لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد زیر بغل چگونه است؟
لیزر موهای زائد زیر بغل چگونه است؟
shape
لیزر موهای زائد زیر بغل چگونه است؟ -کلینیک زیبایی لادن مرکز زیبایی لادن


  

بسیاری از ما درباره لیزر موهای زائد زیر بغل شنیده ایم. برخی آن را معجزه می دانند و برخی از عوارض آن می ترسند. لیزرها پرتوهای نوری هستند که ویژگی های فیزیکی خاصی دارند. لیزر موهای زائد روی فولیکول‌ ها که ارگان کوچکی درون پوست هستند و موهای بدن را می‌سازند اثر می گذارند و با آسیب دیدن فولیکول و پیاز مو و رشد مو را برای همیشه متوقف می کنند. در این مقاله به بررسی کامل لیزر موهای زائد زیر بغل می پردازیم. با ما در ادامه همراه باشید.لیزر موهای زائد زیر بغل چگونه است

لیزر موهای زائد زیر بغل چیست؟

استفاده از تیغ ها و ژیلت می تواند به مدت طولانی آسیب های فراوانی را به پوست وارد کند؛ اما همانطور که می دانید، لیزر موهای زائد زیر بغل می تواند باعث شود تا سال ها از ژیلت و تیغ استفاده نکنید، شاید حتی برای همیشه آن را قطع کند.

روند کاری لیزر موهای زائد زیر بغل به این گونه است که فولیکول مو را از ریشه از بین می برد و دیگر مو در آن قسمت قادر به رشد نخواهد بود. استفاده از لیزر برای موهای زائد زیر بغل زمانی کاربرد دارد که مو در مرحله رشد قرار داشته باشد. ولی وقتی که در ساختار مو تغییراتی ایجاد شود، استفاده از لیزر دیگر کارساز نیست. لیزر زمانی موثر واقع می شود که مو در مرحله رشدش قرار داشته باشد. فرد باید چندین جلسه مراحل لیزر موهای زائد زیر بغل را بگذراند تا پزشک زمانی که موهای در مرحله رشد است بتواند آنها را از بین ببرد.

همچنین بخوانید: لیزر موهای ران پا چگونه است؟

عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل چیست؟

موهای زائد بخش جدایی ناپذیر بدن ما هستند. این بدین معناست که گاهی لیزر موهای زائد نمی تواند جلوی رشد این موها را بگیرد و شاید این واقعه به دلیل اختلالات هورمونی نیز باشد. این باور غلطی است که لیزر موهای زائد زیر بغل به غددهای زیر بغل آسیب می رساند، چرا که طراحی اشعه لیزر به گونه ای است که فقط می تواند به بخش مشخصی از لایه های زیرین پوست نفوذ کند.

تنها عوارض کوتاه مدتی که شما ممکن است در لیزر موهای زائد زیر بغل با آن برخورد داشته باشید، احساس سوزش و یا کمی حالت قرمزی و درد و تورم و یا سوختگی و تیرگی پوست است که آن هم از طریق استفاده از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد زیر بغل از شر این نشانه ها و عوارض خلاص شوید.

یکی دیگر از مواردی که در زمینه لیزر موهای زائد زیر بغل باید در نظر بگیرید این است که شما باید برای انجام این عمل به یک متخصص با تجربه مراجعه کنید تا بتوانید از شر عوارض حاصل از این لیزر خلاص شوید. قبل از انجام لیزر موهای زائد زیر بغل شما می توانید تمامی سوالات را از متخصص و دکتر مربوطه بپرسید تا هم از نگرانی ها رهایی یابید هم بتوانید با خیال راحت عمل لیزر را برای موهای زیر بغل به انجام برسانید.

عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل-مرکز زیبایی لادن هزینه لیزر موی زیر بغل در سال 1402

هزینه لیزر موهای زائد به عوامل مشخصی بستگی دارد، از جمله:

  • جنسیت فرد
  • تعداد جلسات
  • پرپشتی و ضخامت موهای زیر بغل
  • کلینیک پذیرنده
  • زمان مراجعه 
همچنین بخوانید: لیزر موهای زیر گردن چگونه است؟

فواید لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد زیر بغل برخی فواید مهم دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. کاهش رشد موها

یکی از مزایای اصلی لیزر موهای زائد زیر بغل، کاهش رشد موها در طولانی‌مدت است. با تکرار جلسات لیزر، موهای زیر بغل به طور قابل توجهی کاهش می‌یابند و رشد آنها تا حد زیادی متوقف می‌شود.

