مونولیت

مونولیت
مونولیت
shape
معرفی دستگاه لیزر مونولیت به همراه بررسی کامل - خدمات زیبایی لادن مرکز زیبایی لادن

دستگاه لیزر مونولیت که با نام مدیواستار هم شناخته می شود از جدیدترین دستگاه های لیزر مو است که به وسیله پزشکان مختلف زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت کارو انجام لیزر موهای زائد با این دستگاه به دلیل ویژگی هایی که دارد نسبت به انواع دیگر بالاتر است. هند پیس این دستگاه دارای 4 اسپات با سایز متفاوت است که اسپات های آن از نظر اندازه نسبت به دستگاه های مشابه بزرگتر هستند که طبعا سرعت عمل را افزایش می دهد. همچنین هندپیس دستگاه لیزر مونولیت از نظر وزن نسبت به انواع دیگر سبک تر است که باعث می شود اپراتور یا دکتر مربوطه کارهای خود را راحت تر انجام دهند.

 

 

برای رزرو وقت لیزر موهای زامشخصات و ویژگی های ساختاری دستگاه لیزر مونولیت

دستگاه لیزر مونولیت با دارا بودن کولینگ هوشمند 360 درجه یا خنک کننده موضعی پوست، توان و قدرت 2400 وات، داشتن هند پیس دوبل با طول موج های 810 و 940 نانومتر از شرایط خوبی برای لیزر مو های زائد در همه انواع پوست برخوردار است.

در حال حاضر مونولیت یکی از بهترین انواع دستگاه های لیزر می باشد و به دلیل وجود اسپات در اندازه 9cm² در هندپیس دوبل آن موجب می گردد سرعت برداشت موهای زائد بیشتر شود که طبعا رضایت مشتری را در پی خواهد داشت.

مزیت ها و ویژگی های دستگاه لیزر مونولیت

از مزیت های دستگاه لیزر مونولیت می توان به سیستم شات وایرلس اشاره کرد که باعث می شود کاربر بتواند پدال را در جای مناسب قرار دهد و در نتیجه راحت تر کار کند. امکان کالبیره کردن و تنظیم این دستگاه به صورت آنلاین وجود دارد و نیاز به حضور فیزیکی تعمیرکار متخصص نیست که این وضعیت باعث می شود در هزینه، انرژی و زمان صرفه جویی شود.

از دیگر ویژگی های دستگاه لیزر مونولیت برخورداری آن از توان 5000 وات است که نشانگر افزایش 100 درصدی در توان هند پیس آن نسبت به دستگاه های مشابه است. همچنین منو این دستگاه طوری طراحی شده است که تنظیمات آن باعث راحت تر شدن کار اپراتور و کاربر می گردد.‌

این قابلیت باعث می شود که کاربر بتواند قبل از آغاز کار نوع و تیپ پوستی، ضخامت مو و میزان تراکم را انتخاب کرده و کار با دستگاه را آغاز کند که می تواند برای کاربر تازه کار بسیار مفید باشد.

مونولیت

چرا در مونولیت سرعت برداشت موهای زائد بالاتر است؟

از قابلیت های جالب و منحصر به فرد مونولیت آن است که سرعت و نرخ گسیل آن 20 هرتز است که باعث می شود سرعت برداشت موهای زائد به شکل چشمگیری افزایش پیدا کند و مدت زمان انجام لیزر و برداشت موهای زائد از نظر زمانی کوتاه تر شود که طبعا هم کیفیت کار افزایش پیدا می کند و هم سرعت آن بالا می رود.

دستگاه مونولیت علاوه بر لیزر موهای زائد چه کارکرد های دیگری می تواند داشته باشد؟

مونولیت علاوه بر لیزر موهای زائد می تواند در درمان ضایعات عروقی، کشیدن و سفت کردن پوست، روشن سازی، جوان سازی و ترمیم جای آکنه بسیار مفید و کارساز باشد.‌ لیزر مونولیت می تواند اختلالات عروقی را بین 1 تا 3 جلسه به طور کامل درمان کند.‌ مونولیت می تواند برای افرادی که اختلالات عروقی دارند بسیار مفید باشد.

همچنین افرادی که مشکل رنگدانه ای پوست دارند می توانند با استفاده از لیزر مونولیت مشکل خود را دفع کنند.‌ نوع دستگاهی که برای از بین بردن رنگدانه های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است با توجه به شرایط متفاوت باشد لذا پزشک معالج با توجه به شرایط می تواند بهترین انتخاب را در نوع دستگاه برای از بین بردن لکه های پوستی داشته باشد.

مونولیت می تواند باعث جوان سازی پوست شود و افرادی که از این روش لیزر استفاده می کنند پوستی شفاف و زیبا خواهند داشت. از دیگر کارکردهای خوب و منحصر به فرد مونولیت پاکسازی پوست است که می تواند برای خیلی از افراد مهم باشد و دیگر نیاز نباشد برای پاکسازی پوست خود از روش های دیگر استفاده کنند.

