خدمات زیبایی لادن

مراقبت های بعد از کویتیشن لاغری چیست؟
مراقبت های بعد از کویتیشن لاغری چیست؟
shape
مراقبت های بعد از کویتیشن لاغری چیست؟ مرکز زیبایی لادن
مراقبت‌ های بعد از کویتیشن لاغری شامل چه مواردی است؟ کویتیشن (Cavitation)، یکی از جدید ترین روش های لاغری موضعی و از بین بردن چربی های اضافی بدن است. این روش نیاز به بی‌ هوشی، برش و جراحی ندارد و یک روش غیر تهاجمی محسوب می شود. کویتیشن از یک دستگاه برای لاغری موضعی استفاده می کند و با تولید امواج با فرکانس پائین، سلول های چربی را تخریب می کند. امواج به طور مستقیم به سلول های چربی وارد شده و غشای سلول ها را از بین می برند. تخریب غشای سلولی باعث آزاد شدن اسیدهای چرب و گلیسیریدها می شود. اسیدهای چرب و گلیسیریدهای آزاد شده از طریق غدد لنفاوی دفع می شوند یا به کبد انتقال می یابند و پس از متابولیزه شدن، از بدن خارج می گردند. کویتیشن لاغری نیاز به مراقبت هایی دارد که اگر به درستی انجام شود، نتیجه بهتری داشته و تناسب اندام سریع تر اتفاق می افتد. در این مقاله در مورد کویتیشن لاغری صحبت می کنیم و مراقبت‌ های بعد از کویتیشن لاغری را نیز معرفی می نماییم. لاغری  

مراقبت‌ های بعد از کویتیشن لاغری

کویتیشن لاغری نیز مانند دیگر درمان های زیبایی نیاز به مراقبت هایی دارد که باید قبل و بعد از کویتیشن انجام شود. اگر این مراقبت ها به درستی انجام شوند، نتیجه کار بسیار قابل قبول تر بوده و لاغری سریع تر اتفاق می افتد. مراقبت های قبل و بعد از درمان کویتیشن لاغری عبارتند از:
 • قبل و بعد از جلسات درمانی خود به اندازه یک و نیم لیتر آب بنوشید.
 • 24 ساعت قبل و بعد کویتیشن از مصرف کافئین و نوشیدنی های گازدار خودداری کنید.
 • خوردن غذاهای پر کالری را کنار بگذارید و قبل و بعد از جلسات درمانی غذاهای سنگین نخورید.
 • تا 24 ساعت پس از انجام درمان مصرف چربی و پروتئین را کاهش دهید.
 • 3 تا 4 ساعت پس از درمان پیاده روی کنید و فعالیت های هوازی داشته باشید.
 • بلافاصله پس از درمان سونا نروید و دوش آب گرم نگیرید.
 • ورزش را به طور منظم دنبال کنید و در برنامه روزانه خود قرار دهید.
 • در طول دوره کویتیشن به طور روزانه به اندازه 6 تا 8 لیوان آب بنوشید.
 • در طول دوره کویتیشن مصرف الکل را کنار بگذارید. الکل عملکرد کبد را تحت تأثیر قرار می دهد و از حذف چربی ها جلوگیری می کند.
 • در طول دوره کویتیشن از برنزه کردن بدن، خودداری کنید. برنزه کردن باعث ایجاد حساسیت پوست نسبت به امواج می شود.
کویتیشن یا آر اف