2. نتایج دائمی دارد

لیزر موهای زائد زیر بغل باعث از بین رفتن موها در منطقه مورد نظر می‌شود. با تکرار جلسات لیزر، موها به طور دائمی کاهش می‌یابند و به طور کامل نمی‌رویشند.

3. آسان و راحت است

مقارن با روش‌های دیگر کاهش موهای زائد، لیزر موهای زیر بغل یک روش آسان و غیرمزاحم است. جلسات لیزر بسیار سریع و نسبتاً کم در میزان درد هستند.

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد زیر بغل از طریق تکنولوژی لیزر به ریشه موها اثر می‌گذارد. پرتوهای لیزر به رنگ تیره موها و سیاه‌ترین پیگمان‌ها در موها تمرکز می‌کنند. گرمای پرتوهای لیزر باعث تخریب ساختارهای مویی در داخل پوست می‌شود و ریشه مو را از بین می‌برد. به همین دلیل، لیزر موهای زائد زیر بغل به عنوان یک روش دائمی برای کاهش موهای زائد شناخته می‌شود.

آماده‌سازی برای لیزر موهای زائد زیر بغل

قبل از انجام لیزر موهای زائد زیر بغل، برخی مراقبت‌ها و آمادگی‌های لازم وجود دارد. در ادامه به برخی از موارد مهم که باید قبل از انجام لیزر موهای زیر بغل رعایت شوند، پرداخته می‌شود:

1. مشاوره با پزشک

قبل از شروع هرگونه روش لیزر، مهم است با یک پزشک متخصص مشورت کنید. پزشک شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و به شما راهنمایی‌های لازم را در خصوص لیزر موهای زائد زیر بغل می‌دهد.

2. جلوگیری از آفتاب‌سوختگی

قبل از انجام لیزر، باید از آفتاب‌سوختگی در منطقه زیر بغل خود جلوگیری کنید. آفتاب‌سوختگی می‌تواند بر روی نتایج لیزر تأثیر منفی داشته باشد و ممکن است خطرات بیشتری را ایجاد کند.

3. عدم استفاده از روش‌های موقت

قبل از انجام لیزر، باید از روش‌های موقت مانند اپیلاسیون، استفاده نکنید. این روش‌ها موجب تغییر رنگ پوست و موها می‌شوند و ممکن است باعث کاهش تأثیر لیزر شوند.

سوالات متداول

آیا لیزر می تواند تیرگی ها و سیاهی هایی که در زیر بغل هستند را از بین ببرد؟

در خیلی از جاها دیده شده است که بعد تمام شدن جلسات لیزر، ناحیه زیر بغل روشن تر نسبت به قبل خواهد بود. تعداد جلسات ممکن برای انجام لیزر جهت از بین بردن موهای زیر بغل چه قدر است؟ معمولا تعداد جلسات برای از بین بردن موهای زائد زیربغل از 4 تا 8 جلسه می باشد و اگر کار زیاد باشد، جلسات نیز بیشتر خواهد شد و تاثیرات لیزر نیز بیشتر خواهند بود.

آیا لیزر میتواند موهای زیر بغل را به طور کامل از بین ببرد؟

چون رشد موهای زیر بغل، به طور یکسان انجام نمی شود، به همین دلیل پزشک مورد نظر باید در چند جلسه عملیات لیزر زیر بغل را انجام دهد.

افراد با انجام لیزر چه انتظاراتی خواهند داشت؟

تمامی عوارض مطرح شده در مورد لیزر موهای زیر بغل تا چند ساعت از بین می رود. ولی شاید خیلی ها تغییر بافت پوست را نیز تجربه کنند که این عامل در موارد استثنا رخ می دهد. ولی افراد باید بسیار جزییات را مد نظر قرار ندهند، چون نکته مهم این است که شما باید فقط به نتیجه فکر کنید و آن نتیجه نیز این است که شما می خواهید از شر موهای زائد زیر بغل تان خلاص شود. در ابتدای انجام لیزر موهای زائد زیر بغل شما نیاز به گرفتن مشاوره دارید و فرد تکنسین در ابتدا باید از شرایط شما آگاه شود و بعد شما در صورتی که او تمامی شرایط را تایید کند خواهید توانست که عملیات لیزر را انجام دهید.

