رفع جای اسکار و آکنه

درمان جای اسکار و آکنه
درمان جای اسکار و آکنه
shape
درمان جای اسکار و آکنه در خدمات زیبایی لادن مرکز زیبایی لادن

درمان جای اسکار آکنه

خیلی از افراد به دنبال راه سریع برای درمان جای اسکار آکنه می گردند چرا که آکنه به خودی خود آزار دهنده و غیر قابل تحمل است و بر روی پوست باقی ماندنش هم باعث ازردگی بیشتر و بیشترش می شود. شاید برای شما هم سوال باشد که علت به وجود آمدن اسکار آکنه چیست و درمان اسکار آکنه به چه صورت می باشد؟

گاهی برخی شرایط مانند تغییرات هورمونی، بسته شدن منافذ پوست، ایجاد چربی بیش از حد در پوست و یا عوامل ژنتیکی باعث شکل گیری آکنه بر روی سطح پوست می شود. اگر جای آکنه به عمق پوست نفوذ نکند، خود پوست توانایی ترمیم آن را خواهد داشت. اما اگر جای آکنه به عمق پوست نفوذ کند و به بافت های زیرین خود آسیب برساند، پوست برای ترمیم آن کلاژن های جدید تولید می کند. اما یا اسکار آکنه ایجاد می کند یا نمیتواند اسکار را به صورت کامل ترمیم کند.

با وجود آکنه، منافذ پوست ملتهب خواهند شد و در نهایت باعث ترکیدن آن ها می شود. اگر این منافذ در لایه های عمیق پوست ترکیده شود باعث پخش شدن عفونت های باقی مانده در بافت های عمیق تر و شکل گیری ضایعات بزرگ نیز می شوند. ضایعاتی که معمولا به شکل فرورفتگی های عمیق قابل دیدن می باشد.

درمان جای اسکار آکنه با درم ابریژن

در یکی از مقالات قبل (از بین بردن تتو) نیز از روش درمان با درم ابریژن برای شما توضیح داده ایم. اما آیا استفاده از این روش برای درمان جای اسکار آکنه عوارض دارد؟ جالب است بدانید که این روش یکی از بهترین و رایج ترین روش درمان جای اسکار آکنه می باشد که تاثیر فوق العاده ای بر روی پوست دارد. روش درم ابریژن برای درمان جای اسکار آکنه به این صورت می باشد که پزشک از یک برس یا براش سیمی یا یک چرخ برای لایه برداری از لایه بالای پوست استفاده می کند. با این روش شما تاثیرگذاری زیادی را بر اسکار هایی مانند چرخشی و واگنی تماشا خواهید کرد. اما برای اسکار های عمیق تر نیز بی تاثیر نخواهد بود.

تاثیر رتینوئیدها بر درمان جای اسکار آکنه

رتینوئیدها محصولاتی هستند که علاوه بر درمان جای آکنه، می توان از آنها برای کاهش لکه های صورت و محو شدن جای جوش نیز استفاده کرد. البته فرامومش نکنید که با استفاده از رتینوئیدها، پوست نسبت به نور آفتاب حساس تر خواهد شد؛ بنابراین بهتر است پس از هربار استفاده از محصولات رتینوئید، از کرم ضد افتاب مناسب استفاده کنید.

چه دارویی برای از بین بردن جای آکنه مناسب است؟

انواع دارو های موضعی و خوراکی برای درمان جای اسکار آکنه وجود دارد که ممکن است به صورت تکی و یا همزمان مورد استفاده قرار گیرد. بهتر است از یک متخصص پوست و مو برای انتخاب نوع و دوز دارو مشورت بگیرید.

 

بهترین دارو های موضعی برای درمان جای جوش یا آکنه

گاهی ممکن است جای جوش و آکنه خفیف باشد که در این صورت می توان با برخی پماد های مناسب برای درمان جای جوش یا آکنه این مشکل را رفع کرد. به عنوان مثالی از این پماد ها می توان به رتینوئیدهای موضعی اشاره کرد. از رتینوئیدها که کمی پیش درمورد اثرات مفید آن ها بر روی پوست توضیح دادیم می توان برای درمان لکه های تیره و یا اسکار آکنه استفاده کرد که محبوب ترین آنها دیفیرین و تازوراک می باشند. البته این نکته قابل ذکر می باشد که این دارو ها برای بارداری عوارض دارند و برای بررسی دقیق تر نیاز است که حتما به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا از عواقب احتمالی در امان باشید.

 

 

 

 

 

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326