نحوه انجام کویتشین

تا این جا در مورد مراقبت‌ های بعد از کویتیشن لاغری صحبت کردیم. همان طور که مشاهده کردید، یکی از نکاتی که باید در مراقبت‌ های بعد از کویتیشن لاغری به آن توجه داشته باشید، مصرف آب زیاد و انجام ورزش های هوازی است. توصیه می شود تا چند ساعت پس از انجام درمان پیاده روی کنید و تا جایی که می توانید آب بنوشید. این دو مورد در مراقبت‌ های بعد از کویتیشن لاغری بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. برای این که دلیل این تأکید را بدانید، باید اطلاعاتی در مورد نحوه انجام کویتیشن لاغری داشته باشید. کویتیشن، یکی از جدید ترین روش های لاغری موضعی است. اگر دچار چاقی موضعی هستید و می خواهید چربی های بخشی از بدن خود مانند شکم، پهلو، ران و ... را در مدت زمان بسیار کوتاه حذف کنید، می توانید از روش کویتشین لاغری استفاده نمایید. کویتیشن با استفاده از یک دستگاه انجام می شود و با امواج فراصوت، چربی های جمع شده در منطقه درمان را می شکند. چربی های شکسته شده به تری گلیسیریدها و اسیدهای چرب آزاد تبدیل می شوند و از طریق فرآیندهای طبیعی بدن دفع می گردند. امواج ساتع شده از دستگاه، حباب هایی را در اطراف سلول های چربی ایجاد می کنند. این حباب ها کم کم بزرگ می شوند و بر روی سلول های چربی فشار وارد می کنند. فشار وارد شده باعث ترکیدن دیواره سلول می شود و آب و چربی درون سلولی خارج می گردد. چربی موجود در سلول،  نوعی چربی محلول در آب است و  تری گلیسیرید نام دارد. تری گلیسیرید آزاد شده وارد جریان خون می گردد و با فرآیند متابولیسم از بدن خارج می شود. اسیدهای چرب غیر محلول نیز از طریق سیستم لنفاوی وارد کبد شده و در نهایت دفع می گردند. با توجه به این موارد، اگر بتوانید سوخت و ساز و متابولیسم بدن خود را افزایش دهید، به حذف سریع تر چربی ها کمک کرده و زودتر آن ها را از بدن خود خارج می کنید. در این صورت فرآیند لاغری نیز سریع تر اتفاق می افتد. از این رو توصیه می شود، یک ساعت پس از انجام درمان پیاده روی داشته باشید یا به مدت 30 دقیقه ورزش های هوازی سبک انجام دهید. این کار عملکرد سیستم لنفاوی و ادراری بدن را بهبود بخشیده و باعث حذف بهتر چربی ها می گردد. علاوه بر این، نوشیدن آب زیاد نیز تأثیر بالایی بر روی بهبود نتیجه دارد. نوشیدن آب فراوان به کبد و سیستم لنفاوی کمک می کند تا چربی ها را راحت تر از بدن دفع کنند.

محدودیت های استفاده از روش کویتیشن

کویتیشن یکی از ایمن ترین روش های لاغری است. این روش نیاز به بی هوشی و جراحی ندارد و یک روش غیر تهاجمی محسوب می شود. از این رو، از دیگر روش های لاغری موضعی بسیار راحت تر بوده و درد و ناراحتی نیز برای بیمار ایجاد نمی کند. از دیگر مزیت های روش کویتشین، زمان درمانی کوتاه، عدم نیاز به استراحت و ماندگاری بالای آن در صورت حفظ رژیم می باشد. این مزیت ها باعث می شود تا بسیاری از افراد برای رفع چاقی موضعی و از بین بردن چربی های اضافی بدن خود به فکر استفاده از روش کویتشین بیفتند، اما این روش برای همه افراد مناسب نیست.  انجام روش کویتیشن برای لاغری به افراد زیر پیشنهاد نمی شود:
 • افرادی که به صورت ارثی دارای چربی خون بسیار بالا هستند و کلسترول بالای 300 دارند. استفاده از کویتیشن برای این افراد خطرناک بوده و خطر ریسک بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می دهد.
 • بانوانی که تازه زایمان کرده اند یا در دوران شیردهی به سر می برند، باید استفاده از کویتیشن لاغری را به زمان دیگری موکول کنند.
 • بانوانی که در دوران قاعدگی خود به سر می برند، برای استفاده از کویتیشین محدودیت دارند.
 • افرادی که در بدن خود وسیله الکترونیکی، مانند ضربان‌ساز قلبی دارند.
 • افراد مبتلا به سرطان یا بیماری های خود ایمنی نباید از روش کویتیشن لاغری استفاده کنند.
 • کسانی که دچار بیماری سل هستند یا به بیماری های کبدی و کلیوی مبتلا می باشند.
 • افراد مبتلا به ایدز، هپاتیت و فتق شکمی نیز نباید از این روش برای لاغری استفاده کنند.
 • افرادی که مبتلا به اختلالات پوستی هستند. این افراد ممکن است در پوست ناحیه درمان دچار مشکل شوند.
دقت داشته باشید، کویتشین لاغری برای افرادی جواب می دهد که تصمیم به رعایت رژیم غذایی سالم دارند و ورزش را نیز به صورت منظم دنبال می کنند. اگر بعد از انجام کویتشین هم چنان رژیم غذایی ناسالم و پر کالری داشته باشید و به ورزش اهمیت ندهید، پس از مدتی دچار چاقی و افزایش چربی خواهید شد. در واقع چاقی موضعی مجددا بر می گردد و تناسب اندام به دست آمده را از بین می برد.  کویتیشن برای لاغری پهلو

