خدمات زیبایی لادن

shape
لیزر موهای زائد برای پوست های حساس | مرکز زیبایی لادن مرکز زیبایی لادن

آیا کسانی که پوست حساس دارند می توانند لیزر کنند؟

رشد موهای زائد  بدن یکی از آزار دهنده  اتفاقاتی است که همه افراد با رسیدن به سن بلوغ با آن مواجه می شوند. موهای زائد نه‌ تنها ظاهر بدن را تحت ‌تاثیر قرار می‌ دهند، بلکه رشد آن‌ها در برخی از نواحی بدن مثل  زیر بغل مشکلاتی مثل عرق کردن و بو گرفتن را آن ناحیه را به دنبال دارد. از جهاتی اصلاح یا اپیلاسیون موهای زائد در پوست های حساس منجر به وجود آمدن دیگر مشکلات مثل  زخم شدن، خارش و حتی در بعضی از موارد باعث تیره شدن رنگ پوست نیز می‌شود. در ضمن اصلاح یا اپیلاسیون موهای زائد حرکنی زمان‌بر بوده و نتیجه آن کاملا موقت می باشد و دلخواه شما نیست. لیزر  موهای زائد برای پوست حساس کمترین عوارض را نسبت به سایر روش ها دارد. لیزر موهای زائد برای پوست حساس  

چه کسانی میتوانند لیزر موهای زائد انجام دهند ؟

همان‌طور می دانید  لیزر موهای زائد در حقیقت نوری است که توسط رنگ‌دانه‌های موجود در فولیکول‌ها جذب می‌شود. پس افرادی که پوست روشن و موهای تیره (سبزه) دارند، بهترین کاندیدا برای لیزر موهای زائد می باشند. با این حال، از این متد رهایی از مو زائد می‌توان برای انواع پوست‌ها استفاده کرد. لیزر موهای زائد برای مو زدایی از بخش های مختلف بدن مثل صورت، پاها، دست‌ها، شکم، کمر، زیربغل و بیکینی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما پلک‌ها و ناحیه اطراف آن ناحیه‌های مناسبی برای انجام عمل لیزر نیستند؛ چون ممکن نور لیزر به چشم‌ها صدمه وارد کند.

چه کسانی نمیتوانند لیزر موهای زائد انجام دهند؟

نور لیزر باید فقط توسط رنگ‌دانه‌ های موجود در مو جذب شود، نه رنگ‌دانه های پوست. پس کسانی که دارای خالکوبی می باشند، نمی‌توانند ناحیه خالکوبی‌شده را لیزر کنند. همان‌طور که بیان شد تفاوت رنگی بین پوست و رنگ‌دانه‌ های مو بهترین نتیجه را برای فرد به دنبال دارد. با این حال، کسانی که پوست تیره دارند و موهای آن‌ها سفید، خاکستری، بلوند یا قرمز است، نتیجه دلخواهشان از لیزر موهای زائد نخواهند گرفت. اما روش های لیزر درمانی برای موهای رنگ روشن همچنان در حال گسترش است. لیزر موهای پا در کل این افراد نمی توانند از لیزر درمانی استفاده کنند :

  • افرادی که از حمام آفتاب یا دستگاه های برنزه کننده یا سولاریم استفاده کرده باشند ، این افراد برای انجام لیزر موهای زائد ، باید کمی دست نگه دارند.
  • افرادی که دارای تبخال هستند.
  • بانوانی که در دوران بارداری و یا شیر دهی هستند.
  • افرادی که مبتلا به اگزما هستند.
  • افرادی که سابقه کلویید دارند.
  • در صورتی که فرد مبتلا به لوپوس یا پسوریازیس باشد.
  • افرادی که از ماینوکسیدیل استفاده می کنند.
  • افرادی که از دارو های حاوی ماده ی طلا استفاده می کنند.

توصیه ی آخر

رفع موهای زائد به روش لیزر، این روز ها در میان علاقه‌مندان به حیطه زیبایی و سلامتی طرفداران پسیاری  را پیدا کرده است. اما انتخاب مناسب‌ترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست های حساس از مهم ترین اقدامات اولیه برای انجام این کار است که از عوارض ناشی از لیزر جلو گیری شود و بهترین نتیجه حاصل شود .  

دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری مشاوره
تماس و مشاوره رایگان
09331721326