هیدرودرمی

shape
هیدرودرمی مرکز زیبایی لادن

هیدرودرمی پوست با استفاده از قدرت شفا بخش آب و اکسیژن، باعث داشتن پوستی مرطوب، هموار و سالم می‌شود. آبرسانی به پوست به وسیله پاشش اکسیژن که تحت فشار با سرعت مافوق صوت برای استرلیزه کردن آب از طریق نازل دستی کوچک انجام می‌شود. به طور حتم با این روش بهترین لایه برداری و حجم دهندگی به پوست که تاکنون داشته‌اید را تجربه خواهید کرد و از همه مهم‌تر که در این روش هیدرودرمی مواد شیمیایی و کریستالی استفاده نمی‌شود.

تکنولوژی لبه برش و روش‌های درمانی ما به بیمار، قبل، حین و بعد از آبرسانی پوست و هیدرودرمی اطمینان خاطر می‌دهد. تمرکز ما بر مراقبت منحصر به فرد برای هر بیمار و اطلاعاتی که به وی می‌دهیم در نهایت رضایت بیمار را به همراه خواهد داشت.

 

آبرسانی به پوست یا هیدرودرمی چیست؟

هیدرودرمی در مرکز زیبایی لادن

آخرین تکنولوژی در مراقبت‌های پوستی هیدرودرمی است که با استفاده از قدرت طبیعی شفابخش کریستال‌های الماسی شکل آب و اکسیژن برای لایه برداری بدون درد استفاده شده و در نتیجه پوستی مرطوب و سالم را به فرد می‌دهد. آبرسانی به پوست یا هیدرودرمی از کلمه “هیدرات” به معنی “چیزی که باعث مرطوب شدن می‌شود” گرفته شده است.

این توانایی که پوست به صورت کامل در طی فرایند، آب رسانی می‌شود، فرایند هیدرودرمی را از روش‌های دیگر لایه برداری نظیر میکرودرمی سنتی، پیلینگ شیمیایی و درمان‌های لیزری متمایز ساخته است. فرایند هیدرودرمی با ترکیب لایه برداری شیمیایی با برخی دیگر از مراقبت‌های پوستی، نوردرمانی به وسیله LED و انواع مختلف درمان‌های تهاجمی دیگر در صورت نیاز انجام می‌شود.

کاربرد هیدرودرمی یا آبرسانی پوست

آب رسانی پوست

هیدرودرمی یا آبرسانی پوست بهترین روش درمانی برای پسوریازیس بدون استفاده از مواد شیمیایی است. با روش آبرسانی پوست بیماری‌های دیگر پوستی را هم می‌توان درمان نمود از جمله:

 • خطوط چین و چروک
 • تجمع رنگدانه ها
 • هایپر پیگمنتاسیون (به عنوان مثال نقاط سیاه از پوست، مانند لکه‌های سن قهوه‌ای)
 • اسکار
 • خلل و فرج بزرگ (به عنوان مثال، دانه‌های سرسیاه)
 • پوست چرب یا مستعد آکنه
 • همه موارد با استفاده از این تکنولوژی رؤیایی اصلاح می‌شود

چه افرادی برای هیدرودرمی مناسب هستند؟

-آبرسانی پوست برای مردان، زنان و همه رنگ‌های پوست مناسب است.

 • بهبود بافت پوست
 • بهبود چین و چروک
 • حذف رنگ دانه‌های ناخواسته
 • تجدید حیات پوست

-این روش یک روش مکمل برای درمان‌های دیگر مشکلات پوستی مثل درمان آکنه و جوش‌های سرسیاه است

فرایند آبرسانی پوست

لایه برداری به وسیله دستگاه درم ابرژن بدون کریستال و با استفاده از نازل کوچک دستی به کمک پاشش پرفشار آب همراه با اکسیژن انجام می‌شود. این ترکیب طبیعی از قطرات بسیار کوچک آب که از نازل با سرعت بسیار زیادی پاشیده می‌شود تشکیل شده و برای پوست بسیار مؤثر بوده و سلول‌های مرده پوست بدون هرگونه درد به طور عمیق لایه برداری شده و پوست جوان می‌شود.

 • مکنده خلاء باعث تحریک گردش خون شده و اکسیژن را به سطح پوست می‌رساند و به پوست لطافت و درخششی سالم‌تر می‌دهد.
 • کریستال‌های میکروپولیشینگ به آرامی و به طور مؤثر سلول‌های مرده و سیاه را برداشته و پوستی لطیف‌تر با رنگی روشن‌تر به وجود می‌آورند.
 • مواد اضافی از طریق سوراخ‌های دستگاه ریخته و پوست تقویت شده و مواد زائد از آن زدوده می‌شود.
 • درمان به وسیله انواع مختلفی از سرهای دستگاه آبرسانی یا هیدرودرمی انجام می‌شود که هر کدام تیغه‌های متفاوتی برای لایه برداری دارد. چندین مرتبه لایه برداری انجام می‌شود، ناخالصی‌ها برداشته شده و محلول آبرسانی و آنتی اکسیدان های قوی در هر مرتبه اضافه می‌شود.

