفتن چربی‌ ها، فرم دهی به بدن، سفت شدن پوست و کاهش سلولیت اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : کویتیشن بازو چیست؟

 کویتیشن برای لاغری پهلو

 کویتیشن برای لاغری پهلو

پهلو یکی از نقاط مهم بدن است که در اثر انباشته شدن و رسوب چربی ممکن است حالت اولیه خود را از دست بدهد و افزایش سن باعث افتادگی پوست آن شود. همچنین چاق شدن پهلو ممکن است فرد را در زندگی عادی و روزمره دچار مشکل کند و حتی فرد نتواند به درستی لباس خود را بپوشد.

یکی از راه های بی خطر و مناسب برای برطرف کردن این مشکل استفاده از کویتیشن لاغری پهلو است که در یک بازه زمانی کم و بدون عمل جراحی می تواند این مشکل را حل نمود و پهلو ها را به شکل اولیه باز گرداند منتهی باید دقت داشت که برای ماندگاری این شرایط باید رژیم غذایی مناسب و انجام حرکات ورزشی به شکل مستمر در دستور کار قرار گیرد.

کویتیشن ساق پا

یکی از نقاط بدن که ممکن است به دلیل رسوب چربی یا حجم زیاد عضله افراد مختلف بخصوص خا نم ها را دچار مشکل کند ساق پاها می باشد رسوب چربی در ساق پا و افزایش حجم آن معمولا در بیشتر افراد ژنتیکی است. راه رفتن زیاد و حرکات ورزشی می تواند راهکارهای متداول برای برطرف کردن این مشکل باشد.

ولی خیلی از افراد به دلایل مختلف مثل تنبلی حرکات ورزشی را به طور مستمر برای برطرف کردن مشکل و کوچک شدن عضله پا انجام نمی دهند. یکی از روش های جدید و مناسب برای این افراد استفاده از دستگاه کویتیشن برای آب کردن چربی و شکل دادن به عضله ساق پا می باشد که روشی آسان و بدون عارضه و دوران نقاهت است.

 سلول‌ های چربی، ظرفیت ساختاری برای تحمل لرزش ‌هایی که در اثر فعالیت دستگاه کویتیشن لاغری ایجاد می شود را ندارند و به سرعت به فاز مایع رفته شکسته می‌ شوند. این مایع، توسط مکانیسم طبیعی بدن فرآوری شده و بطور طبیعی دفع می گردد. اگر این راهکار به درستی انجام شود بافت‌ های عروقی، عصبی و عضلانی، تحت تاثیر قرار نگرفته آسیب نمی بینند‌.

طریقه لاغری با دستگاه کویتیشن

 طریقه لاغری با دستگاه کویتیشن به این شکل است که ابتدا نقطه هدف و قسمتی که قرار است چربی های آن به این روش از بین برود مشخص می شود. سپس به وسیله پزشک معالج یا اوپراتور دستگاه کویتیشن بر روی آن ناحیه قرار داده می شود. در ادامه امواج فرا صوت دستگاه کویتیشن به آن ناحیه ارسال می شود.

برخورد این امواج با پوست باعث لرزش ملایم آن می شود که در اثر این لرزش سلول های چربی متلاشی شده و از پوست جدا می شوند . پس از چند روز سلول های چربی متلاشی شده از طریق سیستم لنفاوی یا سوخت و ساز بدن دفع می شوند و به مرور عضله شکل اولیه خود را پیدا می کند.

طول درمان کویتیشن 10 تا 12 جلسه 30 تا 60 دقیقه ای‌ است اما با توجه به نوع رسوب چربی در بافت های پوست ممکن است تعداد جلسات انجام کویتیشن برای افراد مختلف متفاوت باشد.

نواحی قابل درمان با کویتیشن

درمان با کویتیشن و استفاده از اشعه فرا صوت آن برای از بین بردن چربی های اضافه بدن، درمانی موضعی است که برای قسمت هایی مثل نواحی ران ها، شکم، باسن، بازوها، ساق پاها مناسب می باشد.

البته این درمان را می توان با نظر پزشک متخصص در قسمت ها و نواحی از بدن هم انجام داد که تراکم بافت چربی باید در آن ها مناسب و نرمال باشد تا روند ادامه زندگی عادی برای افراد دچار اشکال نشود بنابراین جاهایی مثل زیر سینه و گردن هم می تواند برای از بین رفتن چربی های اضافه در معرض کویتیشن قرار گیرند.

چه افرادی می‌توانند از کویتیشن استفاده کنند؟

 چه افرادی می‌توانند از کویتیشن استفاده کنند؟ شاید سئوالی باشد که ذهن افراد چاق و کسانی که مایل باشند چربی های موضعی خود را با روش های غیر جراحی مثل کویتیشن از بین ببرند به خود مشغول کند.