بعد از انجام لیزر باید چه کارهایی انجام دهیم؟

بعد از انجام لیزر زیر بغل به هیچ عنوان نباید در معرض نور خورشید قرار بگیریم، چون باید به صورت محدود حداکثر تا شش هفته زیر نور آفتاب قرار نگیریم. تا حدود 48 ساعت بعد از لیزر موهای زائد زیر بغل، باید لباس های نخی و گشاد بپوشید و از انجام ورزش های سنگین و رفتن به استخر و جکوزی و سونا خودداری نمایید. به هیچ عنوان بعد از انجام لیزر پوست خودتان را لمس نکنید و سعی کنید بیشتر با آب ولرم و یا خنگ دوش بگیرید و آب نباید خیلی گرم ویا سرد باشد چون ممکن است تاثیرات بدی روی بافت های پوست زیر بغل شما بگذارد. در بنی جلسات درمانی لیزر موهای زائد زیر بغل سعی کنید لایه برداری انجام دهید تا برای جلسات بعدی پوست شما آماده باشد. برای لیزر موهای زائد زیر بغل چه کاری هایی باید انجام دهیم؟

چرا افرادی که موهای ضخیم، درشت و تیره دارند بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد هستند؟

اگر موهای تیره دارید و از اینکه موهایتان مجدد رشد می کرده اند ناراحت می شدید دیگر نیاز نیست نگران باشید که چون اثر لیزر به فولیکول مو می رسد.

چرا باید در زمینه رفع موهای زائد زیر بغل استفاده از برخی دارو ها را متوقف نمود؟

این درمان مراقبت از پوست با برخی داروها ناسازگار است. هر دارویی که به لیزر حساس است باید حداقل یک هفته قبل از درمان قطع شود. همچنین باید خاطر نشان کرد که بیشتر آنتی بیوتیک ها می توانند به نور لیزر حساس باشند، بنابراین اگر عفونت خاصی در بدن دارید باید با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. همچنین بیماران نباید از مراقبت از پوست با مواد فعال قوی مانند رتینوئیدها و اسیدهای آلفا هیدروکسی استفاده کنند. این مواد می توانند گردش سلولی پوست را افزایش دهند و در طول دوره درمان، پوست را در برابر نور خورشید و سوزش آسیب پذیرتر کنند. اگر مطمئن نیستید که آیا داروی شما می تواند بر درمان لیزر موهای زائد شما تاثیر منفی بگذارد، قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید.

آیا باید در هر جلسه برای رفع موهای زائد زیر بغل حضور داشته باشیم؟

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مردم مرتکب می شوند این است که تعداد جلسات لازم را در این خصوص انجام نمی دهند. هنگامی که رشد مو کندتر می شود، بیماران این کار را دنبال نمی کنند. اگر واقعاً می‌خواهید درمان شما مؤثر باشد، به توصیه های پزشک گوش کنید. تعداد جلسات لیزر موهای زائد زیر بغل بستگی به عوامل مختلفی مانند نوع پوست و رنگ مو دارد. معمولاً برای رسیدن به نتایج مطلوب، نیاز به حدود 6 تا 8 جلسه لیزر وجود دارد.

اگر زنان پریود باشند نیاز به نگرانی برای انجام عمل لیزر نخواهند داشت؟

نباید درمان خود را به دلیل پریود لغو کنید. همچنین بسیار مهم است که با روشهای درمانی سازگاری داشته باشید، بنابراین حتی اگر زنی پریود باشد و می خواهد روش درمان لیزر را ادامه دهد فقط باید او در روز درمان از تامپون استفاده کند.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل دردناک است؟

در هنگام انجام لیزر، بعضی افراد ممکن است احساس سوزش یا درد کوچکی داشته باشند. اما این درد معمولاً مدت کوتاهی استمرار دارد و با استفاده از ژل‌ها و کرم‌های مسکن می‌توان آن را کاهش داد.