این روش آبرسانی با نور درمانی به وسیله LED برای بهبود نتایج مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای نتیجه بهتر در مرکز زیبایی لادن، آبرسانی یا هیدرودرمی هر دو هفته یکبار و چهار تا شش جلسه ادامه پیدا می کند.

مزایا و محاسن ظاهری آبرسانی پوست

هیدرودرمی پوست

 • ایمن و بدون خطر
 • بدون درد
 • بدون نیاز به بستری شدن
 • لایه برداری
 • آبرسانی و مرطوب سازی
 • تمیزکنندگی عمیق
 • کاهش چین و چروک‌ها
 • هیدرودرمی یا آبرسانی پوست باعث جوان سازی پوست می‌شود

جوان سازی پوست با روش هیدرودرمی، پوست را هم از لحاظ کار کرد و هم از لحاظ ظاهر جوان می‌کند که به روش زیر انجام می‌شود:

 • کاهش تجمع سلولی
 • ورزش و تقویت تنفس مویرگی
 • از بین بردن و حذف زائدات متابولیک از بافت‌ها
 • رساندن آب و اکسیژن به بافت‌ها
 • تأمین مواد غذایی و حفاظتی
 • تأمین انرژی برای سلول‌های جدید و بهبود زخم‌ها

چه عناصر تغذیه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند

عناصر تغذیه‌ای که مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • اسید هیالورانیک برای غنی سازی بافت‌های همبند
 • ویتامین C برای بهبود دایکرومیاس
 • ویتامین‌های E و B و A برای بهبود عملکرد سلول‌ها
 • سایر پتانسیل‌ها برای جت-فورسیس
 • تصفیه لیدوکائین
 • تصفیه سموم

مراقبت‌های قبل و بعد از میکرودرمی پوست

هیدرودرمی چه مزایایی دارد؟

بعد از هیدرو میکرودرمی باید از پوست صورت با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب محافظت کنید. حداقل از کرم با SPF30 استفاده کنید و از قرارگرفتن در برابر اشعه خورشید در صورت امکان خودداری کنید. همچنین با پوشیدن کلاه آفتابگیر و عینک آفتابی در برابر اشعه آفتاب از پوست خود محافظت کنید. قبل از هیدرو میکرودرمی، با متخصص پوست و درمانگر خود مشورت کنید.

افرادی که از آکنه شدید رنج می‌برند و از داروی ایزوترتینوئین در 12 ماه گذشته استفاده کرده‌اند یا افرادی که عفونت فعال پوست مثل تبخال یا سردزخم دارند، نباید این عمل را انجام دهند. افرادی که سابقه عدم بهبود پوستی دارند نیز برای انجام این عمل گزینه‌های مناسبی نیستند.

لیفت هیدرودرمی چیست؟

لیفت هیدرودرمی هم نوعی روش درمانی برای بالا کشیدن پوست یا به اصطلاح لیفت پوست و جوانسازی چهره با تحریک عضلات می باشد. در این روش، عضلات صورت نشاط خود را مجددا به دست آورده و زیبایی و جذابیت چهره دو چندان می شود.

مثالی که برای درک بهتر تاثیرگذاری لیفت هیدرودرمی بر پوست می توان زد این است که این روش، مانند یک جلسه بدنسازی برای عضلات صورت عمل می کند و بدین وسیله طراوت را به پوست شما باز می گرداند. افراد در این روش درمانی احساس خواهند کرد که پوستشان بسیار نرم تر، صاف تر و محکم تر از قبل شده است که همه ی این نشانه ها از مشخصه های جوانی است و این نتایج بدون جراحی و تزریق به دست می آیند.

فواید لیفت هیدرودرمی

از فواید لیفت هیدرودرمی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کاهش چین و چروک پوست
 • شفاف کردن پوست
 • لیفت و جوانسازی پوست

هیدرودرمی گالوانیک چیست؟

هیدرودرمی گالوانیک نیز روش درمانی است که به کمک قطب ‌ها و الکترود ‌های منفی و مثبت سلول ‌های پوستی تحریک می ‌شوند. در این روش هیدرودرمی گالوانیزه، ژلی با بار مثبت روی پوست افراد مالیده می‌ شود و بعد یک الکترود با بار منفی نزدیک صورت فرد قرار می‌ گیرد و جریان سبکی از بار مثبت وارد پوست فرد می ‌شود.