‌ همچنین افرادی که پوستشان به وسیله تابش نور خورشید و یا عوامل دیگر تغییر رنگ داده است با استفاده از مونولیت می توانند پوست خود را تغییر رنگ داده و روشن تر کنند. از دیگر عملکردهای مثبت مونولیت علاوه بر لیزر موهای زائد از بین بردن لکه های پوست می باشد.

با انجام مونولیت می توان لکه های پوستی را به طور کامل از سطح از سطح پوست حذف نمود. منتهی باید دقت داشت که بسته به شرایط پوست و لکه های روی آن ممکن است برای از بین بردن آن ها دوره زمانی متفاوتی بین 3 تا 8 جلسه نیاز باشد.

عملکرد لیزر مونولیت چگونه است؟

نحوه عملکرد و کار لیزر مونولیت به این صورت است که در آغاز کار نور لیزر به سطح پوست تابیده می شود و در ادامه نور تابیده شده جذب ملانین های فولیکولی مو می شود.

انرژی جذب شده پوست در فولیکول مو به گرما و حرارت تبدیل شده و باعث از بین رفتن موهای زائد می شود. این فعل و انفعال باعث می شود که از رشد و رویش مو در آن ناحیه جلوگیری گردد.‌ از قابلیت های لیزر مونولیت از بین بردن موهای زائد در تمام قسمت های بدن است که در صورت تمایل بدون استثنا می توان آن ها را از بین برد.

وضعیت و سطح ایمنی بدن در هنگام استفاده از دستگاه لیزر مونولیت چگونه است؟

دستگاه لیزر مونولیت برای از بین بردن موهای زائد بدن کم خطر است و تقریبا یکی از دستگاه های لیزر ایمن در زمینه پرتو درمانی است.

مونولیت معمولا برای از بین بردن موهای زائد یک عمق مناسبی از پوست را انتخاب کرده و زمانی که به آن عمق برسد کار خود را آغاز و در نهایت خاتمه می دهد و عمق نفوذ آن افزایش پیدا نمی کند و طبعا به پوست متقاضی آسیبی وارد نمی شود. دوره بهبود بعد از انجام مونولیت بسیار کوتاه و زودگذر است.

لیزر مونولینت

طول دوره مراجعه و از بین بردن موهای زائد به وسیله دستگاه لیزر مونولیت چگونه است؟

تعداد جلسات مراجعه در این روش برای امحاء موهای زائد کم بوده و بسته به نوع موهای زائد ممکن است بین دو تا پنج جلسه طول بکشد. منتهی باید توجه داشت ضخیم یا نازک بودن مو در این دوره زمانی ممکن است تاثیر گذار باشد و منظور از شرایط مو نوع ریشه و فولیکول مو است و حتی خیلی از پزشکان معتقدند که موهای ضخیم تر زودتر و راحت تر از موهای نازک و ظریف از بین می روند.

البته توجه به این نکته لازم است که تاتو روی پوست ممکن است باعث طولانی شدن روند برداشتن موهای زائد به وسیله مونولیت شود و دوره زمانی درمان و پاکسازی را به 5 تا ده جلسه هم افزایش دهد. بطور میانگین تعداد جلسات برای لیزر مونولیت بین 5 تا 8 جلسه در نوسان است که فاصله این جلسات ممکن است در حدود یک ماه تعیین شود.

برای از بین بردن موهای زائد به وسیله مونولیت باید یک دوره درمانی به شکل کامل انجام شود و مراجعه و انجام لیزر به شکل بدون برنامه و زمان بندی مشخص ممکن است کارساز نباشد چون موها به شکل چرخه ای رشد می کنند و ممکن است برای از بین بردن ریشه یا فولیکول مو نیاز به گذراندن یک دوره زمانی کامل باشد.

عوامل زیادی مانند هورمون ها، سن، نژاد، وزن، متابولیسم در رشد موهای زائد بدن دخالت و تاثیر داشته باشند. به دلیل آنکه شرایط پوست و موی یک فردی با فرد دیگر ممکن است متفاوت باشد نتایج و مدت زمان انجام مونولیت برای افراد مختلف معمولا متفاوت است.

آیا لیزر موهای زائد بدن ایجاد درد و ناراحتی می کند؟

از قابلیت های مثل زدنی دستگاه لیزر مونولیت آن است که دارای کولینگ بسیار قوی است. به این شکل که آن قسمت از پوست که قرار است لیزر شود قبل از انجام لیزر به شکل کمپرس خنک می شود تا فردی که روی او لیزر انجام می شود هیچ دردی را در ناحیه مورد نظر احساس نکند.

بسیاری از افراد که پوست ظریف تری دارند در زمان لیزر کردن پوست احساس سوزن، سوزن شدن و سوزش خیلی ضعیفی می کنند. اگر فردی پوست ظریفی داشته باشد بطبع آستانه درد پایینی داشته دارد و می بایستی حداقل یک ساعت قبل از انجام مونولیت از کرم های بی حسی موضعی استفاده کند تا سطح سوزش و درد را به حد صفر برساند.