 بطور کلی کلیه افراد بین 20 تا 55 سال در صورت نداشتن بیماری های زمینه ای می تواند با تشخیص پزشک متخصص از کویتیشن استفاده کنند. افرادی که مایل باشد کویتیشن انجام دهند نباید دارای بیماری های قلبی عرقی باشند چون ممکن است انجام کویتیشن موجب آسیب رسیدن به آنها شود.

در چه موارد نباید از کویتیشن لاغری استفاده نکنیم؟

موارد منع استفاده از کویتیشن را شرایط بدنی افراد مشخص می کند. ازجمله موارد منع کویتیشن می توان به مواردی که در ادامه می آید اشاره کرد مثل افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی، خانم های باردار و کسانی که تحت درمان های ناباروری با دارو قرار دارند.

 افرادی که تازه زایمان کرده اند یا در دوران شیر دهی قرار دارند. افراد مبتلا به بیماری های پوستی، کبدی و کلیوی، کسانی که در ناحیه تحت درمان دارای تاتو بوده یا دچار عفونت موضعی هستند. افرادی که مبتلا به کلسترول بالا یا فشار خون غیر نرمال هستند. افرادی که به هر دلیل درون بدن آن ها فلز وجود دارد.

 افراد کم تحرک که فعالیت بدنی کمی دارند. افرادی که مبتلا به بیماری هایی مثل سنگ صفرا، کبد چرب یا سندروم روده تحریک پذیر هستند. بیماران سرطانی یا افرادی که مبتلا به انواع تومور هستند. افراد زیر 20 سال و بالای 55 سال از انجام کویتیشن منع می شوند چون ممکن است برای آن ها در کوتاه مدت یا بلند مدت مشکل ساز شود.

 نکات قبل و بعد از درمان کویتیشن

از نکات مهم قبل از استفاده از دستگاه کویتیشن مصرف 1.5 تا 5 لیتر آب است. همچنین قبل از آغاز کار دستگاه کویتیشن بر روی نقطه هدف تمام وسایل فلزی می بایست از بدن دور شود چون تماس یا نزدیک بودن وسایل فلزی به بدن در حین انجام کویتیشن ممکن است باعث آسیب رسیدن به بدن شود.

قبل از انجام کویتیشن باید از مصرف هرگونه مکمل یا دارو و مشروبات الکلی خود داری شود و بیمار شرایط عمومی بدن خود را با پزشک در میان گذارد. 

قبل و بعداز انجام کویتیشن بهتر است یک رژیم غذایی مناسب و سالم در کنار یک برنامه ورزشی مناسب در دستور کار قرار گیرد تا بتوان نتایج مطلوبی به دست آورد. معمولا پس از جلسات درمان بهتر است حداقل سه لیتر آب نوشیده شود تا آب تبخیر شده به بدن بازگردد و بافت های بدن دچار کم آبی نشود.

 عوارض کویتیشن لاغری

استفاده از دستگاه کویتیشن برای حذف چربی های اضافه بدن به ندرت عوارض جانبی دارد اما اگر انجام این کار به افراد بی تجربه و غیر کارآمد واگذار شود ممکن است باعث ایجاد سوختگی و التهاب در ناحیه هدف شود.

همچنین به دلیل عملکرد دستگاه کویتیشن که به شکل ارسال امواج برای فروپاشی سلول های چربی انجام می شود ممکن است این امواج بر روی بافت های عروقی، عصبی و ماهیچه ای تاثیرات بدی داشته باشد.

از دیگر عوارض کویتیشن می توان به احتمال وارد شدن سلول های چربی بعد از متلاشی شدن به سیستم گردش خون اشاره کرد که ممکن است باعث افزایش کلسترول خون شده و مشکل ساز شود.

 از عوارض کویتیشن می توان به مواردی مثل قرمزی، تحریک و التهاب پوست اشاره کرد که به شکل یکسان در همه افراد اتفاق نمی افتد وبه شکل موقت بوده و به مرور برطرف می شود.

 مزایای دستگاه لاغری کویتیشن

 مزایای دستگاه لاغری کویتیشن برای افراد چاق زیاد و قابل توجه است از جمله مزایای کویتیشن فرم دهی بدن و کاهش چربی های انباشته شده در آن است. کویتیشن باعث کاهش و از بین رفتن چین و چروک پوست می شود. با استفاده از کویتیشن می توان افتادگی پوست و پیری آن را درمان کرد.

 امواج فرا صوتی که از دستگاه کویتیشن به پوست ارسال می شود می تواند سلولیت ها و چربی های اضافه بدن را از بین ببرد. کویتیشن یک روش غیر تهاجمی است که بدون هیچ گونه عمل جراحی یا بریدگی پوست می تواند چربی های زائد و اضافه بدن را از بین ببرد به همین دلیل جزء کم خطر ترین و کم عارضه ترین روش ها برای از بین بردن چربی های اضافه بدن می باشد.

 یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه کویتیشن بهبود گردش خون در بدن و افزایش آن است که متقابلاً باعث زیبایی و جوان ماندن پوست می شود.

تفاوت کویتیشن و آر اف چیست؟

اولین و مهم ترین تفاوت آر اف وکیوم و کویتیشن برای لاغری این است که آر اف برای افراد زنان شیرده و باردار و همچنین کسانی که پوست نازک و ظریفی دارند توصیه نمی شود، از طرف دیگر کویتیشن با مکانسیم چربی سوزی خود بر اساس موج های اولتراسوند روش مناسبی برای لاغری می باشد.

اما طبیعتا هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند. اگر به دنبال کویتیشن برای لاغری هستید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی ابتدا از مشاوره های رایگان تیم مرکز زیبایی لادن استفاده کنید.

خوبی های کویتیشن نسبت به لیپوساکشن و دیگر روش های جراحی چیست؟

هیچ گونه جای زخمی نمی ماند، خونریزی ندارد، هیچگونه خطری برای مبتلا شدن به درد وعفونت وجود ندارد.نیاز به استراحت بعد از انجام کار نخواهید داشت و در اکثر موارد کویتیشن از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه تر است.

خوبی های کویتیشن نسبت به لیپولیزر لیزری و کرایولیپولیز چیست؟

در مقایسه با کرایولیپولیز و لیپولیز، نتیجه ها سریع تر هستند و هیچ دردی یا نیاز به استراحتی وجود ندارد.

بدی های کویتیشن نسبت به لیپوساکشن ودیگر روش های جراحی چیست؟

در مقایسه با روش هایی مثل بای پس معده که باعث لاغری کل بدن می شود این روش باعث لاغری فقط در مناطق خاصی که روی آنها کویتیشن انجام شده است می شود و کل بدن را لاغر نمی کند. در مقایسه با لیپوساکشن در این روش کند تر عمل می کند و در هرجلسه فقط تعداد خیلی محدودی سلول چربی را از بین می برد.

اگر این شیوه به همین راحتی و با قدرت می تواند چربی ها را از بین ببرد، پس چرا هنوز اکثر مردم از وجود همچین روشی بی اطلاع هستند ؟

شیوه ی کویتیشن روشی تازه ای هم نیست، این تکنیک سال هاست وارد بازار ایران شده، اما به دلیل اثرات منفی و شناخته نشده ای که داشته، همچنان با دیده شک و تردید قضاوت می شود. اتفاق تازه ای که در صنعت کویتیشن رخ داده، در واقع ساخت دستگاه های جدیدی می باشد که عوارض این شیوه ی درمان چاقی را خیلی بیشتر از قبل کم کرده است؛ این دستگاه های جدید چند ماه قبل وارد بازارهای آمریکا شدند و به بازارهای اروپا و سوئد هم راه پیدا کردند.

کبودی یا قرمزی پس از کویتیشن

در ساعات اولیه پس از کویتیشن، ممکن است مناطق تحت درمان کبود یا قرمز شوند. این اثرات معمولاً ناشی از ترکیبی از تغییرات در جریان خون، بهبود یافتن فرآیند لیپولیز (شکستن چربی)، و تخریب سلول‌های چربی است. برخی از افراد ممکن است تا چند روز بعد از جلسه، کبودی عمیق یا لکه‌های قرمز روشن را تجربه کنند. با گذر زمان، این علائم عموماً فروکش می‌کنند و پوست به حالت طبیعی خود باز می‌گردد.

علت تشنگی پس از کویتیشن

بعد از انجام عمل لیپو کویتیشن و حذف طبیعی چربی، برخی از بیماران ممکن است احساس تشنگی کنند. به همین دلیل، توصیه می‌شود که در روزهای پس از این درمان، مصرف آب را افزایش دهند تا به بهبود فرآیند حذف چربی کمک کنند.

این اقدام می‌تواند به حفظ رطوبت بدن و تسهیل در انتقال مواد زائد از سلول‌های شکسته شده کمک کرده و همچنین به جلوگیری از احتمال دچار شدن به خشکی و ناراحتی پوست کمک نماید. به علاوه، مصرف آب کافی به عنوان یک عامل حیاتی برای بهبود سلامتی عمومی نیز حائز اهمیت است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای کویتیشن

تعداد جلسات مورد نیاز برای کویتیشن به اندازه نیازهای فرد و به صورت شخصی‌سازی برنامه‌ریزی می‌شود، که ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. با این وجود، درمان استاندارد معمولاً شامل یک تا سه جلسه است. هر جلسه به مدت حدود ۴۵ تا ۷۵ دقیقه انجام می‌شود و بین هر جلسه حداقل ۷۲ ساعت زمان لازم است تا بدن به‌طور کامل چربی را متابولیسم کند.