چند جلسه کویتیشن لازم است؟

یکی از سوالاتی که در جلسه مشاوره کویتیشن پرسیده می شود، تعداد جلسات است. متقاضیان می خواهند بدانند چند جلسه کویتیشن لازم است. این اطلاعات به آن کمک می کند تا برنامه ریزی کنند و هزینه کویتشین را نیز برآورد کنند. در واقع می توان گفت، تعداد جلسات کویتیشن تأثیر مستقیم بر روی هزینه کویتیشن دارد. دوره کویتیشن بین 8 تا 12 جلسه طول می کشد. تعداد جلسات بر اساس سن فرد و میزان چربی انباشته شده در زیر پوست تعیین می گردد. هرچه میزان چربی بالاتر باشد، زمان بیشتری برای تخریب آن ها لازم بوده و تعداد جلسات نیز افزایش می یابد. بین جلسات باید حداقل 72 ساعت فاصله باشد تا بدن فرصت کافی برای دفع چربی های آزاد شده را پیدا کند. فرد می تواند از همان جلسه اول تغییر را در بدن خود احساس کند و از جلسه سوم به بعد نیز کاملا متوجه تغییر سایز خود می گردد.

هزینه کویتیشن

هزینه کویتیشن یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان انجام این کار است.  همان طور که گفتیم، مهم ترین عاملی که در هزینه کویتیشن تأثیر دارد، تعداد جلسات انجام این کار است. تعداد جلسات نیز به منطقه مورد درمان و میزان چربی انباشته در آن منطقه بستگی دارد. هرچه تعداد جلسات بیشتر باشد، هزینه کویتیشن نیز بالاتر خواهد بود. از دیگر عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه کویتیشن می توان به کلینیک و پزشک متخصص اشاره کرد. هرچه کلینیک مجهزتر باشد و پزشک تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری از متقاضی دریافت می شود. تعداد زیادی مراکز کویتیشن در تهران و دیگر شهرهای ایران وجود دارد. اگر قصد انجام این کار را دارید، در مورد این مراکز به خوبی تحقیق کنید و بهترین مراکز کویتیشن در تهران را برای این کار انتخاب نمایید. هزینه کویتیشن در مراکز معتبر بالاتر است، اما نتیجه بهتری نیز به دنبال دارد. دقت داشته باشید که انتخاب شما در نتیجه کار و کاهش عوارض ناشی از کویتیشن تأثیر بسیار زیادی دارد. کار با دستگاه کویتیشن نیاز به مهارت دارد و یک تخصص محسوب می شود. از این رو، باید در یک مرکز درمانی معتبر و تحت نظر متخصص انجام شود. بنابراین، توصیه می شود. در انتخاب مرکز مورد نظر دقت کنید و مراقبت‌ های بعد از کویتیشن لاغری را نیز جدی بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه برسید.  

کلام آخر

در این مقاله در مورد مراقبت‌ های بعد از کویتیشن لاغری صحبت کردیم و اطلاعاتی در مورد نحوه انجام کار و تعداد جلسات مورد نیاز در اختیارتان قرار دادیم. همان طور که گفتیم، کویتیشن یک روش غیر تهاجمی است و عوارض چندانی برای انسان ندارد. این روش از سال 2002 در کشورهای مختلف دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و در چند سال اخیر نیز در ایران جایگاه خوبی به دست آورده است. اگر در نقاط مختلف بدن خود مانند  شکم، باسن، پهلوها، ران و ... چربی اضافی دارید و نمی توانید با روش هایی چون رژیم لاغری یا ورزش آن ها را آب کنید، پیشنهاد می شود از کویتیشن برای آب کردن چربی های اضافی و رسیدن به تناسب اندام استفاده نمایید. اگر مراقبت‌ های بعد از کویتیشن لاغری را جدی بگیرید، می توانید در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ عارضه ای به نتیجه دلخواه برسید. پس از انجام درمان، رژیم غذایی سالم و کم کالری را رعایت نمایید و ورزش را نیز به طور منظم دنبال کنید تا بتوانید نتیجه را به مدت طولانی حفظ کنید.  
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری مشاوره
تماس و مشاوره رایگان
09331721326