همانطور که گفته شد نوع پوست می تواند تاثیر غیر قابل انکاری در شرایط و نتایج لیزر مونولیت داشته باشد. اما بطور کلی قسمتی که تحت اشعه لیزر برای پاکسازی موهای زائد قرار می گیرد، ممکن است تا حدودی قرمز شود و بین چند ساعت و گاهی یک روز هم در این وضعیت باقی بماند.

قبل از لیزر مونولیت باید به چه نکاتی توجه شود؟

قبل از انجام لیزر مونولیت باید به نکاتی مثل مشورت با افراد متخصص و کار بلد توجه شود. چون مشورت با افراد متخصص در این زمینه می تواند باعث اطلاع از شرایط عمومی بدن مثل رنگ پوست، ضخامت پوست، بیماریهای عمومی مثل ترشحات پوستی و هورمونی و … شود و از ایجاد خطر برای فرد متقاضی لیزر موهای زائد جلوگیری نماید.

بطور کلی بهترین افراد برای لیزر موهای زائد با مونولیت افرادی با موهای تیره هستند. معمولا با گذشت زمان و افزایش سن رنگ موها به سمت خاکستری شدن می رود. به نظر کارشناسان بهترین زمان برای لیزر موهای زائد زمانی است که رنگ موهای زائد هنوز خاکستری نشده است.

چه سنی برای انجام لیزر مونولیت مناسب است؟

بهترین و مورد تایید ترین زمان برای برداشتن موهای زائد، زمان پس از رسیدن به سن بلوغ است. بهتر است جوانان تا رسیدن به سن بلوغ اقدام به این کار نکنند.

چون با رسیدن به سن بلوغ هورمون های ترشح شده بدن به شدت تغییر می کنند و ممکن است اگر قبل از این زمان اقدام به مونولیت موهای زائد شود، موهای زائد بعد از گذشت دوره ای کوتاه از زمان انجام لیزر به شکل جسته و گریخته یا یکنواخت شروع به رشد کرده و هزینه های اضافی را به فرد برای انجام لیزر درمانی مجدد تحمیل کنند.

تقریبا به گفته کارشناسان و اهل فن سن 17 تا 19 سالگی می تواند زمانی مناسب برای رهایی از چنگ موهای زائد بدن بدون عوارض جانبی باشد.

هزینه انجام لیزر مونولیت

هزینه لیزر مونولیت بستگی به ناحیه ای دارد که قرار است لیزر شود. معمولا هرچه مقدار ناحیه ای که قرار است مونولیت شود کوچک تر باشد طبعا قیمت آن پایین تر است. هزینه برداشتن بوهای زائد زیر بغل تقریبا از قسمت های دیگر بدن در روال معمول کمتر است و قسمت های دیگر مثل گردن و کمر هزینه بیشتری به فرد تحمیل می کنند.

بیشتر بخوانید : لیزر مو های زائد گردن چگونه است؟

همچنین باید توجه کرد که ممکن است در بعضی از مراکز هزینه لیزر مو کمتر باشد که در این شرایط باید به کیفیت دستگاه مورد استفاده در محل توجه شود نه به قیمت اعلام شده چون در صورت کم توجهی ممکن است عوارض پوستی غیر قابل جبرانی داشته باشد‌.

مرکز زیبایی لادن با سال ها تجربه در زمینه لیزر موهای زائد و برخورداری از دستگاه های لیزر به روز و پیشرفته با کمترین عوارض جانبی از آمادگی کامل برای انجام مشورت مقدماتی و انجام لیزر موهای زائد برای همه افراد برخوردار می باشد.

برای انجام لیزر موهای زائد می توان از طریق پل های ارتباطی مثل ارتباط تلفنی یا در گاه های فضای مجازی با کارشناسان این شرکت تماس برقرار نموده تا در اولین فرصت نسبت به انجام مشاوره و نوبت دهی اقدام کنند.

نتیجه گیری

لیزر از روش های رایجی است که افراد مختلف برای رهایی از موهای زائد از آن استفاده می کنند. معمولا قسمت هایی از بدن که موهای زائد آن به وسیله لیزر از بین برده می شود جاهای حساسی هستند که در صورت استفاده از روش ها و دستگاه های بی کیفیت ممکن است عوارضی برای فرد در پی داشته باشد که در کوتاه مدت یا طولانی مدت خود را نشان دهد و فرد را دچار شرایط ناگوار و غیر قابل جبرانی نماید.

به همین دلیل استفاده از روش های مناسب می تواند راهکاری ایمن برای رسیدن به هدف و خلاصی از موهای زائد باشد به همین دلیل استفاده از دستگاه لیزر مونولیت می تواند نوعی آینده نگری برای جلوگیری از صدمات جانبی باشد.

 

 

درخواست مشاوره
دیدگاه کاربران
خدمات لیزر خانه لاغری تماس با ما
تماس و مشاوره رایگان
09331721326