برای دستیابی به بهترین نتایج در کاهش چربی، توصیه می‌شود حداقل شش تا ده جلسه درمان را انجام داد. البته، باید توجه داشت که این تعداد ممکن است برای برخی افراد بیشتر یا کمتر باشد، زیرا هر فرد به صورت منحصر به فردی به این نوع درمان پاسخ می‌دهد و نیازهای جسمی و متابولیکی افراد متفاوت است.

آیا کویتیشن درد دارد ؟

اصلا، به هیچ وجه. قرمزی ملایمی بعد از درمان دیده می ‌شود و بیمار حرارتی را در حین درمان احساس می‌ کند؛ اما کویتیشن کمترین دردی را به بیمار وارد نمی ‌کند.

ماندگاری نتایج تا چه حد است ؟

ترکیب کویتیشن با رژیم لاغری و ورزش نتایجی با ماندگاری بالا را به شما هدیه می‌ دهد. با این حال با گذر زمان و افزایش یافتن سن بر نتایج تاثر می‌ گذارد، به همین خاطر به بیماران پیشنهاد می‌ شود که درمان را برای ماندگاری نتایج تکرار کنند.

آیا بعد از کویتیشن نیاز به دوران نقاهت احتیاج دارد ؟

خیر،بعد از پایان عمل احتیاجی به استراحت نیست فرد می تواند به زندگی عادی اش برگردد.

در چه مدت زمانی نتیجه دستگاه کویتیشن مشخص می شود ؟

 معمولا از همان جلسه اول کاهش سایز شروع می شود و در میانگین هر 3 جلسه نتیجه کاهش سایز اندازه گیری شده و به شما اطلاع داده می شود. خودتان هم می توانید با یک متر ساده دور ناحیه مورد نظر را پیش از آغاز درمان اندازه بگیرید و بعد از هر جلسه کاهش سایز آن ناحیه را چک کنید .

 

لاغری با کویتیشن

کلام آخر

کویتیشن لاغری روشی مناسب برای سوزاندن چربی های انباشته شده در قسمتهای مختلف بدن بخصوص بازوها، شکم، ران و پهلو ها می باشد. دستگاه کویتیشن لاغری به صورت موضعی می تواند با ایجاد ارتعاشات مافوق صوت چربی های انباشته شده در بدن را متلاشی نماید که این کار باعث مصرف چربی ها به وسیله بدن می شود. سپس بدن اضافه چربی ها را از راه منافذ لنفاوی به صورت ترشح یا همراه با ادرار خارج و حذف می کند.

سوالات متداول
1

در جواب این سوال می توان گفت که کویتیشن لاغری دردناک نیست چون از روی پوست انجام می شود و نیاز به بیهوشی یا حتی بی حسی موضعی هم ندارد.

2

استفاده از کویتیشن لاغری برای حذف چربی های بدن به دلیل آنکه روشی غیر تهاجمی است و در انجام آن از جراحی استفاده نمی شود نسبت به روش های دیگر ایمن تر است یعنی قطعا جای زخمی باقی نمی ماند چون باز شدن پوست و خونریزی ندارد که عفونت و جراحت به دنبال داشته باشد. پس از انجام کویتیشن می توان کارهای روزانه معمول را براحتی از سر گرفت و نسبت به روش های دیگر حذف چربی های انباشته بدن مقرون به صرفه تر است.

3

زنان و مردان سالمی که اضافه وزن متوسط داشته و تمایل به کاهش وزن و حذف چربی های اضافه شکم، بازو، ران و پهلو ها را دارند می توانند بهترین گزینه برای انجام کویتیشن لاغری باشند. همچنین این روش می تواند برای افرادی که احساس می کنند به خاطر چربی و اضافه وزن تناسب بدن آن ها به هم خورده است مفید و راه گشا باشد.

4

استفاده از کویتیشن لاغری برای خانم های حامله در صورت مصرف داروهای ضد انعقاد توصیه نمی شود. همچنین داشتن ضربان ساز مصنوعی یا فلز ایمپلنت در بدن، داشتن دیابت پیشرفته، انواع بیماری های قلبی، سرطان، تومور قلبی، تشنج، فشار خون بالا یا پایین، بیماری های هموفیلی، نقص سیستم ایمنی و … می تواند خطرآفرین باشد و این چنین افرادی باید از انجام این کار خود داری نمایند. بهترین کار برای انجام ایمن کویتیشن لاغری مشورت با یک پزشک حاذق و کاردان قبل از انجام هر کاری می تواند باشد.

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326