باید قبل از قرار ملاقات با تکنسین لیزر موهای زیر بغل را اصلاح کنیم؟

باید قبل از انجام عمل لیزر خوب ناحیه زیر بغل را بتراشید تا لیزر خوب بتواند عمل کند. شما نباید یک ماه قبل از جلسه خود موهای خود را اپیلاسیون، موچین یا دکلره کنید، زیرا ریشه باید دست نخورده بماند تا لیزر به طور موثر موها را از بین ببرد.

چگونه خودمان را برای انجام لیزر مو زیر بغل آماده سازیم؟

برای آماده شدن برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل از هر نوع، باید تا یک هفته قبل از درمان از قرار گرفتن در معرض مستقیم UV اجتناب کنید. بنابراین، مطمئن شوید که در روز های آفتابی بیرون نروید، حتی محصولات برنزه کننده بدون آفتاب نیز نباید باعث ایجاد مشکل شوند. برای لیزر موهای زائد زیر بغل، کمتر احتمال دارد که در معرض قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید قرار بگیرید. با این حال، برای محتاط بودن، بدون در نظر گرفتن پوشش خود را حفظ کنید.

به یاد داشته باشید که شش هفته قبل از قرار ملاقات با تکنسین، تمام انجام برخی اصلاحات را متوقف کنید. لیزر موهای زائد به ملانین موجود در فولیکول مو متکی است تا موها را در منشا پیدا کرده و از بین ببرد، بنابراین شما می‌خواهید از هر گونه فرآیندی که موها را به طور کامل از روی پوست پاک می‌کند اجتناب کنید. شما می توانید اصلاح کنید و باید این کار را 24 ساعت قبل از قرار خود انجام دهید. برای لیزر موهای زائد زیر بغل و از بین بردن موهای زائد بالای زیر بغل، چند روز قبل از انجام لیزر، لایه برداری ملایمی را در نظر بگیرید تا از تجمع سلول های مرده پوست خود داری کنید.

نکات مهمی که برای انجام لیزر موهای زائد زیر بغل باید رعایت کنیم چه می باشد؟

یک ماه قبل از قرار ملاقاتتان با پزشک از برنزه کردن یا استفاده از کرم های برنزه کننده خودداری کنید. شما می خواهید از تیره شدن رنگدانه های پوست خود جلوگیری کنید، بنابراین لیزر فقط بر روی فولیکول مو تمرکز می کند. یک روز قبل اصلاح کنید تا به پوست خود فرصت استراحت بدهید. همچنین باید از اپیلاسیون یا موم ها خودداری کنید، زیرا این روش‌های حذف موهای زائد اثر لیزر را کاهش می‌دهند.قبل از انجام لیزر موهای زائد زیر بغل از مصرف کرم ها، لوسیون ها و دئودورانت ها خودداری کنید. تکنسین لیزر ممکن است قبل از درمان از کرم بی حس کننده استفاده کند. اگر پزشک قبل از درمان دارویی برای مصرف تجویز کرده است، آن را طبق دستورالعمل مصرف کنید. لباس‌هایی بپوشید که گشاد هستند یا لباس‌هایی بپوشید که آن ناحیه را در معرض دید قرار می‌دهد، بنابراین این مواد پوست را پس از درمان تحریک نمی‌کنند. اگر عموماً فردی عصبی هستید، حداقل 24 ساعت قبل از درمان، کافئین را از رژیم غذایی خود حذف کنید. جلسات لیزر زیر بغل زیاد طولانی نیستند، اما برای تکمیل درمان به چندین جلسه نیاز دارد. تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج دلخواه شما از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما چندین نوع روش درمانی در طول 2 تا 3 ماه برای اکثر افراد موثر است.

کلام آخر

در این مقاله ما لیزر موهای زیر بغل را بررسی کردیم و تمامی موارد مربوط به آن را مورد بررسی قرار دادیم همچنین مزایا و معایب لیزر موهای زائد زیر بغل را بررسی نمودیم پس شما می توانید با عمل به نکات مربوط به این مقاله، از شر موهای زائد زیر بغل تان خلاص شوید. 

منبع: Health line 


دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری مشاوره
تماس و مشاوره رایگان
09331721326