این جریان ‌ها به لایه‌ی اپیدرمی پوست وارد می‌ شوند و آن را برای پذیرش مواد مغذی آماده‌ تر می‌ کنند. لازم به ذکر است که این روش درمانی برای انواع پوست ‌های معمولی، حساس و چرب کارآیی دارد.

تاثیر نوع پوست در هیدرودرمی

امروزه روش ها و لوازم مراقبت پوستی متفاوتی در تنوع بالا برای افزایش شادابی و طراوت پوست و… برای هر نوع پوستی اعم از پوست خشک، چرب و معمولی وجود دارد.

هیدرودرمی نیز یکی از چندین روش های بدون درد و با قیمت مناسب و تاثیرگذاری بالا است که برای رطوبت رسانی، تمیزکنندگی پوست، جوانسازی، تأمین مواد غذایی و حفاظتی پوست و… در کلینیک های معتبر توسط پزشکان ماهر برای انواع پوست مور استفاده قرار می گیرد. در ادامه تاثیر این روش درمانی بر انواع پوست را توضیح داده ایم.

تاثیر هیدرودرمی بر پوست چرب

همان طور که می دانید پوست های چرب مستعد جوش هستند و به همین علت هیدرودرمی برای آن ها مناسب نیست و حتی موجب بیشتر شدن جوش ها می شود.

تاثیر هیدرودرمی بر پوست نرمال

هیدرودرمی برای این نوع پوست مانند پوست های خشک مناسب می باشد و آبرسانی پوست پیشنهاد می شود.

تاثیر هیدرودرمی بر پوست خشک

این روش برای پوست های خشک نیز مناسب است و توصیه می شود که حتما بعد از انجام آبرسانی پوست برای حفظ و نگهداری رطوبت در پوست از کرم های مرطوب کننده استفاده شود.

مقایسه فرآیند هیدرودرمی و میکرودرم ابریژن

آبرسانی پوست

روش هیدرودرمی پوست تا حدودی مشابه فرآیند میکرودرم ابریژن است و هر دو این روش ها توسط پزشک متخصص پوست انجام می‌ شوند. روش میکرودرم ابریژن روش درمانی است که تا حدی تهاجمی است و با یک وسیله مخصوص تراشنده، برای برداشتن پوست جهت حذف لایه ضخیم بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد.

اما در روش هیدرودرمی از ابزار مکنده برای تمیز کردن عمقی پوست استفاده می ‌شود تا بدین وسیله آلودگی ‌ها را از بین ببرد. به همین دلیل روش هیدرودرمی پوست معمولا ملایم ‌تر و تاثیرگذار تر از روش میکرودرم ابریژن است.

مقایسه فرآیند هیدرودرمی و لایه برداری شیمیایی

هم فرآیند هیدرودرمی پوست و هم فرآیند لایه ‌برداری شیمیایی هر دو روش به نوبه خود برای از بین بردن سلول‌ های مرده پوست اثرگذار هستند. فرآیند لایه‌ برداری شیمیایی سطوح مختلفی دارد. به این صورت که از لایه‌برداری ‌های سطحی تا لایه برداری ‌های عمیق و دیگر انواع آن برای از بین بردن لایه بیرونی و سلول های مرده پوست مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

در روش لایه برداری شیمیایی از انواع اسید ها مانند سالیسیلیک اسید و یا آلفا هیدروکسید اسید برای از بین بردن خطوط باریک، کاهش چین و چروک پوست، لکه‌ های ناشی از افزایش سن و حتی اسکار های سطحی استفاده می‌ شود. همان طور که گفته شد این روش تاثیرگذاری زیادی بر پوست دارد ولی برای همه افراد مناسب نیست.

چون اسید های مورد استفاده در لایه برداری شیمیایی، برای افرادی که بیماری‌ های پوستی خاص دارند اصلا توصیه نمی‌ شود. علاوه بر این، این روش برای افرادی که پوست روشن‌ تری دارند، موثر تر است و این در حالی است که هیدرودرمی پوست برای همه تناژ پوستی قابل استفاده است و برای هر کدام به یک اندازه تاثیر دارد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که بانوانی که در دوران بارداری و شیردهی هستند، افرادی که اگزما دارند و یا مبتلا به درماتیت، رزاسه یا پسوزیاریس هستند باید از روش لایه‌برداری‌ شیمیایی جدا خودداری کنند. تفاوت دیگر روش هیدرودرمی پوست با لایه برداری شیمیایی این است که هیدرودرمی پوست حتی برای افرادی که پوست ‌های بسیار حساس دارند هم قابل استفاده است و برای درمان مشکلات پوستی مانند رزاسه و خشکی شدید پوست، توصیه می ‌شود.

اما روش لایه برداری شیمیایی به افرادی توصیه می ‌شود که مشکلات پوستی از جمله چین و چروک، لک ‌های ناشی از افزایش سن دارند و پوست حساس یا تیره ‌رنگ ندارند.

موارد منع استفاده از هیدرودرمی

هیدرودرمی

همان طور که خواندید استفاده از روش هیدرودرمی پوست هیچ گونه منع و محدودیتی ندارد. حتی افرادی که دارای مشکلات پوستی از جمله لک، اگزما، جوش، آکنه و پسوریازیس و… هستند نیز می‌ توانند برای پاک سازی و آب رسانی پوست با روش درمانی هیدرودرمی اقدام کنند.

در حین انجام این روش درمانی پزشک متخصص می ‌تواند از سرم ‌های مخصوص نوع پوست شما برای تاثیرگذاری بیشتر و درمان بهتر استفاده کند. اما شایان ذکر است افرادی که دچار مشکلات شدید پوستی هستند و یا در 12 ماه اخیر به بیماری ایزوتِرتینوئین مبتلا بوده ‌اند، از استفاده از این روش منع می شوند.

سوالات رایج

دوران بهبود و ریکاوری پس از هیدرودرمی چقدر طول می‌کشد؟

درمان معمولاً 30 دقیقه و متناسب با گزینه‌های جانبی مورد نیاز در طول درمان مثل نوردرمانی به وسیله LED و… طول می‌کشد. بسیاری از بیماران بلافاصله پس از درمان می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

چقدر زمان می‌برد تا من نتایج هیدرودرمی را مشاهده کنم؟

این روش طبیعی و بدون درد، بافت و ظاهر پوست را به طور چشمگیری یک روز پس از درمان بهبود می‌بخشد.

چند مرتبه انجام عمل مورد نیاز است؟

برای مشخص کردن تعداد دفعات آبرسانی پوست یک مشاوره اولیه مورد نیاز است سپس ما تعداد جلسات مورد نیاز را برای گرفتن نتایج مطلوب پیشنهاد خواهیم داد. برای مثال برای اسکار یا رنگدانه های ناجور قانونا ما حداقل 10 جلسه درمانی را پیشنهاد می‌کنیم که معمولاً هر 10 تا 30 روز یک مرتبه انجام می‌شود.

عوارض جانبی بعد از عمل چیست؟

هیدرودرمی برای آبرسانی پوست

پوست شما به طور موقت صورتی رنگ یا کمی روشن‌تر شده که به نوع و رنگ پوست صورت بستگی دارد. البته این کاملاً موقتی بوده و 15 تا 30 دقیقه به طول می‌انجامد. شما قادر خواهید بود بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود پس از عمل ادامه دهید.

آیا روشی بی خطر است؟

در لایه برداری‌های شیمیایی عموماً از اسیدها، فنول ها، اکسید روی و اکسید آلومینیوم برای برداشتن لایه پوست استفاده می‌شود.

در هیدرودرمی به صورت طبیعی از آب، هوا و ویتامین‌ها با سرعت مافوق صوت برای برداشتن لایه‌های مرده پوست و منافذ باز با حداقل عوارض جانبی استفاده می‌شود. همه مراحل هیدرودرمی یا آبرسانی پوست هم برای مشتری و هم برای کارکنان کاملاً بی خطر است. در هیدرودرمی از هیچ فرمی از افزایش نور استفاده نمی‌شود.

هیدرودرمی در چه مناطقی از بدن قابل انجام است؟

به طور معمول در صورت، گردن و نواحی دکولته قابل اجراست. البته هیدرودرمی در هر نقطه از بدن که نیاز به لطیف سازی، تمیزکنندگی عمیق و آبرسانی داشته باشد از جمله دست‌ها و پاها، سینه و نواحی کمر و حتی آرنج‌ها قابل انجام است.

سخن آخر

در این مقاله پیرامون یکی از نوین ‌ترین روش‌ های پاکسازی و آبرسانی پوست یعنی هیدرودرمی اطلاعای را ارائه دادیم. قیمت مقرون به صرفه و مزایا و محاسن هیدرودرمی به شما کمک می ‌کنند تا در تصمیم‌ گیری برای انتخاب این روش، مصمم تر عمل کنید. در نهایت شناخت یک متخصص ماهر و کیلینیک معتبر در این زمینه یکی از مهم‌ ترین و اصلی ترین گام ‌ها است.

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326